10 / 3 590

Nový PEUGEOT 5008 - SUV vstupující do nové dimenze

15.9.2016 |  Štítky: Peugeot | luxusní vozy | SUV

Jméno zůstalo, ale vše ostatní se změnilo. Nový Peugeot 5008 se chystá dobýt území velkých sedmimístných SUV segmentu C.
Nové SUV Peugeot 5008 si jako nováček na tomto slibném trhu klade tři cíle:
• Pokračovat ve strategii přesunu směrem k luxusnějším kategoriím vozů;
• Dosáhnout mezinárodního úspěchu na světových trzích;
• Stát se lídrem segmentu C velkých sedmimístných SUV.
 
Nový Peugeot i-Cockpit® zvyšuje úroveň kabiny
Uvnitř vozu nalezneme nejnovější verzi systému Peugeot i-Cockpit®, novátorského, téměř futuristického konceptu, který posádce nabízí nový zážitek z cestování. Nový Peugeot i-Cockpit® s kompaktním volantem a velkým kapacitním dotykovým 8palcovým displejem nabízí rovněž v rámci sériové výbavy ohromující vyvýšený přístrojový panel s displejem s vysokým rozlišením a úhlopříčkou 12,3 palců, který řidiče okouzlí kvalitní grafikou a elegantními animacemi.
 
Prostorný interiér s širší nabídkou funkcí
Nový Peugeot 5008 je díky rozvoru 284 cm nejprostornější ze všech SUV segmentu C. Celková délka vozu (464 cm) však zůstává kompaktní. Nový Peugeot 5008 je o 19 cm delší než nový Peugeot 3008 a o 11 cm delší než předchozí Peugeot 5008. Přidané centimetry tak zvětšují vnitřní prostor. Optimalizované vnější rozměry zajištují vynikající účinnost architektury.
 
Nový Peugeot 5008 je bezpochyby vůz typu SUV, jeho hlavní předností je ale modularita, která nemá na trhu obdobu:
• Druhou řadu tvoří tři samostatná sklopitelná identická sedadla, která jsou podélně nastavitelná, a lze u nich upravit sklon opěradla;
• Třetí řada se skládá ze dvou samostatných sedadel, která lze sklopit nebo z vozu vyjmout;
• Největší objem zavazadlového prostoru ve své kategorii: 780 dm3 metodou VDA 210 (1 060 litrů metodou objemu vody).
 
Nové SUV Peugeot 5008 rovněž nabízí možnost sklopit sedadlo spolujezdce vepředu do polohy stolek (převážení předmětů o délce až 320 cm) a bezdotykové otevírání víka zavazadlového prostoru.
 
SUV s působivým stylem exteriéru
Při pohledu zvnějšku není žádných pochyb: nový Peugeot 5008 je SUV! Nese všechny znaky tohoto segmentu: dlouhá horizontální kapota, vertikální přední maska, zvýšená podokenní linie. Sebevědomý design vzbuzuje respekt a dojem síly. Zachovaná výška (164 cm se střešním nosičem) mu dodává dlouhý dynamický profil. Maska chladiče s chromovanými křidélky je exkluzivní, vzadu je použitá leskle černá lišta a světla s LED diodami ve formě „vrypů lvích drápů“, které jsou charakteristickým znakem identity poslední generace SUV značky.

Radost z řízení a cestování na úrovni velkých cestovních automobilů
Nové SUV Peugeot 5008 používá stejnou platformu EMP2 jako vozy Peugeot 308 a 3008 a je vybaveno nejnovějšími motory splňujícími emisní normu Euro 6.1. Všechny benzínové i dieselové verze jsou „Best in Class“ ve své výkonové kategorii. Nejúspornější benzínová verze dosahuje emise 115 g CO2/km a nejúspornější dieselová jen 105 g CO2/km.
 
Tento nový vůz Peugeot představuje skutečnou pozvánku k cestování v prvotřídních podmínkách, které zajišťuje dokonalé odhlučnění a řada prvků komfortní výbavy: osmibodový masážní systém u  předních sedadel, systém Hi-Fi Premium FOCAL®, panoramatické střešní okno atd. Cestujícím rovněž nabízí to nejlepší ze služeb stálého mobilního připojení díky funkci Mirror Screen nebo 3D on-line navigaci (se systémem TomTom® Traffic).
 
Nové SUV PEUGEOT 5008 je opatřeno celým arzenálem prvků bezpečnostní výbavy (Advanced Driver Assistance Systems), které jsou dle země určení součástí buď sériové, nebo příplatkové výbavy:
• Advanced Grip Control,
• Hill Assist Descent Control (HADC - kontrola jízdy se svahu),
• Systém automatického nouzového brzdění,
• Systém varování před srážkou,
• Varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu,
• Systém rozpoznání bdělosti řidiče,
• Automatické přepínání dálkových světel,
• Snímání dopravních značek a zobrazení povolené rychlosti,
• Adaptivní tempomat s funkcí Stop (ACC Stop - pouze pro automatickou převodovku),
• Systém aktivního sledování mrtvého úhlu,
• Park Assist a Visiopark 2 (couvací kamera + přední kamera 360°).
 
Nové SUV Peugeot 5008 reaguje na současné otázky mobility a přichází s nabídkou skládací koloběžky s elektromotorem e-Kick, která je zabudována do zavazadlového prostoru, nebo skládacího kola s elektromotorem e-Bike eF01, které lze rovněž zafixovat do zavazadlového prostoru. Obě zařízení jsou nabízena s vlastní přenosnou nabíjecí stanicí.
 
Přesvědčivá řada a francouzská výroba
Celou modelovou řadu nového SUV Peugeot 5008 tvoří pět úrovní výbavy – tři běžné (Access, Active, Allure), jedna GT Line a jedna GT , takže celek dokonale odpovídá strategii, kterou značka rozvíjí poslední dva roky.
Nové SUV Peugeot 5008 se bude vyrábět v továrně ve francouzském městě Rennes a veřejnosti se poprvé představí na pařížském autosalonu 2016. Jeho prodej na mezinárodních trzích bude zahájen na jaře 2017.
 
Pozn.: Skladba modelová řady a dostupnost jednotlivých prvků výbavy a motorizací se liší dle země určení.
Poznámka redakce: pro fanoušky auto moto novinek máme tip na moderní online magazín Nové automobily v ČR.

Autor: Autosystem.cz

Reklama X
<<

máme 32 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků