10 / 960

Toyota C-HR získala nejvyšší pětihvězdičkové ocenění v bezpečnostních testech Euro NCAP

1.3.2017 |  Štítky: Toyota

 
Toyota C-HR dosáhla vynikajícího 95procentního výsledku za celkovou ochranu dospělých pasažérů, 77 procent za ochranu dětí, 76 procent za ochranu chodců a 78 procent za bezpečností asistenty.
Euro NCAP v souhrnném výsledku ocenil Toyotu C-HR za její dobré výsledky při čelním nárazu s přesahem a za zisk maximálního počtu bodů v nárazovém testu do boční bariéry i při ještě náročnějším testu simulujícím boční náraz do sloupu.
Výsledky Toyoty C-HR v bezpečnostních testech potvrzují přirozenou odolnost podvozku a karoserie vyplývající z architektury TNGA (Toyota New Global Architecture), kde se v široké míře uplatňují výztuhy na klíčových místech a jsou použity prvky z vysokopevnostní oceli k pohlcování a rozptylování energie nárazu mimo kabinu.
V základní výbavě Toyoty C-HR je bezpečnostní paket Toyota Safety Sense, v souladu se strategií automobilky Toyota zpřístupňovat vyspělou bezpečnostní výbavu všem zákazníkům. Součástí uvedeného balíčku technologií jsou předkolizní bezpečnostní systém (PCS) s rozpoznáváním chodců, adaptivní tempomat (ACC), systém pro hlídání jízdních pruhů (LDA) se zásahy do řízení, automatické přepínání dálkových světel (AHB) a systém rozpoznávání dopravních značek  (RSA).
Předkolizní bezpečnostní systém Toyoty C-HR získal maximální počet bodů v testech při nízkých rychlostech (odpovídajících jízdám po městě), kdy dokázal zabránit nehodě při všech zkoušených rychlostech. Paket Toyota Safety Sense prokázal dobré výsledky i při cestování po dálnici. Při dojíždění pomaleji jedoucího vozu se dokázal vyhnout nehodě při všech testovaných rychlostech. A při dojíždění stojícího nebo zpomalujícího vozidla buďto dokázal střetu zcela zabránit, nebo alespoň zmírnit jeho následky.
Funkce rozpoznávání chodců, která je součástí zmiňovaného paketu, rovněž prokázala dobré výsledky, kdy dokázala zabránit sražení chodce při všech zkoušených nižších rychlostech jízdy. Při jízdě vyšší rychlostí buďto střetu zabránila, nebo alespoň napomohla zmírnit jeho následky.
 
„Tyto velmi dobré výsledky v testech bezpečnosti, a to zejména té aktivní, jednoznačně ukazují, že Toyota C-HR nabízí mnohem více než jen mimořádný styl. Naším cílem je, aby tento vůz zhmotňoval radost z dynamické a bezpečné jízdy,“ řekl k zisku pěti hvězdiček v testu Karl Schlicht, výkonný viceprezident pro obchod ze společnosti Toyota Motor Europe, a doplnil: „Bezpečnost je a bude velmi důležitým aspektem našeho produktového vývoje. Systém Toyota Safety Sense je významným krokem k bezpečnějším vozidlům a nyní jej zavádíme v rámci celé naší modelové řady, včetně základní výbavy nové Toyoty Yaris v modelovém provedení 2017.“
 
Poznámka redakce: pokud jste fanouškem auto moto novinek, prohlédněte si nový online magazín Nové automobily v ČR.

Autor: Autosystem.cz

Reklama X
<<

máme 27 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 67 000 spokojených zákazníků