10 / 3 914

Toyota Prius Plug-in Hybrid se stala Světovým ekologickým autem roku 2017

13.4.2017 |  Štítky: Toyota | elektrický pohon | elektromobily | hybridní pohon

Toyota Prius Plug-in Hybrid byla na mezinárodním autosalonu v New Yorku vyhlášena Světovým ekologickým autem roku 2017 (World Green Car). Tento prestižní titul získala Toyota již druhý rok v řadě. V loňském roce toto ocenění porotci udělili modelu Mirai.

„Jmenování modelu Prius Plug-in Hybrid světovým ekologickým autem roku je pro nás velkou ctí,“ uvedl Jack Hollis, viceprezident skupiny a generální ředitel divize Toyota USA, a doplnil: „Pro světové automobilky našeho typu je toto ocenění dokladem našeho zaměření na vývoj vozů, které dokážou vyvolávat emoce a naplňovat potřeby mobility zákazníků ze všech koutů světa.“

Toyota Prius Plug-in Hybrid, nesoucí v USA označení Prime, byla vybrána ze 12 nových přihlášených modelů z celého světa. Porotci hodnotili především výfukové emise, spotřebu paliva a využívání všech nejmodernějších technologií pohonu (i nad rámec komponentů spalovacích motorů), zaměřených speciálně na zlepšování ekologických parametrů provozu.

Toyota je již tradičním účastníkem soutěže o Světové auto roku, která se letos koná již po třinácté. Kromě loňského vítězného modelu Mirai se Toyota může pochlubit oceněním „Světová top trojka“ z roku 2010 pro model Prius, a to v kategorii Světové ekologické auto roku i v celkovém pořadí soutěže. Toyota GT86 byla v roce 2013 finalistou ve „Světové top trojce“ soutěže Světové auto roku. V roce 2009 se pak Toyota iQ dostala do finálové 11, resp. v roce 2006 Toyota Harrier Hybrid bojovala v kategorii Světové ekologické auto roku.

Vozidla napříč všemi kategoriemi vybírá a volí mezinárodní panel porotců složený ze 75 předních motoristických novinářů z 23 zemí celého světa.

Poznámka redakce: pokud jste fanouškem auto moto novinek, prohlédněte si nový online magazín Nové automobily v ČR.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků