10 / 3 829

Motor 1.0 zcela nového Nissanu Micra nabízí nejlepší poměr výkonu a provozních nákladů ve své třídě

13.6.2017 |  Štítky: Nissan


 
I když ze tří motorů zahajovací nabídky přichází na trh jako poslední, k úspěchu modelu Micra přispěje velmi významným způsobem. Předpokládá se, že bude tvořit přibližně 20 % prodaných vozů.
 
Tento atmosférický zážehový tříválec, který nabízí nejlepší poměr výkonu a provozních nákladů ve své třídě, je spojený s pětistupňovou manuální převodovkou. Při jízdě na 15 nebo 16“ hliníkových kolech dosahuje toto vysoce účinné hnací ústrojí kombinované spotřeby paliva 4,6 l/100 km a hodnoty emisí CO2 ve výši 103 g/km.
 
Nový 1litrový motor doplňuje v nabídce přeplňovaný zážehový tříválec o objemu 0,9 l a výkonu 90 k a vznětový čtyřválec o objemu 1,5 l a výkonu 90 k.
 
Nová Micra je zkrátka revolucí. Zásadně se odlišuje jak od modelu, který nahrazuje, tak i od trojice velmi úspěšných supermini vyráběných od prvního uvedení modelu na evropský trh v roce 1983.
 
Zcela nová Micra, který je nyní delší, širší a také nižší než kdykoli předtím, byla vymyšlena, navržena a zkonstruována především s ohledem na požadavky evropských zákazníků.
 
Tento hatchback je přitažlivý především díky výraznému a sportovně stylizovanému exteriéru, který jméno Micra posouvá novým, odvážným směrem. Moderní vzhled i luxusní styl se však prolíná i interiérem vozu. Vysoce kvalitní kabina se může pochlubit dvoubarevnými a na dotek měkkými materiály, které jsou standardem ve všech úrovních výbavy.
 
Zcela nový Nissan Micra je špičkou i v oblasti technologií. Obsahuje totiž mnoho prvků, které jsou novinkou nejen pro novou Micru jako takovou, ale pro celý segment. Mezi tyto prvky patří například inteligentní upozornění na vybočení z jízdního pruhu – bezpečnostní systém, který dokáže Micru v případě potřeby citlivými korekcemi vrátit do správného směru.
 
Jedinečný je také audiosystém BOSE Personal, který obsahuje reproduktory zabudované i do hlavové opěrky řidiče. Řidiči tak poskytuje vskutku pohlcující prostorový zvukový zážitek. Nová Micra přichází navíc s celou řadou volitelných prvků určených k personalizaci vozu. Pomocí těchto luxusních dílů v celé paletě moderních a stylových barev si mohou majitelé dotvářet jak exteriér, tak interiér vozu.
 
Nová Micra také přináší fantastický zážitek za volantem. Dynamický výkon dokonale vyvažuje hbitost, vzrušení a pocit bezpečí, který vychází z jistých a předvídatelných reakcí vozu na řidičův jízdní styl.

Poznámka redakce: pokud jste fanouškem auto moto novinek, prohlédněte si nový online magazín Nové automobily v ČR.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků