10 / 3 916

Německý Auto Bild ocenil model Hyundai IONIQ Electric

24.5.2017 |  Štítky: Hyundai | elektrický pohon | elektromobily

Hyundai Motor získal v Německu významné ocenění "Wertmeister 2017".
Automobilový časopis Auto Bild ve spolupráci s nezávislou poradenskou společností Eurotax Schwacke vybrali v kategorii elektromobilů model Hyundai IONIQ Electric jako vůz s vynikající zůstatkovou hodnotou.

Letošní ročník byl již čtrnáctý v pořadí, kdy časopis Auto Bild společně s Eurotax Schwacke oceňoval vozy s nejstabilnější zůstatkovou hodnotou. Hyundai IONIQ Electric zvítězil ve třídě elektrovozů před loňským vítězem BMW i3 a Volkswagenem e-Golf. Elektrovozy jsou posuzovány na základě odhadované zůstatkové hodnoty po čtyřech letech provozu a ročním nájezdu 10 000 kilometrů. IONIQ Electric získal nejlepší známku nejen za nejvyšší zůstatkovou hodnotu ve své třídě, která činí 60,65%, ale společně s modelem IONIQ Hybrid byl zařazen mezi automobily s nejstabilnějšími hodnotami na německém trhu celkově.

„Jsme hrdí na to, že Hyundai IONIQ Electric získal v Německu hodnocení „Wertmeister 2017,“ uvedl Thomas A. Schmid, výkonný ředitel Hyundai Motor Europe. „Ocenění je potvrzením důvěry, kterou vkládáme do tohoto modelu. Nabízí nejlepší záruku, skvělý dojezd a nejnovější bezpečnostní systémy a konektivitu za velmi přijatelnou cenu. Po loňském uvedení modelů IONIQ Hybrid a Electric letos v létě dvojici doplní model IONIQ Plug-In," dodal Thomas A. Schmid s tím, že Hyundai na vůz tradičně poskytuje komplexní pětiletou záruku bez omezení kilometrů. Navíc na baterii je záruka omezená osmi lety nebo nájezdem 200 000 kilometrů.

Hyundai IONIQ je první vůz na světě nabízející tři elektrifikované pohony v jedné karosářské variantě. Modely Hybrid, Plug-in hybrid a Electric umožňují přístup k elektronické mobilitě širokému spektru zákazníků. Jsou součástí strategie globální udržitelnosti společnosti Hyundai Motor, která do roku 2020 uvede do provozu 14 nových ekologických vozů, včetně pěti hybridních, čtyř plug-in hybridních modelů, čtyř elektrovozů a jednoho modelu s pohonem na vodíkové palivové články.

Poznámka redakce: pokud jste fanouškem auto moto novinek, prohlédněte si nový online magazín Nové automobily v ČR.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků