10 / 3 812

SEAT posílí svou ofenzivu v segmentu SUV třetím modelem

23.3.2017 |  Štítky: Seat | SUV

SEAT pokračuje v rozšiřování své produktové řady. Španělský výrobce automobilů posílí produktovou ofenzivu, kterou zahájila Ateca, uvedením třetího SUV, které se stane vlajkovou lodí značky SEAT.
 
Nové SUV míří do segmentu nad úspěšným modelem Ateca. Připravovaná novinka se bude nabízet ve verzích s 5 nebo 7 sedadly a u prodejců se objeví v roce 2018.
 
Předtím, ve druhé polovině letošního roku, začne SEAT prodávat model Arona, kompaktní crossover, který se bude vyrábět v závodě Martorell na stejné platformě jako Ibiza. Dnes oznámené SUV bude vyrábět závod Volkswagen ve Wolfsburgu. Maximální využití stávajícího výrobního zařízení pro modely na platformě MQB A2 povede ke zvýšení synergií v rámci koncernu Volkswagen.
 
Luca de Meo, předseda představenstva společnosti SEAT, vyjádřil s novým SUV spokojenost: „Tento vůz k nám přivede nové zákazníky, posílí image značky a velmi pozitivním způsobem ovlivní naši schopnost vytvářet zisk. Bude to automobil navržený v Barceloně a vyráběný v Německu. Výroba nového SUV ve Wolfsburgu, srdci koncernu, posílí spojení mezi značkami SEAT a Volkswagen.“
S novým SUV značky SEAT, které bude v nadcházejících letech přispívat k dalšímu zlepšování finančních výsledků společnosti, bude modelová ofenziva pokračovat i po roce 2017. Oznámení o jeho výrobě bylo zveřejněno během prezentace výsledků společnosti SEAT za rok 2016, které byly s provozním ziskem 143 milionů eur nejlepší v historii španělské značky.
 
Poznámka redakce: pokud jste fanouškem auto moto novinek, prohlédněte si nový online magazín Nové automobily v ČR.
Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků