10 / 3 580

BMW připravilo speciální edici BMW M4 DTM Champion Edition

21.10.2016 |  Štítky: BMW | sportovní vozy

Dva roky po prvním zisku jezdeckého titulu v šampionátu DPT tovární pilot BMW Motorsport Marco Wittmann (D) triumfoval i v sezóně 2016. Jako oslavu tohoto triumfu připravilo BMW M speciální edici BMW M4 DTM Champion Edition (kombinovaná spotřeba: 8,5 l/100 km; emise CO2: 199 g/km*). Ve srovnání se standardním BMW M4 má tato na 200 kusů limitovaná edice výkon zvýšený o 51 kW/69 k na celkových 368 kW/500 k. Točivý moment 600 Nm narostl o 50 Nm. Automobily mají upravenou nejen hnací soustavu, ale také podvozek a v neposlední řadě rovněž design s motivy BMW Motorsport.

Zrychlení z 0 na 100 km/h za pouhých 3,8 s

BMW M4 DTM Champion Edition se vyznačuje působivými dynamickými parametry, zrychlení z klidu na 100 km/h zvládne během pouhých 3,8 s a nejvyšší rychlost je limitována na 305 km/h. Těchto parametrů bylo dosaženo kromě jiného i technologií vstřikování vody do spalovacích prostorů, aplikovanou již na řadový šestiválec modelu BMW M4 GTS. Vstřikovaná voda ochlazuje spalovací prostory, a tím zvyšuje výkon o 16 procent ve srovnání se standardními jednotkami.

Nezaměnitelný exteriér inspirovaný závodními vozy DTM.

Edice BMW M4 DTM Champion Edition je k dispozici výhradně v bílé barvě Alpine White. Vzhled fóliových polepů odkazuje na design závodních vozů pro DTM od BMW Motorsport. Svět závodních vozů se na nové edici projevuje kromě jiného i karbonovými doplňky v podobě nástavce předního nárazníku, včetně krajních aerodynamických prvků, krytů vnějších zpětných zrcátek, bočních prahů, zadního difuzoru, stejně jako velkého přítlačného spoileru na víku zavazadlového prostoru.

Ryzí závodní atmosféra prvotřídně zpracovaného interiéru.

Pro řidiče a spolujezdce jsou připravena skořepinová karbonová sedadla M Carbon, čalouněná exkluzivní kombinací alcantary a kůže Merino. Alcantara je použita také na M sportovním volantu doplněném šedým středícím proužkem. V zadní části nahradil zadní sedadla bílý integrovaný ochranný rám.

Extenzivní úpravy pro ještě podmanivější obratnost.

Ve srovnání se sériovým provedením se BMW M4 DTM Champion Edition v rámci zvýšení obratnosti zaměřuje na další snižování hmotnosti. Z uhlíkových kompozitů tak není vyrobena pouze střecha, ale také kapota motoru, panel podpírající palubní desku a zadní difuzor. Sportovní výfukový systém se specifickým tlumičem je doplněn dvěma páry titanových koncovek výfuku.

Optimální kontakt se silnicí zajišťují vysokovýkonné pneumatiky Michelin Pilot Sport Cup 2 s rozměry 265/35 R19 vpředu a 285/30 R20 vzadu, navržené pro použití na závodních okruzích. Jsou obuty na kolech designu 666 M lakovaných v matně šedé barvě Orbit Grey. Mimořádné brzdné schopnosti zajišťují karbon-keramické brzdy. Integrované pružicí a tlumicí jednotky umožňují mechanické nastavování pro kompresi i roztažení, takže se mohou přizpůsobit vkusu jednotlivých řidičů.

Edici BMW M4 DTM Champion Edition již lze objednávat. Produkce je omezena na 200 kusů určených pro celý svět.

Poznámka redakce: pokud jste fanouškem sportovních vozů a novinek ze světa auto moto, prohlédněte si nový online magazín Nové automobily v ČR.

Autor: Autosystem.cz

Reklama X
<<

máme 32 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků