10 / 3 877

Volvo Cars usiluje o zmírnění dopadu pandemie koronaviru

25.3.2020 |  Štítky: Volvo

Pandemie koronaviru závažně ovlivňuje aktivity automobilky Volvo Cars hned v několika směrech, a to ve formě oslabujícího trhu, rizik pramenících z přerušení výroby i obav o zaměstnance.

Hlavní prioritou společnosti je zajistit zdraví a bezpečnost svých zaměstnanců. Z toho důvodu již byla přijata preventivní opatření a došlo ke značným cestovním omezením. V současné době je třeba co nejvíce omezit šíření virové infekce přechodem do fáze, v níž si budeme udržovat sociální odstup. To v praxi znamená uzavření výroby, pracování z domova a přijetí dalších osobních opatření.

Belgický výrobní závod zůstane uzavřen do 5. dubna. Továrny ve Švédsku a v USA budou zavřené v období od 26. března do 14. dubna.

Lidé zaměstnaní v našich kancelářích budou z většiny pracovat z domova, s čímž souvisí i omezení našich provozních hodin. Smyslem uvedených opatření je zajistit práci a plynulý návrat automobilky Volvo Cars k běžné výrobě, hned jak to bude možné a bezpečné.

Začátkem tohoto měsíce automobilka Volvo Cars po delší době nuceného uzavření opět otevřela své čtyři čínské továrny. Dnešní provoz v showroomu naznačuje, že se čínský trh s automobily vrací zpět k normálu, což jasně demonstruje výhody globálně vyvážené společnosti.

„Našimi hlavními starostmi jsou v současnosti zdraví našich zaměstnanců a budoucnost našeho podnikání,“ uvedl Håkan Samuelsson, generální ředitel automobilky. „Díky cenným podpůrným programům ze strany vlády a vládních organizací jsme byli schopni jednat rychle.“

Společnost Volvo Cars si je jistá, že uvedená opatření přispějí k vytvoření optimální rovnováhy mezi zmírněním přetrvávajícího vlivu pandemie a ochranou lidí i budoucnosti společnosti.

V České republice jsou v souladu s nařízením vlády uzavřeny prodejní části všech autorizovaných dealerství Volvo, a to minimálně do 1. dubna 2020. Servisní síť je až na výjimky dostupná.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků