10 / 3 779

Jak ŠKODA KAROQ ke jménu přišel

26.5.2017 |  Štítky: Škoda | SUV

ŠKODA KAROQ: Tak se jmenuje nový model české automobilky. Kompaktní SUV mělo svou světovou premiéru minulý čtvrtek ve Stockholmu. Zábavný film nyní ukazuje, jak jméno KAROQ na ostrově Kodiak vzniklo a jakou roli přitom hráli obyvatelé ostrova.

To, že jméno zbrusu nového modelu připomíná jméno svého většího bratra – modelu ŠKODA KODIAQ, je záměr. „Příbuznost jmen je strategicky naplánovaná,“ říká Stefan Büscher, vedoucí Marketingu a produktu a dodává: „Vznikla tak jednotná nomenklatura současných i budoucích vozů SUV.“

Značka to ukazuje i svým videem: „Kmotry“ při křtu nového modelu KAROQ byli opět původní obyvatelé ostrova Kodiak u pobřeží Aljašky. V jazyce kmene Aleuťanů se pro automobil používá výraz ,KAA’RAQ‘. Slovo ,RUQ‘ zase znamená šíp, který je také ústředním prvkem loga značky ŠKODA, symbolizujícím dynamiku automobilky. Nápad, který rozhodl o vytvoření nového jména, měl ve filmu dvanáctiletý chlapec.

V rámci své Strategie 2025 bude automobilka v následujících letech důsledně rozšiřovat modelovou paletu. Hlavní důraz přitom bude kladen na rozšiřování nabídky SUV. S modelem KODIAQ uvedla ŠKODA teprve nedávno na trh nové velké SUV. Model ŠKODA KAROQ je dalším milníkem. Nové kompaktní SUV mělo svou světovou premiéru minulý čtvrtek ve Stockholmu. Na trh bude model uveden v druhé polovině roku 2017.

 

Poznámka redakce: pokud jste fanouškem auto moto novinek, prohlédněte si nový online magazín Nové automobily v ČR.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků