10 / 3 774

Volvo XC60: premiéra v České republice

26.4.2017 |  Štítky: Volvo

Společnost Volvo Car Czech Republic, s. r. o., generální importér vozů značky Volvo, odhalila 20. a 21. dubna v pražské Galerii Mánes nejmladšího člena rodiny švédské automobilky – Volvo XC60. 

Představení tohoto dlouho očekávaného luxusního SUV se zhostili produktový manažer značky pan Martin Mazari, který se zaměřil na produktovou prezentaci a poukázal na řadu zajímavostí, atraktivních detailů a technologických řešení, a sama generální ředitelka českého zastoupení paní Šárka Heyna Fuchsová. Ta mimo jiné zmínila základní myšlenku zakladatelů, v níž je Volvo konzistentní již celých 90 let. Rovněž vyjádřila šťastnou hrdost na velký prodejní úspěch nové éry automobilky – od prvního modelu postaveného na platformě SPA, jímž byla druhá generace Volva XC90.

Nový model nahradí původní velmi populární Volvo XC60, které se po devíti letech od svého uvedení stalo v Evropě nejlépe prodávaným středně velkým prémiovým SUV a na českém trhu dokonce nejprodávanějším modelem značky Volvo vůbec. Nastupující generace je nově postavena na modulární platformě SPA stejně jako nejvyšší modelová řada 90 – její úspěch vedle řady ocenění potvrzují i prodejní čísla: jen v České republice bylo prodáno již 1 230 vozů založených na architektuře SPA.

Volvo XC60 je určeno pro všechny, kdo vyznávají aktivní životní styl. Z jeho atleticky svalnatého vzhledu vyzařuje kultivovaná elegance a nadčasová kvalita a jeho interiér představuje ladnou souhru důvtipně řešené architektury, nejmodernějších technologií a kvalitních přírodních materiálů. Těm dominují především dokonale a do nejmenších detailů zpracované pravé dřevo a kov.

Nové Volvo XC60 je mimoto také jedním z nejbezpečnějších vozů, které dosud z této švédské továrny vyjely. To dokládají i crash testy, které sama automobilka zveřejnila již při prvním představení modelu v Ženevě – od tradičních nárazových testů až po realistické přehození přes střechu v padesátikilometrové rychlosti, nová XC60 nedoznala větší újmy. A to je další krok k naplnění Vize 2020, o níž také na prezentaci v Galerii Mánes hovořila paní Heyna Fuchsová, tedy o úsilí značky, aby s rokem 2020 již v žádném novém modelu Volvo nedošlo k fatální nehodě. 

O bezpečnost se vedle pasivních prvků starají vylepšené aktivní technologie s nedocenitelnou pomocí v podobě podpory řízení, jež se automaticky aktivuje v řadě potenciálně kritických dopravních situací. Na přání je k dispozici i asistent pro jízdu v kolonách a semiautonomní řízení Pilot Assist II. generace, jež při jízdě rychlostí do 130 km/h pomohou s řízením, akcelerací a brzděním.

Nejvyšší motorizací určenou pro nové Volvo XC60 je cenami ověnčená plug-in hybridní technologie T8 Twin Engine, která se může pochlubit výkonem 407 koní a zrychlením z 0 na 100 km/h během 5,3 vteřiny. Při uvedení na trh bude toto SUV dostupné s naftovým motorem D4 disponujícím silou 190 koní a taktéž s naftovým agregátem D5 s technologií PowerPulse a se silou 235 koní. Součástí nabídky bude i benzínový motor T5 o výkonu 254 koní a agregát T6 přeplňovaný kompresorem a turbodmychadlem, který vládne silou 320 koní a má max. točivý moment 400 Nm.

Cena nového Volva XC60 na českém trhu bude začínat na 1 047 900 Kč

Poznámka redakce: pokud jste fanouškem auto moto novinek, prohlédněte si nový online magazín Nové automobily v ČR.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků