10 / 3 580

Nové BMW řady 5 Touring

3.2.2017 |  Štítky: BMW

Dynamická výjimečnost, estetický přitažlivý vzhled a inteligentní funkčnost jsou atributy, díky nimž je BMW řady 5 Touring proslulé po celém světě. A nová generace tuto kombinaci posouvá na zcela novou úroveň. Stejně jako nedávno uvedené BMW řady 5 Sedan, také druhá karosářská varianta této tradiční modelové řady ohromuje mimořádným konceptem zobrazování a ovládání, průkopnickými asistenčními systémy a výraznými pokroky v oblasti digitální konektivity.

Dynamická výjimečnost, estetický přitažlivý vzhled a inteligentní funkčnost jsou atributy, díky nimž je BMW řady 5 Touring proslulé po celém světě. A nová generace tuto kombinaci posouvá na zcela novou úroveň. Stejně jako nedávno uvedené BMW řady 5 Sedan, také druhá karosářská varianta této tradiční modelové řady ohromuje mimořádným konceptem zobrazování a ovládání, průkopnickými asistenčními systémy a výraznými pokroky v oblasti digitální konektivity.
„BMW řady 5 Touring bylo vyvinuto speciálně pro evropský trh, kde se posledních 25 let těší mimořádné oblibě. Jsem si jist, že praktičnost této nové, již páté generace bude mezi zákazníky, kteří dokáží ocenit typickou prostornost BMW řady 5 Touring, variabilní zavazadlový prostor v kombinaci s elegantním vzhledem a v neposlední řadě jízdní dynamiku, typickou pro vozy BMW, ještě úspěšnější,“ říká Dr. Ian Robertson, člen představenstva BMW AG, Sales and Marketing.
Nové BMW řady 5 Touring oslaví svou světovou premiéru v březnu 2017 na autosalonu v Ženevě. Od uvedení na trh v červnu 2017 budou zákazníkům k dispozici čtyři motory nejnovější generace BMW Group, zatímco inteligentní pohon všech kol BMW xDrive bude od počátku nabízen v kombinaci se dvěma motory. Další varianty, jak s klasickým pohonem zadních kol, tak s pohonem všech kol, doplní modelovou nabídku v průběhu roku.

Nižší hmotnost, vyšší agilita, optimalizovaná hospodárnost.
Sportovní jízdní vlastnosti nového BMW řady 5 Touring jsou výsledkem použití nových technologií podvozku a naší neutuchající snahy snižovat hmotnost. Vzduchové odpružení zadní nápravy s automatickým udržováním světlé výšky je součástí standardní výbavy. Kromě toho na seznamu volitelné výbavy figurují aktivní tlumiče Dynamic Damper Control, adaptivní stabilizátory Adaptive Drive, integrální aktivní řízení Integral Active Steering (nyní k dispozici ve spojení s pohonem všech kol xDrive) a M sportovní podvozek s o deset milimetrů nižší světlou výškou.

Sportovní vzhled pro všestranný sportovní stroj.
S tvary karoserie, které působí jednoznačně sportovním dojmem s elegantně protaženou boční linií, dává exteriér nového BMW řady 5 Touring zcela jasně na odiv kombinaci dynamického charakteru a všestrannosti, jimiž je tento model proslulý. Precizní tvary dávají vyniknout přední části nového BMW řady 5 Touring a standardně nabízené LED světlomety zasahují až do vpřed skloněné přední masky chladiče. Při pohledu z boku je zřejmá působivá vyváženost a harmonické proporce. Dalším faktorem, přispívajícím ke sportovní auře nového BMW řady 5 Touring, je dlouhá linie střechy, která plynule přechází do šikmých D-sloupků. Zadní okno je orámováno střešním spoilerem se zabudovaným třetím brzdovým světlem a větrnými deflektory po stranách. V dolní části zvýrazňují šířku vozu nápadné horizontální linky a zadní svítilny ve tvaru písmene L, které výrazným způsobem zasahují do boků.

Vylepšená prostornost a inteligentní funkčnost.
Uvnitř nového BMW řady 5 Touring se kombinuje na řidiče orientovaná palubní deska s prémiovou atmosférou, kterou tvoří souhra soudobé elegance, precizně zpracovaných kvalitních materiálů a mimořádné zaměření na detaily. Přístrojová deska je méně napřímená než v předchozím BMW řady 5 Touring, čímž napomáhá vytvářet dojem velkorysé prostornosti. Kontrolní displej nyní stojí samostatně a má tenký displej. Na všech sedadlech je více prostoru pro hlavu, ramena i nohy, zatímco optimalizovaná opěradla, delší sedáky a větší prostor pro nohy zvyšují komfort cestujících na zadních sedadlech. Další vylepšení v oblasti odhlučnění, které mají „na svědomí“ čelní sklo a čalounění stropu a zavazadlového prostoru, povyšují akustický komfort na palubě nového BMW řady 5 Touring na úroveň sedanu. Nárůst šířky interiéru umožňuje přepravu až tří dětských sedaček, které mohou být bezpečně a pohodlně uchyceny na zadních sedadlech.

Radost z jízdy tak, jak ji máte rádi: od uvedení na trh v nabídce čtyři motory a pohon BMW xDrive.
Motory, které budou po uvedení nového BMW řady 5 Touring k dispozici, se vyznačují technologiemi BMW TwinPower Turbo a kombinují vyšší výkon s menší spotřebou paliva a nižšími emisemi. 2,0litrový zážehový čtyřválec pod kapotou nového BMW 530i Touring generuje maximální výkon 185 kW/252 k a točivý moment 350 Nm. BMW 530i Touring je standardně dodáváno s osmistupňovou převodovkou Steptronic a zrychlení z 0 na 100 km/h zvládá za 6,5 sekundy. Jeho kombinovaná spotřeba paliva činí 6,3–5,8 litru na 100 kilometrů a emise CO2 143–133 gramů na kilometr.

Koncept obsluhy: extrémně intuitivní a ještě všestrannější než kdy předtím.
Nové BMW řady 5 Touring je vybaveno dotykovým kontrolním displejem s vysokým rozlišením a úhlopříčkou až 10,25 palce. Stejně jako předtím lze funkce vozu, navigace, komunikace a infotainmentu podle přání řidiče ovládat také pomocí dotykového ovladače iDrive Touch. Nově rozvržené hlavní menu napomáhá zajistit intuitivní ovládání a minimální rozptýlení od dění na silnici. Dalšími dostupnými možnostmi, jak ovládat funkce vozu, jsou vylepšená technologie hlasového ovládání a ovládání gesty, které je nyní k dispozici také pro BMW řady 5. Nejnovější generace BMW Head-Up Displeje s o 70 procent větší projekční plochou představuje další krok v oblasti zobrazování a ovládání vozu.

Pokračující pokrok směrem k automatizovanému řízení.
Nové BMW řady 5 Touring je nejnovějším modelem, který pomocí nových asistenčních systémů a rozšířené funkcionality ukazuje cestu směrem k plně autonomní jízdě. K tomuto vytrvalému pokroku přispívají systémy varující před z boku přijíždějícími vozy, asistent pro změnu jízdního pruhu a udržení v jízdním pruhu s aktivní ochranou proti boční srážce či asistent pro vyhýbací manévry. Nové systémy nabízejí kontrolu řízení a jízdy od téměř nulové rychlosti až do 210 km/h, čímž zajišťují větší komfort a nabízejí pomocnou ruku v náročných jízdních situacích. Aktivní systém pro udržování nastavení rychlosti s funkcí Stop&Go dokáže nyní do své činnosti na přání řidiče vložit také data o aktuálních rychlostních omezeních a regulovat rychlost jízdy podle nich.

Asistent osobní mobility a inteligentní vyhledávání volného místa.
Nové BMW řady 5 Touring je vybaveno technologií BMW Connected, která poskytuje automatické spojení mezi vozem a chytrým telefonem jeho řidiče. Tato technologie pomáhá řidiči s jeho schůzkami a plánováním – a to jak na cestách, tak doma nebo v zaměstnání. Z chytrého telefonu lze do vozu například zaslat navigační cíle a pomocí dopravních informací v reálném čase RTTI vypočítat ideální čas odjezdu. Kromě toho, funkce Remote 3D View uživatelům umožňuje sledovat okolí jejich vozu na chytrém telefonu. Uživatelé mohou prostřednictvím Microsoft Exchange spravovat své kalendáře, e-maily a kontakty. Bezdrátové propojení chytrého telefonu také umožňuje použití Apple CarPlay a je doplněno o funkci indukčního nabíjení.
Nové a komplexní parkovací systémy rovněž zvyšují komfort. Kromě parkovacího asistentu je nové BMW řady 5 Touring nyní k dispozici také s funkcí na dálku ovládaného parkování. Navíc řidiči mohou rovněž využít služby ParkNow, umožňující on-line rezervaci parkovacích míst a bezhotovostní platbu. Nová, pokroková informační služba On-Street Parking Information pomáhá uživatelům najít parkovací místa v ulicích měst zobrazením pravděpodobnosti volných míst.

Poznámka redakce: pokud jste fanouškem auto moto novinek, prohlédněte si nový online magazín Nové automobily v ČR.

Autor: Autosystem.cz

Reklama X
<<

máme 32 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků