10 / 3 779

Nová Kia Rio: Prodej v České republice zahájen

24.2.2017 |  Štítky: KIA

Společnost KIA MOTORS CZECH zahájila prodej již čtvrté generace jednoho z neprodávanějších modelů značky Kia modelu Rio na českém trhu. Nová generace modelu přináší progresivnější design, ale i řadu technických inovací, které zvyšují bezpečnost posádky a především chodců, a také  kladou důraz na sebevědomější kontrolu řidiče nad vozidlem v obtížných situacích. S novou generací modelu Rio je nabízen také nejnovější motor Kia 1,0 T-GDI, který ve spojení s šestistupňovou manuální převodovkou nabídne výkon 88 kW, což pro automobil s váhou jen těsně přes 1 100 kilogramů zajišťuje velmi dobrou dynamiku i ovladatelnost.

Čtvrtá generace Kia Rio má ambice navázat na úspěch svých předchůdců. Zájem zákazníků dělá z modelu Rio celosvětově druhý nejprodávanější model značky Kia, když si jej jen v loňském roce pořídilo téměř půl milionu zájemců. V České republice patří modelu Kia Rio, stejně jako na celém evropském trhu, třetí příčka za nejprodávanějšími modely cee´d a Sportage. V loňském roce si Rio v České republice pořídilo 1 142 řidičů. Novinky čtvrté generace, ale i stoupající zájem o vozy segmentu B (malá auta), by měly zajistit modelu Rio vysoké prodeje i pro letošní rok. Zejména proto, že do svého segmentu přináší několik velmi zásadních novinek, které řidiči očekávají spíše u větších, a samozřejmě i výrazně dražších modelů. Patří mezi ně například v daném segmentu jedinečný systém autonomního nouzového brzdění s funkcí rozpoznávání chodců nebo zavazadelník o objemu 300 litrů.
 
Velké malé auto nebo malé velké auto?
Nová tvář již čtvrté generace modelu Rio se rodila ve spolupráci návrhářských studií v Německu a Kalifornii společně s návrhářským centrem automobilky Kia v korejském Namyangu. Kombinace evropského, amerického i korejského přístupu vetkla novému modelu do vínku přímočaré křivky a dynamický, dospělejší vzhled. Při vývoji byl ale kladen důraz především na praktičnost. Díky tomu nabízí nové Rio prostor a komfort, které bychom v tomto segmentu neočekávali. Vůz je celkově o 15 mm delší, přičemž o 10 mm se prodloužil rozvor, což znamená více místa pro posádku, ale také větší stabilitu vozu. Díky vyšší tuhosti přední nápravnice se minimalizovaly vibrace od nerovností na vozovce. Vůz s celkovou délkou 4 065 mm – nejdelší karoserie v segmentu malých vozů, se dobře ovládá, a v městských ulicích také parkuje. Téměř svislé zadní sklo i menší převisy karoserie dávají řidičům lepší kontrolu nad prostorem kolem vozidla při parkování, ale také při manévrování v hustém silničním provozu. Ztenčení zadních C-sloupků a úprava umístění vnějších zpětných zrcátek napomohlo k výraznému omezení slepých úhlů z pohledu řidiče a zlepšení celkového výhledu ven všemi směry.
 
Prostor pro nohy se zvětšil až na 1 070 mm a v dané třídě nabízí i jeden z největších prostorů v úrovni ramen, přes 1 375 mm vepředu a 1 355 vzadu. Přestože se nová generace modelu o 5 mm snížila, velikost prostoru pro hlavu (1020 mm vpředu, 964 mm vzadu) patří v segmentu malých vozů stále k těm nejlepším. I tak ale zůstal dostatek prostoru pro zavazadlový prostor, který opět atakuje nejvyšší hodnoty ve své třídě. Zvětšil se totiž o 37 litrů na celkových 300 litrů (vč. rezervního kola).
 
Dynamický vzhled zajišťují také zadní LED světlomety ve tvaru šípu, širší příď i ztvárnění zadní části dodávající celkově autoritativnější vzhled. Nově je ale pojata také kabina, která nabízí dostatečný prostor pro posádku a ergonomičtější uspořádání než předchozí generace. Jízdní komfort podtrhuje i velmi dobře odhlučněná kabina minimalizující pronikání aerodynamického hluku, ale i zvuků motoru a ruchů od vozovky. Rio čtvrté generace používá nové spoilery u předních kol, úplné zakrytování spodku vozu a svislé ‘lopatky’ protažené svisle od spoileru pátých dveří, které slouží k potlačení aerodynamického hluku a zlepšení celkové aerodynamiky vozu.
 
Pod zadní lavicí je uložena palivová nádrž o objemu 45 litrů. Zvětšení objemu nádrže o dva litry oproti předchůdci prodlužuje dojezd o 34 až 58 kilometrů na jedno natankování (v závislosti na pohonné jednotce, dle kombinovaného jízdního cyklu NEDC).
 
Buďte v bezpečí a užívejte si technologií
Nové Rio nabízí online služby Kia Connected Services a jako jeden z prvních modelů v segmentu B nabízí Rio i úplnou integraci systémů Android Auto™ a Apple CarPlay™. Jako první ve své třídě nabízí navíc Rio i konektory USB v přední i zadní části kabiny a umožňuje tak uživatelům fyzicky připojit mobilní zařízení k systému palubního zábavnímu systému nebo dobíjet baterie na cestách.
 
Škála nových technologií přináší především větší bezpečnost a pohodlí pro řidiče. Vůbec poprvé se díky modelu Kia Rio objevuje v segmentu B systém autonomního nouzového brzdění (AEB) s funkcí rozpoznávání chodců. Ten využívá radar s dlouhým dosahem, schopný rozpoznat nebezpečí střetu s jinými vozidly nebo chodci a pomoci tak k úplnému zastavení vozidla. AEB spolupracuje se systémem varování při opuštění jízdního pruhu (LDWS). Bezpečnostní prvky, které byly dosud vyhrazeny jen modelům z vyšších segmentů, jsou tak vůbec poprvé dostupné také v segmentu B. Použití těchto systémů v kombinaci s karoserií z vysokopevnostní oceli (AHSS), která obsahuje celou řadu prvků pasivní bezpečnosti, je Kia Rio jedním z nejbezpečnějších vozů ve své třídě. Podíl lehké a velmi pevné oceli AHSS se oproti předchozímu modelu zvýšil z 33 % na 51 %. Odolnější ocel byla využita k posílení předních A sloupků a prostředních B-sloupků karoserie, prahů karoserie, střešní konstrukce, motorového prostoru a podlahového panelu karoserie.
Již v základní výbavě Comfort jsou k dispozici i dvě úplně nové technologie – asistent průjezdu zatáčkou (CBC), jenž potlačuje riziko smyku, a asistent řízení stability v přímém směru (SLS), který eliminuje stáčení za prudkého brzdění při jízdě v přímém směru.
 
Pohonné jednotky: nejvýkonnější Rio s novým motorem 1,0T-GDI
Zákazníci mohou vybírat ze dvou úrovní výbavy Comfort a Exclusive, tří zážehových motorů, dvou manuálních převodovek 5st.a 6st. a jedné automatické 4st.převodovky. V nabídce je osm barevných odstínů karoserie, z toho jedna nemetalická a tři zcela nové barevné varianty.
 
Čtvrtá generace modelu Rio přináší nově tříválcový motor 1,0T-GDI  (zkr. Turbo Gasoline Direct Injection), který se od roku 2015 objevuje v modelu Kia cee’d. Tento nový motor dostupný pouze se šestistupňovou manuální převodovkou v sobě spojuje dynamiku i nízkou spotřebu. Při výkonu 120 k (88 kW) je Rio nejvýkonnějším modelem ve své historii. Kombinovaná spotřeba paliva je na úrovni 4,7 l/100 km. Maximální dosažená rychlost činí 190 km/h.
 
Další z dostupných nepřeplňovaných benzínových motorů v nabídce je 1,25 litru CVVT o výkonu 84 k a spotřebou 4,8 l/100km. K dostání pouze s pětistupňovou manuální převodovkou. V neposlední řadě Rio nabízí nový motor 1,4 litru CVVT s vícebodovým vstřikováním o výkonu 100 k a spotřebou 5,0 l/100 km s 6st. manuální převodovkou a 6,1 l/100km s 4st. automatickou převodovkou.
 
Bohatá výbava již v základu
Na českém trhu jsou k dispozici dvě úrovně výbavy. Základní výbava Comfort nabízí manuální klimatizaci, rádio MP3 s 3,8‘‘ obrazovkou, výškově nastavitelný kožený volant, výškově nastavitelné sedadlo řidiče, elektricky ovládaná přední okna, centrální zamykání s dálkovým ovládáním, 15‘‘ ocelová kola, dojezdové rezervní kolo, přední mlhové světlomety, zpětná zrcátka a kliky v barvě karoserie. S motorizací 1,25 CVVT 5st. M/T je model za cenu 279 980 korun*.
 
Druhá a nejvyšší výbava Exclusive zahrnuje prvky výbavy Comfort a k tomu navíc rádio MP3 s 5‘‘ dotykovou obrazovkou, bluetooth handsfree, parkovací kameru, zadní parkovací senzory, elektricky ovládaná přední a zadní okna, 15‘‘ kola z lehkých slitin, LED denní svícení, Bi-projekční světlomety s přisvěcováním do zatáčky, loketní opěrka předních sedadel, USB nabíječka pro zadní sedadla, dvojitá podlaha zavazadelníku, zpětná zrcátka elektricky sklopná s LED blikači. S motorizací 1,25 CVVT 5st. M/T je Rio za cenu 304 980 korun*. S motorem 1,4 CVVT 6st. M/T je cena modelu stanovena na 324 980 korun* a 349 980 korun* s 4st A/T. Ve variantě 1,0T-GDI s 6st. M/T je pořizovací cena vozu 349 980 korun*.
 
S novou generací modelu Rio je českým zákazníkům nabízena bohatá příplatková výbava v podobě tří paketů: Paket Navi v hodnotě 11 000 korun* nabízí 7‘‘ navigaci včetně Kia Connected Services a podporou Android Auto/ Apple CarPlay. Paket ADAS s cenou 14 000 korun* nabízí zákazníkům systém autonomního brzdění (AEB) s detekcí chodců, systém varování při opuštění jízdního pruhu (LDWS), tempomat s omezovačem rychlosti, přístrojový štít Supervision. Paket Premium v hodnotě 30 000 korun* nabízí 16‘‘ kola z lehkých slitin, automatickou klimatizaci, vyhřívaná přední sedadla, vyhřívaný volant, zadní LED světlomety, zatmavená zadní okna, tempomat s omezovačem rychlosti, přístrojový štít Supervision.
 
Financování - tři roky bez starostí
Ceny nového modelu startují na částce 279 980 korun* Nové Rio i s nejnovějším a nejvýkonnějším motorem 1,0 T-GDI a nejvyšší úrovní výbavy Exclusive se udrží pod hranicí 350 tisíc korun, což je velmi atraktivní hodnota vzhledem k nabízené bohaté výbavě a technologiím, které jsou její součástí. Standardem značky Kia je přitom 7letá tovární záruka, přičemž na první 3 roky se nevztahuje žádné omezení počtu najetých kilometrů.
 
Při pořízení nového modelu Kia Rio prostřednictvím programu financování Kia Select navíc může mít zájemce nové Rio už od 2 990 Kč* měsíčně. Tato suma přitom samozřejmě zahrnuje i povinné ručení a pojištění vozidla. S tím zároveň nový majitel automaticky získává i servis na první 3 roky nebo 30 tisíc kilometrů zdarma. Nemusí se tak obávat žádných výdajů za pravidelné prohlídky, nebude tedy platit ani za práci, olej a tak podobně.
 
Poznámka redakce: pokud jste fanouškem auto moto novinek, prohlédněte si nový online magazín Nové automobily v ČR.
Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků