10 / 3 779

Začátek výroby nového BMW řady 8 Coupé v Dingolfingu

9.7.2018 |  Štítky: BMW | luxusní vozy

Začátkem tohoto týdne se ve výrobním závodě v Dingolfingu rozběhla sériová výroba nového BMW řady 8 Coupé, sportovního vozu, který odstartuje modelovou ofenzivu BMW v segmentu luxusních vozů.

- Počátek modelové ofenzivy v segmentu luxusních vozů
- Integrace do stávající výrobní struktury
- Digitalizace výrobních procesů je o další kus dál
 

Do výroby nové modelové řady v továrně v Dolním Bavorsku byla investována částka několika stovek milionů eur a do výrobního procesu byl integrován velký počet digitálních inovací, včetně autonomního dopravního systému a inteligentních zařízení. 
Ředitel výrobního závodu BMW Group Dingolfing Dr. Andreas Wendt uvedl: „Továrna BMW Group v Dingolfingu vyrábí BMW řady 7 Sedan, a disponuje tedy vynikajícími odbornými znalostmi v oblasti výroby luxusních automobilů. Na výrobu nového BMW řady 8 Coupé jsme optimálně připraveni. Jsem si jist, že naši zákazníci po celém světě si tento luxusní sportovní vůz zamilují.“ 


Inteligentní kombinace materiálů a flexibilní struktury výroby.
Při výrobě karoserie nového sportovního vozu se používá inteligentní lehká konstrukce s promyšlenou kombinací použitých materiálů, včetně oceli, plastů, hliníku a uhlíkových vláken. 


Při uvedení na trh k dispozici dva motory.
V době uvedení nového BMW řady 8 Coupé na trh v listopadu 2018 budou k dispozici dva motory. Vidlicový osmiválec modelu BMW M850i xDrive Coupé (kombinovaná spotřeba paliva:
10,5–10,0 l/100 km;kombinované emise CO2: 240–228 g/km)* nabídne působivý výkon. Nejnovější generace 4,4litrového osmiválce byla kompletně přepracována a poskytuje maximální výkon 530k a točivý moment 750 Nm. BMW 840d xDrive Coupé na rozdíl od ostatních konkurentů spoléhá na vznětový motor (kombinovaná spotřeba paliva: 6,2–5,9 l/100 km; kombinované emise CO2: 164–154 g/km)* a poskytuje vynikající trakci a nízkou spotřebu paliva. Řadový 3,0litrový šestiválec generuje maximální výkon 320 k a nejvyšší točivý moment 680 Nm.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků