10 / 3 580

Výroba příští generace Volva XC90 v Jižní Karolíně

26.9.2017 |  Štítky: Volvo


 
Prémiová automobilka Volvo Cars oznámila, že se příští generace velkého luxusního SUV Volvo XC90 bude od roku 2021 vyrábět v nové továrně, kterou společnost v současné době buduje v Charlestonu v Jižní Karolíně. Tímto krokem dojde k navýšení investic společnosti Volvo Cars do nové továrny na více než 1,1 miliardy amerických dolarů a zároveň vzroste celkový počet nově vytvořených pracovních míst v okolí Charlestonu na téměř 4 000.
 
Továrna v Jižní Karolíně zahájí svou produkci na podzim roku 2018 a jako první se zde začne vyrábět příští generace Volva S60. Rozšířením výroby o příští generaci Volva XC90 v roce 2021 a plánovaným postavením nového kancelářského areálu dojde k navýšení současných zhruba 2 000 pracovních míst o dalších 1 900 nových pracovních příležitostí.
 
„Pokračující rozšiřování naší továrny v Jižní Karolíně představuje další krok v rámci našeho závazku vůči trhu USA,“ uvedl prezident a generální ředitel automobilky Håkan Samuelsson. „Továrna v Charlestonu bude sloužit americkému i mezinárodnímu trhu a současně nám pomůže vytvořit silnou základnu pro náš budoucí růst na území Spojených států i v globálním měřítku.“
 
O svém záměru postavit kousek za jihokarolínským Charlestonem svou zcela první továrnu na území Spojených států amerických informovala švédská automobilka veřejnost v květnu roku 2015. Rozhodnutí vybrat si pro postavení nové továrny Jižní Karolínu bylo přijato na základě snadného přístupu k mezinárodním přístavům a infrastruktuře, dostatku proškolených pracovních sil, atraktivního investičního prostředí a zkušeností v oblasti vysoce vyspělého zpracovatelského průmyslu.
 
Obchodní logika stojící za rozhodnutím vyrábět příští generaci Volva XC90 v Jižní Karolíně je přesvědčivá. Spojené státy americké představují největší samostatný trh, kde se model XC90 prodává, což převýší i fakt, že bude značné množství těchto vozů vyváženo z charlestonského přístavu do dalších zemí. Podle plánů by se měla celková produkční kapacita americké továrny zvednout na 150 000 vozidel ročně.
 
Model Volvo XC90 hraje velmi důležitou roli v rámci oživení prodeje nejen na území USA, ale i po celém světě. Široce uznávané velké SUV, které bylo na trh uvedeno v roce 2014, se stalo nejvíce oceňovaným luxusním SUV století a pomohlo společnosti Volvo Cars zvednout prodej v USA z nízkého množství kolem 56 000 jednotek ročně v roce 2014 na téměř 83 000 vozů za rok 2016.
 
Zveřejnění záměru rozšiřování továrny v Jižní Karolíně znamená pro automobilku Volvo Cars další krok směrem k naplnění globální výrobní strategie společnosti, podle níž by se auta měla vyrábět tam, kde se prodávají. V současné době automobilka provozuje dva výrobní závody v Evropě a dvě továrny v Číně. Mimoto je v Číně nyní rozestavěna třetí továrna.
 
Kromě rozšiřování své americké továrny bude společnost Volvo Cars pokračovat ve výstavbě charlestonského kancelářského areálu. Nová kancelářská budova bude koncipována pro 300 zaměstnanců zabývajících se výzkumem a vývojem, nákupem a posuzováním kvality. Zároveň zde bude sídlit vedoucí prodejní tým automobilky Volvo pro jižní region.
 
„Máme radost, že můžeme do výroby naší první americké továrny zařadit druhý model, a budeme se i nadále soustředit na podnikání v oblasti Jižní Karolíny,“ prohlásil Lex Kerssemakers, prezident a generální ředitel společnosti Volvo Car USA. „Naše podnikání na území Spojených států prochází v posledních dvou letech významnou transformací a toto je důležitý krok k rozvoji naší činnosti na tomto místě.“
 
Vyjma zaměstnání 4 000 lidí přinese činnost automobilky Volvo Cars díky multiplikačnímu efektu ekonomice Jižní Karolíny i další pozitivní dopady.

Autor: Autosystem.cz

Reklama X
<<

máme 32 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků