10 / 3 812

Zcela nový Hyundai KONA

15.6.2017 |  Štítky: Hyundai | SUV

„Svými geny skutečného SUV, progresivním designem a prémiovými prvky výbavy vychází KONA vstříc životnímu stylu moderních zákazníků, zvyšuje atraktivitu značky a oslovuje i další nové zákazníky.“

Hyundai Motor rozšiřuje rodinu svých SUV progresivním přístupem
Hyundai Motor prodal od uvedení modelu Santa Fe v roce 2001 na evropských trzích více než 1,4 milionu SUV a stal se etablovanou značkou v segmentu SUV. Tucson je s více než 200 000 prodanými vozy od svého uvedení na trh v roce 2015 nejprodávanějším SUV značky Hyundai v Evropě. Hyundai Motor nyní rozšiřuje vstupem do segmentu B-SUV svou rodinu modelů SUV na čtyři členy, včetně stávajících modelů Grand Santa Fe, Santa Fe a Tucson. Zcela nový KONA je skutečné SUV s odvážným a progresivním designem, prémiovou výbavou, dostupnou konektivitou a nejmodernější bezpečnostní technikou. Vyjadřuje životní styl moderních městských zákazníků a je suverénním vyjádřením osobnosti svého majitele: Řiďte jej, definujte jej.
Zcela nový Hyundai KONA je pro společnost Hyundai Motor Europe důležitým milníkem na její cestě k postavení vedoucí asijské automobilové značky v Evropě do roku 2021, s níž souvisí uvedení 30 nových modelů a modelových verzí.

Elegantní exteriér s ostrými rysy
Příď zcela nového modelu KONA je expresivní a zanechává silný dojem. Na něm se podílí také kaskádovitá maska chladiče v souladu s novou identitou značky Hyundai. Vizuální dojem umocňují nové dvojité světlomety. V horní části masky nad hlavními LED světlomety jsou umístěny elektroluminiscenční diody světel pro denní svícení. Oddělená světla na přídi vytvářejí suverénní, progresivní vzhled svými elegantními tvary a ostrými rysy. Odvážná příď a záď zdobí širokou karoserii s klenutými plochami a agresivním stylem. Dvoubarevná střecha modelu KONA a výběr z deseti osobitých barev karoserie nabízí mnoho individuálních kombinací pro téměř jakýkoli individuální vkus.

Elegantně navržený interiér
Interiér je charakterizován ladnými plochami v horní části přístrojové desky, které v něm vytvářejí smyslnou a kultivovanou atmosféru, zatímco tmavě lakované díly reprezentují technický a robustní charakter. Celek je završen značnou prostorností a minimálně rušeným výhledem z vozu. Výběr různých doplňkových barev a barevně sladěného prošívání na sedadlech i na volantu ilustruje ušlechtilý charakter a pozornost věnovanou detailům při vývoji sofistikovaného interiéru.

Nejmodernější poháněcí ústrojí a pohon všech kol
KONA bude při uvedení na trh nabízet dva přeplňované zážehové motory, které se vyznačují vysokými hodnotami točivého momentu již od nízkých otáček a vynikající hospodárností. Alternativou jednotky 1.0 T-GDI se šestistupňovou mechanickou převodovkou a výkonem 88 kW (120 k) (předběžná hodnota kombinované spotřeby paliva: 5,3 l/100 km; předběžná hodnota kombinovaných emisí CO2: 119 g/km*) je čtyřválec 1.6 T-GDI s výkonem 130 kW (177 k), sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou 7DCT z vlastního vývoje Hyundai a pohonem všech kol (předběžná hodnota kombinované spotřeby paliva: 7,3 l/100 km; předběžná hodnota kombinovaných emisí CO2: 169 g/km*). Na přání dodávaný pohon všech kol modelu KONA podporuje řidiče ve všech jízdních situacích přenosem až 50 % točivého momentu na zadní kola, např. na sněhu, šotolině a samozřejmě i na silnicích s běžným zpevněným povrchem. V létě 2018 uvede Hyundai pro model KONA novou generaci hospodárných vznětových motorů 1,6 litru, a to v kombinaci s šestistupňovou mechanickou převodovkou, nebo s hospodárnou dvouspojkovou převodovkou Hyundai 7DCT s bezprostředními reakcemi. Pohon všech kol bude k dispozici na přání.

Průhledový displej a široká nabídka v oblasti konektivity
Nový průhledový displej modelu KONA, nabízený poprvé v automobilu značky Hyundai, promítá důležité provozní údaje přímo do zorného pole řidiče. Největší jas ve své třídě a osmipalcová úhlopříčka zobrazení umožňují nejen snadnou čitelnost za dne, ale také rychlejší zpracování informací řidičem, aniž by byla odváděna jeho pozornost od řízení.
Také velmi vysoká úroveň konektivity pro chytrá zařízení zvyšuje atraktivitu zcela nového modelu KONA. Na přání dodávaný informační a zábavní systém s osmipalcovým displejem zahrnuje veškeré funkce v oblastech navigace, multimediální zábavy a konektivity a podporuje systémy Apple CarPlay a Android Auto . Součástí nabídky je sedmileté bezplatné předplatné služeb LIVE Services, které nabízejí aktualizované informace v reálném čase: o počasí, dopravě, místech měření rychlosti jízdy a internetové vyhledávání bodů zájmu. Další novinkou v nabídce značky Hyundai je informační a zábavní systém Display Audio, zahrnutý ve výbavě modelu KONA. Cestující si mohou nechat zobrazovat obsah svého chytrého telefonu na sedmipalcovém displeji systému prostřednictvím funkcí Apple CarPlay nebo Android Auto. S touto funkcí mohou využívat navigační funkce telefonu, telefonovat, diktovat zprávy nebo poslouchat svou oblíbenou hudbu. Systém tak poskytuje zákazníkům dostupnější konektivitu i v dostupné výbavě.
Na přání dodávaná podložka pro bezdrátové indukční nabíjení (standard Qi) mobilních telefonů umožňuje cestujícím komfortně nabíjet své chytré telefony za jízdy.

Nejmodernější bezpečnostní výbava a karoserie z vysokopevnostní oceli
Zcela nový Hyundai KONA byl navržen pro uživatele s aktivním, individuálním životním stylem a jeho konstrukce zaručuje maximální ochranu všech cestujících. Seznam bezpečnostních prvků společnosti Hyundai Motor ve výbavě modelu KONA zahrnuje autonomní nouzové brzdění AEB (Autonomous Emergency Braking) s detekcí chodců, sledování mrtvého úhlu BSD (Blind Spot Detection), upozorňování na vozidla přijíždějící ze stran při couvání RCTA (Rear Cross Traffic Alert), asistenta pro jízdu v jízdním pruhu LKA (Lane Keeping Assist), sledování únavy řidiče DAA (Driver Attention Alert), statická světla pro odbočování a chytrého asistenta dálkových světel.

Hyundai Motor je jediným výrobcem automobilů, který si vyrábí vlastní ocel pro veškerá svá vozidla, produkovaná na celém světě. Pro zcela nový model KONA to znamená velkou přednost, mimo jiné v podobě odolné a lehké karoserie, která zvyšuje jízdní dynamiku a optimalizuje bezpečnost cestujících širokým využitím vysokopevnostní oceli, dílů tvářených za tepla včetně tvrzení a 115 metrů lepených spojů.

Poznámka redakce: pokud jste fanouškem auto moto novinek, prohlédněte si nový online magazín Nové automobily v ČR.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků