10 / 3 917

Volvo XC40 řeší problém s úložným prostorem v malých vozech

25.8.2017 |  Štítky: Volvo | SUV


Díky inovativnímu přístupu, který aplikovala na své nové malé městské SUV, které bude uvedeno během příštích týdnů, se společnost Volvo Cars stane v segmentu malých prémiových SUV lídrem v oblasti úložných prostorů a praktických funkcí.
 
Velmi očekávaný model XC40 doplní produktovou řadu SUV automobilky Volvo, kterou dosud tvoří luxusně vybavené velké SUV Volvo XC90 a středně velké Volvo XC60.
 
Součástí vývojové fáze modelu XC40 byl zákaznický průzkum, v rámci něhož průzkumný tým věnoval spoustu času zjišťování, co obyvatelé měst při každodenním cestování očekávají od svých vozů a také, což je nejdůležitější, jakým způsobem skladují ve voze své věci. Mimoto byli zákazníci dotazováni, jakým způsobem by vylepšili interiéry svých vozů.
 
Vyšlo najevo, že bez ohledu na region či město mají zákazníci překvapivě velmi podobné potřeby, což poskytlo designérům automobilky Volvo cenné podněty pro navržení interiéru modelu XC40.
 
„Když jsme se zákazníky diskutovali o tom, jakým způsobem převážejí předměty, které každodenně využívají, bylo celkem jasné, že většina z nich považuje současné úložné prostory za nedostačující.
Telefony ‚cestují‘ v prostoru středové konzoly, neustále hrozí, že spadne příruční taška, a řidiči zdržují provoz, když například na parkovištích hledají potřebné karty ve svých peněženkách. Rozhodli jsme se tyto a celou řadu dalších problémů vyřešit,“ uvádí Louiza Atcheba, ředitelka pro modelovou řadu 40 ve společnosti Volvo Cars.
 
Například aby mohli nabídnout prostornější úložné kapsy ve dveřích, rozhodli se designéři značky pro radikální krok: odstranit reproduktory z oblasti dveří a vyvinout celosvětově první vzduchem chlazený subwoofer instalovaný v palubní desce. Díky tomu vznikl ve dveřích dostatek prostoru pro uložení notebooku, tabletu nebo dvou lahví vody.
 
„Když jsme navrhovali středový tunel, hlavní důraz jsme kladli na pěkný vzhled, ale zároveň jsme chtěli, aby bylo možné využívat držáky nápojů skutečně jako držáky nápojů a zároveň abychom mohli do celého konceptu začlenit odkládací místa na mince, karty a napájecí kabely. Další oblastí, jíž jsme věnovali pozornost, bylo vytvoření praktického prostoru pro uložení telefonu, který by bylo možné nabíjet jak bezdrátově, tak s pomocí USB portů,“ vysvětluje Conny Ewe Blommé, senior designérka ve společnosti Volvo Cars.
 
„Do schránky v palubní desce jsme integrovali malý výklopný háček, na který lze zavěsit příruční nebo malou nákupní tašku. Pod každým z předních sedadel je úložný prostor dostatečně velký na odložení malého tabletu nebo jiných menších předmětů.“
 
Volvo XC40 zároveň nabízí sloty pro kreditní a servisní karty, které lze díky nim elegantně uložit do palubní desky, díky čemuž jsou vždy rychle po ruce. Ve středovém tunelu pod středovou loketní opěrkou je velký odkládací prostor s dostatkem místa na krabici s papírovými kapesníčky. Speciální vyjímatelný odpadkový koš umožní cestujícím rychle se zbavit odpadků.
 
„Pro kufr jsme navrhli chytrý podlahový systém, jehož součástí je výklopná podlaha, která umožňuje oddělit různá zavazadla a využít kompletní prostor, aniž by bylo nutné vyndávat podlahu ven z vozu. Elektronický sklopný mechanismus zadních sedadel umožní zákazníkům vytvořit stisknutím tlačítka kompletně rovnou podlahu,“ vysvětluje Conny Ewe Blommé.
 
Součástí Volva XC40 je sklopná přepážka zavazadlového prostoru, jejíž součástí jsou dva háčky na nákupní tašky nebo jiná zavazadla a také čtyři háčky na zajištění zavazadel. Pod podlahou zavazadlového prostoru je také uzamykatelná odkládací schránka.
 
„Spousta funkcí, kterými jsme Volvo XC40 vybavili, vychází z požadavků spotřebitelů. S Volvem XC40 budou mít naši zákazníci k dispozici dostatek odkládacích míst, aby měli po ruce vše, co potřebují. V uspořádaném prostoru budou cestovat s čistou myslí,“ uzavírá Louiza Atcheba. 

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků