10 / 3 774

Hyundai Motor představil v Koreji nový model Sonata

15.3.2017 |  Štítky: Hyundai

Hyundai odhalil modernizovaný model Sonata. Automobilka představila sedan v architektonicky výjimečném kulturním centru Dongdaemun Design Plaza, které patří mezi kultovní budovy hlavního města Koreje.
 
Nová Sonata navazuje na úspěchy předchozích generací této modelové řady a přichází s celou řadou dramatických stylistických změn, které reagují na další vývoj designérského přístupu značky Hyundai. Výsledkem je odvážnější a sofistikovanější exteriér s precizními liniemi i osobitými stylistickými detaily. Nová Sonata pokračuje ve šlépějích svých předchůdců také svými vynikajícími jízdními vlastnostmi s mimořádnou jízdní dynamikou, které doplňuje bezkonkurenční nabídka vyspělých bezpečnostních systémů.
 
Evoluce vnějšího designu zvyšuje eleganci a atraktivitu
Precizní linie a osobité stylistické detaily modelu Sonata vytvářejí nekonvenční a přitom přitažlivý vzhled, v němž se odráží nejnovější pojetí designu společnosti Hyundai Motor.
Na novou masku chladiče, vertikální světla LED pro denní svícení a užší světlomety na přídi sedanu navazuje výrazně tvarovaná kapota motoru, čímž vzniká ještě dynamičtější vzhled, z něhož vyzařuje odhodlanost. Větší, markantnější „kaskádovitá maska chladiče“ symbolizuje proud roztaveného kovu a zároveň napodobuje elegantní tvar korejské seladonové vázy.
Tento motiv umocňuje chromovaný prvek ve spodní části předního nárazníku s funkcí spoileru, který zasahuje až k vnějším okrajům vozu. Rovněž elegantně a smyslně tvarované linie na bocích jsou doplněny chromovanými ozdobnými lištami kolem oken. Při pohledu ze strany vytvořili designéři dynamičtější boční profil zvětšením víka zavazadlového prostoru, které vyvažuje nižší a širší masku chladiče vpředu, díky níž působí kapota motoru delším a elegantnějším dojmem.
Velký nápis Sonata a logo Hyundai uprostřed víka zavazadlového prostoru demonstrují vizuální sebedůvěru, přičemž v horní části loga je navíc chytře umístěno tlačítko pro odjištění víka zavazadlového prostoru. Jiné ušlechtilé detaily, mezi něž patří nový osobitý design koncových svítilen a dramatické osvětlení, zvyšují přitažlivost zádě, zatímco držák registrační značky vzadu byl přemístěn z víka zavazadlového prostoru na nárazník, což umocňuje osobitý styl vozu.
Dojem účelnosti zvyšují 17“ kola se směrově uspořádanými paprsky. Nabídku rozšířily také dvě nové verze 18“ kol z lehké slitiny, které poskytují zákazníkům větší možnost výběru.
Další vylepšení designu dostala do vínku verze se zážehovým motorem 2.0 Turbo, která je k dispozici v Severní Americe, Austrálii a na dalších vybraných trzích. Příď má sportovní mřížku masky chladiče, kterou doplňují světlomety s černými vnitřními plochami, černé rámečky světel pro denní svícení, černá lišta ve spodní části předního nárazníku a černé kryty vnějších zpětných zrcátek.
Mezi další vylepšení verze Turbo patří tmavě chromované lišty pod bočními dveřmi, kliky dveří a ozdobné lišty na zadních svítilnách. Zadní difuzor a dvojité koncovky výfukové soustavy mají rovněž ozdobnou chromovanou povrchovou úpravu, která završuje prémiový vzhled vozu.
 
Modernizovaný interiér nabízí ještě více stylu a kultivovanosti
V interiéru nového modelu Sonata byla středová konzole vylepšena většími ovládacími panely, které vytvářejí vizuálně okouzlující vzhled. Přepracované ovládací prvky audiosystému, topení, ventilační soustavy a klimatizace mají tlačítka ve stylu „klavírních kláves“, umocňující prémiový charakter vozu, zatímco sedmipalcový barevný dotykový displej je standardní výbavou všech verzí nového modelu Sonata, prodávaných v Jižní Koreji. Na přání bude dodáván multimediální navigační systém AVN (Audio Visual Navigation) s větším 8“ displejem.
Všechny stupně výbavy mají modernizované volanty v novém, sportovnějším, tříramenném designu. Verze 2.0 Turbo obdržela volant s dole zploštělým věncem, který odráží sportovní charakter výkonnějšího vozu. Vrcholná verze Turbo nabízí také specifické výhody, vyplývající z výrazněji tvarovaných bočních polštářů sedadel vpředu a nové sportovní hlavice řadicí páky, která umožňuje řidiči vybrat si jeden ze čtyř jízdních režimů – Comfort, Eco, Sport a Smart – z nichž poslední uvedený režim automaticky přepíná mezi prvními třemi nastaveními v závislosti na aktuálním jízdním stylu řidiče.
 
Rozšířená technická výbava vylepšuje konektivitu a komfort
Nová řešení v oblasti konektivity posunují vnitřní výbavu modelu Sonata na ještě vyšší úroveň tím, že nyní mohou cestující využívat například dodatečný vstup USB, který je umístěn na praktickém místě v zadní části středové konzoly. K dispozici je rovněž možnost bezdrátového nabíjení chytrého telefonu. Řidiči mohou nyní nabíjet kompatibilní zařízení jejich jednoduchým odložením do přihrádky ve spodní části středové konzoly, bez potřeby rušivých kabelů.
Nová Sonata završuje řadu vyspělých řešení pro konektivitu standardní kompatibilitou se systémy Apple CarPlay a Android Auto.
 
Nejlepší bezpečnostní standardy ve své třídě
Modernizovaná Sonata bude stejně jako předchůdce nabízet nejkomplexnější vyspělé bezpečnostní systémy v segmentu sedanů střední třídy. Hyundai Motor dělá maximum pro ochranu svých zákazníků nabídkou nejvyspělejších bezpečnostních systémů a nejmodernějších prvků komfortní výbavy.
Nové bezpečnostní systémy zahrnují na přání dodávaného asistenta pro jízdu v jízdním pruhu s funkcemi upozorňování na vyjetí z jízdního pruhu LDW (Lane Departure Warning) a udržování vozu ve svém jízdním pruhu LKA (Lane Keep Assist), jakož i asistenta dálkových světel a adaptivní natáčecí světlomety, které za tmy usnadňují řízení, a zvyšují tím bezpečnost. Za pozornost stojí také asistent pro sledování slepého úhlu BSD (Blind Spot Detection) s upozorňováním na vozidla přijíždějící ze stran při couvání RCTA (Rear Cross-Traffic Alert).
 
Jízdní dynamika pro maximální potěšení
Zážitky z řízení nového modelu Sonata vylepšuje rovněž nově nabízená osmistupňová samočinná převodovka pro verzi 2.0T a páčky na volantu pro manuální řazení ve verzi 1.6T. Paleta nabízených motorů zůstává stejná jako u aktuální generace modelu Sonata.
 
Nová Sonata se začne prodávat na vybraných trzích od poloviny letošního roku.
 
Poznámka redakce: pokud jste fanouškem auto moto novinek, prohlédněte si nový online magazín Nové automobily v ČR.
Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků