10 / 3 779

Opel Insignia druhé generace: Grand Sport a Sports Tourer

21.3.2017 |  Štítky: Opel

Opel na letošním 87. ženevském autosalonu demonstruje jak vzrušující jsou jeho nové modely. Automobilový výrobce z Rüsselsheimu poprvé představuje světovému publiku svou novou vlajkovou loď Opel Insignia ve verzích Grand Sport a Sports Tourer. Veřejnosti se poprvé představuje také všestranný a trendy model Opel Crossland X. Výstavní novinky Opelu na autosalonu v Ženeve doplňuje debut nové služby osobního asistenta v rámci telematického systému Opel OnStar a nový program Opel Exclusive, umožňující majitelům modelu Insignia personalizovat automobil podle svého osobního vkusu.

Nový Opel Insignia přijíždí v extrémně dobré formě. Pyšní se sportovní elegancí velkého kupé, díky nové architektuře je kabina posádky neobyčejně prostorná, poskytuje vysokou úroveň zážitku z jízdy a také bezpečnost je na příkladně vysoké úrovni, jak se na pravou vlajkovou loď značky patří. Insignia druhé generace imponuje nejen liniemi karoserie a útulnou atmosférou v kabině, má také neobyčejně širokou škálu zajímavých technologií, sahajících od trendsetterských světlometů Opel IntelliLux LED® a velmi sofistikovaného systému pohonu všech kol s funkcí torque vectoring až po ultramoderní asistenční systémy a head up displej. Aktivní kapota zvyšuje ochranu chodců, čímž se podílí na celkovém zvýšení aktivní a pasivní bezpečnosti vozidla. Insignia navíc poskytuje typickou prvotřídní konektivitu značky Opel s integrací smartphonu, která nyní navíc zahrnuje novou funkci telematického systému s osobním asistentem Opel OnStar. Tato funkce umožňuje posádce modelu Insignia rezervovat si hotelový pokoj (*1) a vyhledat volné parkovací místo (*2) prostřednictvím dispečinku OnStar – a to kontaktem s reálným člověkem a ne pouze s počítačem. Insignia nové generace imponuje zvýšenou agilitou a větším vnitřním prostorem spolu s vynikajícím poměrem ceny a užitkové hodnoty, čímž se stává vážným konkurentem i pro modely prémiových značek.

Nová vlajková loď je navíc prvním modelem značky Opel, který je možné vybavit inteligentním systémem pohonu všech kol s funkcí torque vectoring, osmistupňovou automatickou prevodovkou a kamerovým systémem se záběrem 360°. V kombinaci s vysoce účinnými novými turbodmychadlem preplňovanými motory, snížením hmotnosti až do 200 kilogramů (v závislosti na verzi) a nižší polohou sedadla řidiče nové modely Insignia Grand Sport a Sports Tourer poskytují řidiči bezprostřednější a agilnější zážitek z jízdy než kdykoli předtím.

Vystoupit z davu s Opel Exclusive

Vedle premiéry dvou nových verzí modelové řady Opel Insignia a nových služeb OnStar se v Ženevě představuje také nový program Opel Exclusive. Umožní zákazníkům vystoupit z davu díky individualizaci svého automobilu Insignia tak, aby odrážela jeho vlastní vkus. Zákazníci Opel Exclusive si budou moci vybrat z neomezeného množství barev laku karoserie podle svých osobních preferencí. Je jedno, jestli má být automobil sladěný s barvou oblíbené kravaty nebo očima milované bytosti – Opel Exclusive se o to postará.

Zákazníci, kteří si vyberou program Opel Exclusive, si mohou zvolit ještě vyšší úroveň individualizace výběrem jednoho ze tří typů lakování. Třívrstvé lakování představuje inovativní kombinaci vrstev, která vytváří intenzivní a měkký lesk laku. Metalický lak odráží víc dopadajícího světla, což mu propůjčuje jiskřivý vzhled. A perleťový lak září jemnou vrstvou krystalků a vyvolává tak neobyčejně přirozený perleťový lesk.

Program Opel Exclusive navíc poskytuje další možnosti individualizace od výběru barevných kůží v interiéru přes specifické disky kol z lehké slitiny až po dekorační prvky vyhrazené výlučně pro zákazníky programu Opel Exclusive.

Spolu s programem Opel Exclusive výrobce připravil nové digitální řešení pro showroomy na vizualizaci nakonfigurovaného vozidla na obrazovce s ultra vysokým rozlišením 4K. Tato funkce umožní zákazníkovi lépe si představit své jedinečné vozidlo, jako by fyzicky stálo před ním.

Cool crossover s ultramoderními technologiemi

V Ženevě debutuje před širokým publikem také elegantní nový Opel Crossland X. Přichází s výrazným designem, vzhledem SUV a atributy předurčujícími ho pro život ve městě. Všestranný městský crossover poskytuje objem zavazadlového prostoru 520 litrů – s pěti osobami na palubě – čímž se řadí na špičku segmentu. U tohto typu vozidla je ceněná i zvýšená poloha sedadel zajišťující vynikající výhled všemi směry. Řidič a spolujezdec vpředu mohou mít na přání k dispozici oceňovaná ergonomická sedadla s certifikátem AGR (Aktion Gesunder Rücken). Opel je jediným automobilovým výrobcem nabízejícím taková sedadla v segmentu B (v modelech Mokka X a Crossland X). Pasažéři vzadu mají navíc možnost posouvat si sedadlo v podélném směru o 150 milimetrů, což zvyšuje flexibilitu modelu Crossland X.

Nový crossover značky Opel prichází s ultramoderními technologiemi, díky kterým s ním bude každý den v životě bezpečnější, jednodušší a příjemnější. Příplatkové inovativní LED světlomety, head-up displej, panoramatická couvací kamera se zorným úhlem 180 stupňů, parkovací automat Advanced Park Assist, asistenční systém Forward Collision Alert s detekcí chodců a funkcí automatického nouzového brzdění Autonomous Emergency Braking, systém rozpoznávání únavy řidiče, asistenční systém uržující vůz v jízdních pruzích Lane Keep Assist, rozpoznávání dopravních značek Speed Sign Recognition a systém na monitorování mrtvých úhlů Side Blind Spot Alert jsou jen krátkým výčtem toho, co všechno nabízí. Opel OnStar a moderní systém IntelliLink, který je kompatibilní s Apple CarPlay a Android Auto, zabezpečují vynikající konektivitu.

‘7 v 17’

Oba nové modely Opel Insignia Grand Sport a Insignia Sports Tourer spolu s modelem Opel Crossland X jsou klíčovými hráči v produktové ofenzivě ‘7 in 17’ značky Opel, v rámci které bude v průběhu tohoto roku uvedeno na trh sedm nových modelů. Dalším z nich bude revoluční elektromobil Opel Ampera-e, který překonává své elektrické konkurenty certifikovaným dojezdem 520 kilometrů (měřeno podle aktuální evropské metodiky NEDC), dobrodružné kombi s pohonem všech kol Insignia Country Tourer a Opel Vivaro se zvýšeným komfortem a lepší flexibilitou. Vedle toho Opel uvede na trh model Grandland X. Crossland X se připojí k modelu Mokka X v prudce expandujícím segmentu CUV/SUV-B a Grandland X osloví zákazníky hledající crossover v segmentu C.

1 Přes booking.com. Je vyžadována registrace.

2 Přes Parkopedii.

Poznámka redakce: pokud jste fanouškem auto moto novinek, prohlédněte si nový online magazín Nové automobily v ČR.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků