10 / 3 810

Závod společnosti Nissan v Sunderlandu vyrobil miliontý Juke

17.7.2018 |  Štítky: Nissan | SUV

Osm let poté, co Nissan ​Juke vytvořil segment kompaktních crossoverů, sjel v továrně v Sunderlandu miliontý vůz tohoto modelu. V továrně v Sunderlandu se nový Juke vyrobí v průměru každých 105 sekund.

Model Juke 2018 je dobře známý svým charakteristickým sportovním stylem a nově nabízí široké možnosti personalizace interiéru i exteriéru. Díky všem kombinacím prvků a variantám personalizace je nejnovější Juke zákazníkům k dispozici ve více než 23 000 různých verzích. Miliontým kusem vyrobeným v Sunderlandu se stal model s výbavou Tekna a s karoserií v modré barvě Vivid, která představuje poslední doplnění nabízené palety.

Senior viceprezident pro výrobu, správu dodavatelského řetězce a nákup ve společnosti Nissan Europe Kevin Fitzpatrick uvedl: „Milník v podobě miliontého kusu je úžasnou metou každé modelové řady.“ „Před osmi lety jsme vozy jako Nissan Juke vůbec neznali – model vytvořil zcela nový segment a veřejnosti představil charakteristický průkopnický vzhled. Osm let uběhlo jak voda, modelu Juke už se vyrobilo milion kusů a stále zůstává špičkou segmentu.“ „Je úžasné vidět, že model 2018 se všemi svými vylepšeními a možnostmi personalizace je stejně oblíbený jako úplně první model, který sjel z linky v roce 2010.“ 

Model Juke byl druhým crossoverem, který továrna začala vyrábět. Tím prvním byl průlomový model Qashqai, jehož výroba začala v roce 2006. Nissan Qashqai pak automobilce zajistil pozici špičky v segmentu crossoverů. Modelu Qashqai se v Sunderlandu do dnešního dne vyrobilo přes 3 miliony kusů. Mezi další modely, u nichž se vyrobené kusy počítají na miliony, patří Micra se 2,4 milionu kusů a Primera s 1,5 milionu kusů.  Milion vyrobených kusů zahrnuje i sportovní verzi Juke NISMO, která se v Sunderlandu začala vyrábět v roce 2012. Ze statistik prodeje vyplývá, že nejoblíbenější barvou vozu je pro zájemce o model Juke z celé Evropy černá. Černá je také nejoblíbenější barvou při výběru prvků personalizace interiéru i exteriéru.

Model Juke i nadále zůstává obrovským prodejním úspěchem – v Evropě se ho v roce 2017 prodalo 95 000 kusů. Mezi luxusní prvky nejnovějšího modelu přibyla nová mřížka chladiče V-motion s tmavým chromováním, tmavá maska světlometů a tmavé ukazatele směru na zrcátkách dveří. Od úrovně výbavy Acenta jsou nyní standardem mlhová světla LED.

Pro model Juke byly od úrovně výbavy Acenta přidány tři nové designy 16- a 18palcových hliníkových kol. Zákazníci, kteří chtějí svůj vůz designově oživit, si mohou kola u úrovně výbavy Tekna dotvořit pomocí barevných segmentů. Interiér je možné doplnit vhodnou personalizací v podobě oranžově a modře eloxovaných prvků a dále sedadly potaženými černou umělou kůží, loketní opěrkou a barevně dvojitě prošívanou kapličkou přístrojové desky. Model Juke je k dispozici s audiosystémem BOSE Personal, který díky reproduktorům vstavěným do opěrky hlavy řidiče poskytuje vysoce kvalitní poslechový zážitek a zvuk, který řidiče zcela obklopí.

Součástí výbavy modelu Juke jsou také inovativní technologie, mezi které patří i inteligentní panoramatický kamerový systém Nissan s rozpoznáváním pohybujících se objektů, upozornění na opuštění jízdního pruhu a sledování mrtvého úhlu.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků