10 / 3 812

SEAT a Petr Fulín budou opět bojovat o vítězství

26.4.2017 |  Štítky: Seat

Petr Fulín, dvojnásobný šampion a dvojnásobný vicemistr v evropském poháru cestovních vozů FIA ETCC a dvojnásobný držitel Zlatého volantu, vstoupí o nadcházejícím víkendu v italské Monze do nové sezony ETCC 2017 opět se závodním vozem SEAT Leon Cup Racer TCR.

Jeden z nejlepších českých okruhových jezdců současnosti bude již potřetí v řadě bojovat za podpory českého importéra značky SEAT o titul v divácky velmi atraktivním evropském poháru cestovních vozů ETCC, který nabízí napínavé souboje a nejtěsnější výsledky po celou sezonu. Letošní ročník ETCC bude pro české fanoušky motoristického sportu ještě zajímavější díky finálovému závodu, který se pojede začátkem října v Mostě.
 
„Mám velkou radost, že s Petrem Fulínem vstupujeme do třetí společné sezony v ETCC,“ říká Aleš Novák, ředitel divize SEAT společnosti Porsche Česká republika. „Pro české fanoušky okruhových závodů je další skvělou zprávou, že se finálový závod ETCC 2017 uskuteční v České republice na Autodromu Most. Petr Fulín podával za volantem závodního vozu SEAT Leon Cup Racer TCR v obou uplynulých sezonách, kdy mu titul unikl vždy jen o vlas, vynikající výkony. Věřím, že s podporou českého importéra značky SEAT se Petrovi podaří na tyto vynikající výsledky navázat a napotřetí prolomit dosavadní smůlu.“
 
Petr Fulín bude v sezoně 2017 usedat za volant závodního vozu SEAT Leon Cup Racer TCR v nových barvách vycházejících z barevných schémat nových showroomů značky SEAT. Nejlepší český okruhový jezdec má po pěti sezonách v evropském poháru cestovních vozů FIA ETCC na svém kontě dva tituly mistra a dva tituly vicemistra.
SEAT Leon Cup Racer TCR v novém designu je poháněn přeplňovaným dvoulitrovým motorem 2.0 TSI o výkonu 330 k ve spojení s šestistupňovou sekvenční převodovkou. Náročným požadavkům okruhových závodů je podřízen vyspělý soubor aerodynamických prvků, účinné chlazení, optimalizovaná výfuková soustava, výkonná brzdová soustava s kotoučovými brzdami vpředu o průměru 378 mm a vyspělý podvozek s nastavitelnou charakteristikou tlumičů.
 
Strhující zážitky z řízení rychlého vozu si mohou dopřát také běžní zákazníci značky SEAT. Jen o 30 k méně než Leon Cup Racer TCR má totiž pod kapotou nový sériově vyráběný SEAT Leon Cupra 300, který byl nedávno uveden na český trh jako nejvýkonnější a nejrychlejší SEAT všech dob. Vrcholná sportovní verze, dodávaná ve všech třech karosářských variantách jako pětidveřový hatchback, třídveřové SC i rodinné kombi ST, kombinuje nejvyšší výkony, pramenící z vyspělé techniky, s praktickou funkčností a přitažlivým designem. SEAT Leon CUPRA v rodinné verzi ST může být navíc vybaven pohonem všech kol 4Drive ve spojení s dvouspojkovou převodovkou DSG. V této konfiguraci je zrychlení z 0 na 100 km/h otázkou pouhých 4,9 sekundy.
 
Kalendář ETCC pro rok 2017 zahrnuje stejně jako v loňském roce celkem šest závodů. První podnik letošního ročníku evropského poháru cestovních vozů bude o nadcházejícím víkendu (28. až 30. dubna) hostit italský okruh Monza. Za další dva týdny (12. až 14. května) se startovní pole ETCC představí na Hungaroringu v Maďarsku, poté bude následovat závod na německém Nürburgringu (25. až 27. května). První část sezony završí 23. až 25. června závodní víkend na portugalském okruhu Vila Real. Po letní přestávce přivítají diváci závodní jezdce ETCC v belgickém Zolderu (15. až 17. září). Finálový závod ETCC 2017 na mosteckém autodromu (6. až 8. října) bude pro všechny české fanoušky motoristického sportu skvělým vyvrcholením letošní sezony.
 
Poznámka redakce: pokud jste fanouškem auto moto novinek, prohlédněte si nový online magazín Nové automobily v ČR.
Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků