10 / 3 812

Vozy Hyundai bodují v evropských srovnávacích testech

15.5.2017 |  Štítky: Hyundai

Nejnovější srovnávací testy evropských automobilových časopisů mají shodného vítěze. Modely i10, i20 a i30 automobilky Hyundai porážejí své konkurenty v kategoriích, jako je konektivita, design, komfort a dynamika jízdy.

Zmíněné vozy tak tvoří hlavní pilíř úspěchu Hyundai na evropských trzích, přičemž se podílejí na přibližně 50 % všech prodejů automobilky. K výbornému hodnocení přispěla i skutečnost, že jsou zákazníkům standardně k dispozici s pětiletou zárukou bez omezení kilometrů.

„Modely i10, i20 a i30 patří mezi nejprodávanější vozy značky Hyundai Motor v Evropě. Nejnovější srovnávací testy jen potvrzují důvěru, kterou máme v naší i-rodinu," říká Thomas A. Schmid, výkonný ředitel Hyundai Motor Europe. „Auta kompletně navrhujeme, vyvíjíme, testujeme a vyrábíme v Evropě, abychom tak vyšli vstříc potřebám a očekáváním evropských zákazníků.“

Nejoblíbenější městské auto
Model i10 společně se svými konkurenty absolvoval testy ve francouzském časopise Auto Plus (číslo 1494, 21. dubna 2017), v britském časopise What Car? (Online 17. března 2017) a v německém nejprodávanějším automobilovém magazínu Auto Bild (číslo 5/2017). Podle názorů redaktorů se vůz vyznačuje nadstandardní prostorností, zejména pokud jde o prostor hlavy a nohou na zadním sedadle a výjimečnými jízdními vlastnostmi, zejména v městských oblastech. Jako "nejoblíbenější městské auto“ ho označili redaktoři britského časopisu What Car?. Model i10 přesvědčil hlavně uživatelsky přívětivým informačním systémem a funkcemi připojení. „Plynulá jízda, prostorný interiér a štědrý seznam standardního vybavení z vozu činí velmi přesvědčivou volbu," píší redaktoři časopisu What Car?

Německý motoristický časopis Auto Zeitung provedl dva srovnávací testy modelu i20 (číslo 7/2017 a 11/2017). Podle zveřejněných výsledků předčil testované francouzské, německé a japonské konkurenty v obou zkouškách. Podobně jako testovaný model i10, zaznamenala í-dvacítka vysoké známky za prostorný interiér s dostatečně velkým zavazadelníkem. Vůz získal pochvalu za pohodlná sedadla, které zpříjemňují dlouhé cesty a umožňují uvolněné sezení díky řadě možností nastavení sedadel a volantu. Redaktoři také zdůraznili vynikající brzdový systém vozidla, který jej při rychlosti 100 km/h zastaví na 35,6 m. Jako "vynikající všestranný produkt" (Auto Zeitung) získal i20 v obou srovnávacích testech nejlepší hodnocení.

Elegance a praktičnost
V rozsáhlých srovnávacích testech německých automobilových časopisů Auto Zeitung (číslo 5/2017), Auto Bild (číslo 6/2017), Auto Strassenverkehr (číslo 11/2017), Spanish Auto Bild (číslo 531) a Autopista (vydání 11. 4. 2017) významně bodovala i nová generace modelu Hyundai i30. Podle vyjádření redaktorů vynikla nová í-třicítka mezi konkurenty z Německa, Francie a Španělska hlavně agilním jízdním výkonem, ucelenou nabídkou asistenčních systémů, velkorysým balíčkem aktivní bezpečnosti a nejmodernějšími systémy konektivity. Model i30 bodoval také díky modernímu designu a ergonomickému interiéru a získal vysoké hodnocení za poměr cena-výkon. Časopis Auto Bild označil model i30 jako "všestranný, elegantní a praktický vůz".

Celá i-family je pro Hyundai Motor důležitým základem pro splnění cíle stát se v Evropě do roku 2021 jedničkou mezi asijskými automobilkami. Jen letos se rodina rozroste o další dva přírůstky modelové řady i30.

Poznámka redakce: pokud jste fanouškem auto moto novinek, prohlédněte si nový online magazín Nové automobily v ČR.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků