10 / 3 829

Ženevská premiéra nových modelů Kia Ceed, Optima a Rio GT Line

7.3.2018 |  Štítky: KIA

KIA Motors dnes na mezinárodním ženevském autosalonu odhalila své nejnovější modely. Ve světové premiéře se představuje nová Kia Ceed a kombi Ceed Sportswagon, po boku modernizované řady Optima a nového modelu Rio GT Line.

Hatchback Ceed a kombi Ceed Sportswagon třetí generace jsou navrženy, vyvíjeny a vyráběny přímo v Evropě. Nová modelová řada Ceed, která se v prodeji objeví ještě letos jako pětidveřový hatchback a kombi s označením Sportswagon, posiluje zastoupení značky Kia v evropském segmentu kompaktních vozů za podpory nových pokrokových technologií, vyzrálého sportovního vzhledu, a ještě atraktivnějších jízdních vlastností.
Nový Ceed je nižší a širší než předchůdce a chlubí se novým designem, který je markantní a moderní. Standardní LED diody pro denní svícení ve stylu ‘kostek ledu’ odkazují na vzhled předchozích modelů GT a GT-Line. Při bočním pohledu je kapota opticky prodloužena pomocí ostrých a rovných křivek, které vozu propůjčují vzpřímenější postoj. K lepší viditelnosti vozidla při pohledu zezadu a snadné rozpoznatelnosti modelu Ceed napomáhají nová LED světla denního svícení. Rovné křivky karoserie a nenápadný spoiler na víku kufru Ceedu evokují pocity stability. Tvar kombi Ceed Sportswagon umožnil nárůst objemu zavazadelníku na 600 litrů, což je více než u řady vozů kombi střední třídy. Ceed se zavazadlovým prostorem o objemu 395 litrů též patří mezi nejpraktičtější kompaktní hatchbacky.

Ceed nabízí nejmodernější systémy Kia na podporu řízení (ADAS), včetně nového systému rozpoznávání únavy řidiče (DAW), který monitoruje celou řadu vstupů od vozidla i řidiče, a pomáhá tak bojovat s nepozorností nebo únavou za volantem. Z dalších funkcí ADAS jmenujme asistent dálkových světel, systém pro udržování vozidla v jízdním pruhu a prediktivní varování před čelní srážkou s asistentem pro zamezení čelním kolizím.

Modernizovaný sedan Optima i kombi Sportswagon nabízí dvě nové varianty pohonu. Zbrusu nový vznětový motor Kia ‘U3’ 1,6 litru CRDi o výkonu 136 koní a točivém momentu 320 Nm nahrazuje dřívější jednotku 1,7 litru CRDi. K dispozici je i nový benzínový motor 1,6 litru T-GDI o výkonu 180 koní, posazený mezi atmosférickou jednotku 2,0 litru GDi o výkonu 163 k a přeplňovaný agregát 2,0 litru T-GDi o výkonu 245 k, určený pro variantu Optima GT. Nová pohonná jednotka je spojena se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou Kia.
Optima se nabízí s nejmodernější verzí systému palubního infotainmentu Kia s dotykovým displejem o úhlopříčce 7,0 nebo 8,0", navigací a online službami Kia Connected Services s podporou od TomTom®. Systém nabízí připojení chytrých telefonů přes Apple CarPlay™ a Android Auto™.

Rio GT Line, nejmodernější model Kia ve specifikaci GT Line. Stejně jako další modely Kia s označením GT Line se i Rio GT Line může pochlubit stylovým designem exteriéru. Vylepšení zahrnují tygří masku chladiče v kombinaci leskle černého odstínu a chromu, nový design 17" kol z lehkých slitin a mlhová světla ve tvaru kostek ledu, připomínají řešení z modelů cee’d GT a pro_cee’d GT. Exteriér dále zaujme dvojicí hliníkových koncovek výfuku, LED světly denního svícení, chromovým dekorem kolem oken, leskle černým střešním spoilerem a dekory prahů.
Nové Rio je nejbezpečnějším malým vozem (segment B), který kdy Kia vyráběla; podíl na tom má i karoserie z vysokopevnostní oceli AHSS a šest airbagů již ve standardu (čelní, přední boční a hlavové). Rio s pětihvězdičkovým ohodnocením v nárazových testech Euro NCAP (ve variantě vybavené volitelnými technologiemi ADAS) nabízí asistent pro zamezení čelním kolizím (FCA) s funkcí rozpoznávání chodců. Od 3. čtvrtletí 2018 bude možné objednávat i systém pro udržování vozidla v jízdním pruhu (LKA). Rio GT-Line se nabízí i s novým systémem rozpoznávání únavy řidiče (DAW), který pomáhá bojovat s nepozorností a únavou při řízení.
Nové Rio GT-Line se v České republice začíná prodávat od března 2018.
 

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků