10 / 3 874

Nová generace modelu Ibiza oslaví světovou premiéru na autosalonu v Ženevě

1.3.2017 |  Štítky: Seat

Ženevský autosalon je pro automobilový průmysl vždy velkým svátkem a ročník 2017 bude pro značku SEAT skutečně výjimečný. Středem pozornosti totiž bude především pátá generace modelu SEAT Ibiza, bestselleru španělské značky s více než 5,4 milionu prodaných vozů.
 
„SEAT je ve fázi konsolidace a růstu a pracujeme na tom, abychom se zařadili mezi nejdynamičtější organizace v našem odvětví,“ říká Luca de Meo, předseda představenstva společnosti SEAT S.A. „Nový SEAT Ibiza bude pro značku velkým skokem vpřed a ve svém segmentu způsobí revoluci.“ Ženevská premiéra je také dalším krokem v historicky největší produktové ofenzivě značky SEAT.  Ta nejprve uvedla na trh své první SUV, model Ateca, po němž následoval modernizovaný Leon. Nyní přichází chvíle pro novou Ibizu, která završí proces posilování tří hlavních pilířů značky. Další novinky budou následovat, jako například kompaktní crossover Arona. Uvedením modelu Ibiza začíná pro značku SEAT mimořádný rok také z obchodního hlediska. Společnost SEAT vstoupila do pátého roku nepřetržitě rostoucích prodejů dosažením 16,5% růstu v lednu.
Všechny nové produkty do konce roku výrazně upevní postavení značky SEAT na evropských trzích. Nová produktová řada navíc zahrnuje verze Xcellence jako alternativu současného stupně výbavy FR. Stupeň výbavy Xcellence byl vytvořen s cílem oslovit nové zákazníky, kteří hledají sofistikovanější a osobitější design v kombinaci s rozšířenou komfortní a funkční výbavou.
 
Rozhodující model
Pátá generace modelové řady SEAT Ibiza byla vyvinuta v Barceloně a je rozhodujícím krokem vpřed do budoucnosti značky SEAT. Zaprvé tím, že přichází s nejmodernější technikou koncernu Volkswagen na platformě MQB-A0 (modulární platforma pro vozy s motorem uloženým vpředu napříč), jejíž první použití v tomto segmentu dokládá důležitost značky SEAT v rámci koncernu Volkswagen. A zadruhé tím, že překypuje nejmodernější technikou, pozoruhodnou dynamikou a pozoruhodným zvětšením vnitřního prostoru. Nový SEAT Ibiza je zcela novým modelem, zároveň však od svých předchůdců přebírá mladého ducha, dynamický charakter, funkčnost a komfort. V novém, svěžím a sportovním designu se odráží nezaměnitelná DNA značky SEAT. Plochy a linie karoserie mají ještě výraznější tvary a přispívají k atraktivnímu aerodynamickému vzhledu.
„Nový SEAT Ibiza přebírá DNA designu značky SEAT a poskytuje fascinující dynamické výkony,“ říká Dr. Matthias Rabe, člen představenstva společnosti SEAT, zodpovědný za výzkum a vývoj. „SEAT Ibiza získává díky nové modulární platformě MQB-A0 techniku z vyšších segmentů a z hlediska komfortu poskytuje výrazně větší vnitřní prostor a variabilitu.“
Nová Ibiza kombinuje eleganci a styl, nevzdává se však svého dynamického charakteru. Pátá generace modelu Ibiza bezpochyby rozšíří řady zákazníků značky SEAT a vylepší image značky směrem k ještě větší exkluzivitě a výjimečnosti díky svým nepochybným kvalitám ve spojení s působivým, vyzrálým designem, který dodává vozu na silnici dokonalý vzhled.
Hlavním aspektem nového modelu SEAT Ibiza je skutečnost, že pátá generace reprezentuje španělskou značku jako progresivního výrobce automobilů, který hledí vstříc budoucnosti. Zaujme důležitými vlastnostmi, mezi něž patří praktičnost, inteligentní technika a konektivita. Nová Ibiza nabízí asistenční systémy, představené již v modelech Leon a Ateca, které však v tomto segmentu ještě vůbec nejsou běžné (mimo jiné Front Assist a adaptivní tempomat ACC). Mezi další výjimečné prvky výbavy patří bezdrátová nabíječka a zesilovač signálu GSM.
Nový SEAT Ibiza je navíc 100% propojeným vozem díky třem systémům Apple Car Play, Android Auto a Mirror Link. Tato skutečnost ilustruje ambice značky SEAT stát se lídrem v oblasti automobilové konektivity a ve vývoji nových řešení pro mobilitu. Řidič si může výše uvedené technologie užívat poprvé prostřednictvím integrovaného 8“ dotykového displeje.
Pátá generace modelu Ibiza může být vybavena také audiosystémem Beats. Tato značka prémiových audiosystémů přináší fanouškům hudby energii, emoce a vzrušení, jimiž mění způsob poslechu hudby. Nový audiosystém používá procesor pro zpracování digitálního signálu DSP, 6 prémiových reproduktorů, 1 highendový subwoofer a 8kanálový zesilovač o výkonu 300 W.
Sečteno a podtrženo nabízí nový SEAT Ibiza kvalitu, která je obvyklá ve vyšších segmentech, a zaměřuje se na zákazníky, kteří vědí, co chtějí, a jejichž život se nese v mladém a dynamickém duchu. Osloví však také klienty, kteří hledají sofistikovanější vůz s nejmodernější a nejvyspělejší technikou v dosahu prstů, aby nacházeli jednoduchá řešení pro svůj každodenní život.
 
SEAT Leon CUPRA: nejvýkonnější SEAT všech dob
V expozici značky SEAT bude vystaven také nový SEAT Leon CUPRA, nejrychlejší model pro provoz na veřejných komunikacích, který španělská značka kdy vyrobila. Přestože všichni budou hovořit o jeho motoru s výkonem 300 k a maximálním točivým momentem 380 N.m nebo o jeho zrychlení z 0 na 100 km/h za 4,9 sekundy, za zmínku stojí také skutečnost, že Leon CUPRA se bude jako rodinné kombi ST dodávat s pohonem všech kol 4Drive a dvouspojkovou převodovkou DSG. Zvýšení výkonu a točivého momentu je společně s vylepšením přenosu hnací síly rozhodným krokem k ještě sportovnějším jízdním vlastnostem, které jsou doplněny bezpečnostní technikou, konektivitou a multimediálními systémy z nabídky ostatních verzí modelové řady Leon.
Nejnovější a nejvýkonnější člen rodiny CUPRA poskytuje intenzivní zážitky z řízení, sportovní výkony a dynamiku, ale také více praktičnosti a všestrannosti díky třem nabízeným karosářským verzím: 5dveřovému hatchbacku, kupé SC a rodinnému kombi ST. Všechny verze se vyznačují dosud nevídanou kombinací sportovního designu, nejvyspělejší techniky, komfortu a výjimečné jízdní dynamiky, protože CUPRA je symbolem dokonalé rovnováhy mezi emocemi a rozumem.
Společně s modelem Leon CUPRA o výkonu 300 k bude na autosalonu vystavena také speciální verze s matně šedým exteriérem, uhlíkovými kompozity v interiéru a estetickými detaily v odstínu mědi ve vnější i vnitřní výbavě. Tímto vozem je nový SEAT Leon CUPRACER Evo 17, závodní verze určená pro mezinárodní seriál závodů cestovních vozů TCR. Leon CUPRACER Evo 17 bude nabízen ve dvou verzích – s převodovkou DSG nebo se sekvenční převodovkou – a jeho pohon obstará stejný motor jako u silniční verze, avšak vyladěný na nejvyšší výkon 350 k (o 20 k více než u verze z roku 2016) a maximální točivý moment 420 N.m.
Před zahájením nové sezony dostala závodní verze další vylepšení, například v oblasti brzdové soustavy (včetně řídicí jednotky). Nově vyvinuté systémy ABS a ESC zlepšují citlivost ovládání a chování vozidla. SEAT Leon CUPRACER Evo 17 má pohon předních kol se samosvorným elektrohydraulicky ovládaným diferenciálem VAG a kotoučové brzdy, vpředu s průměrem 378 mm a šestipístkovými třmeny, vzadu s průměrem 272 mm. Rozdělování brzdné síly mezi nápravy a charakteristiku příčného zkrutného stabilizátoru lze nastavit podle potřeb jezdce nebo charakteru závodního okruhu. To samé platí pro geometrii přední nápravy se vzpěrami typu McPherson a pro světlou výšku a geometrii víceprvkové zadní nápravy.
 
Nový formát komunikace s médii Press Talk
V expozici značky SEAT se v průběhu dne uskuteční několik diskuzí Press Talk na tři různá témata se členy představenstva společnosti SEAT. Jako první vystoupí Luca de Meo, předseda představenstva společnosti SEAT, který se bude zabývat aktuálním vývojem trhu a dalšími korporátními tématy. Po jeho boku bude stát Wayne Griffiths, člen představenstva společnosti SEAT, zodpovědný za prodej a marketing, který poskytne přehled o obchodních výsledcích společnosti. Další dvojici vytvoří Dr. Matthias Rabe, člen představenstva společnosti SEAT, zodpovědný za výzkum a vývoj, a Dr. Andreas Tostmann, člen představenstva společnosti SEAT, zodpovědný za výrobu, kteří budou hovořit o novém modelu Ibiza a platformě MQB-A0. Nakonec vystoupí Alejandro Mesonero-Romanos, šéfdesignér značky SEAT, a Joaquin Serra, ředitel společnosti SEAT, zodpovědný za kvalitu. Oba se zaměří na osobitý design vozů SEAT a důležitost kvality.

Poznámka redakce: pokud jste fanouškem auto moto novinek, prohlédněte si nový online magazín Nové automobily v ČR.
Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků