10 / 3 812

Volvo Cars slaví zahájení závodu Volvo Ocean Race speciální edicí Volva V90 Cross Country

31.10.2017 |  Štítky: Volvo

Prémiová automobilka Volvo Cars dnes odhalila speciální verzi svého cenami ověnčeného, všestranně nadaného kombíku V90 Cross Country, prostřednictvím níž chce oslavit zahájení ročníku 2017–2018 závodu Volvo Ocean Race.
 
Zákazníci, kteří si vůz koupí, zároveň přímo přispějí k cestě za pochopením, co je pro zdravé prostředí našich oceánů zásadní. Společnost Volvo Cars se rozhodla věnovat 100 eur utržených z prodeje každého z prvních 3 000 vyrobených vozů Volvo V90 Cross Country v edici Volvo Ocean Race na podporu vědeckého programu založeného při závodě Volvo Ocean Race, jehož smyslem je boj proti plastům zamořujícím oceány. Výsledná celková darovaná částka 300 000 eur jen podtrhuje dlouhodobý závazek společnosti Volvo Cars k péči o životní prostředí.
 
V rámci vědeckého programu Volvo Ocean Race Science Programme budou lodě závodící v letošním ročníku vybaveny celou řadou rozmanitých senzorů určených k zachycování informací o vodním prostředí v těch nejodlehlejších oceánských oblastech. Mezi získané informace budou patřit údaje o teplotě, barometrickém tlaku, proudech nebo rychlosti větru, které pomohou vědcům po celém světě přesněji stanovit předpovědi počasí a vytvořit klimatické modely.
 
Mimoto budou lodě v mořské vodě kolem sebe měřit obsah soli, úroveň znečištění rozpuštěným CO2 a množství řas. V kombinaci s dalšími údaji o mikroplastech pomohou tato měření vytvořit komplexnější obraz o míře znečištění oceánů plasty a o jejich vlivu na život v těchto vodách. Mezi vědecké partnery programu patří také americký Národní úřad pro oceán a atmosféru NOAA (National Oceanic and Atmospheric Administration).
 
„Je nám ctí, že můžeme podpořit vědecký program při závodu Volvo Ocean Race, který nám pomůže lépe pochopit, jak přispět k lepšímu zdraví našich oceánů, které představují úžasný přírodní zdroj,“ uvedl Stuart Templar, ředitel pro udržitelný rozvoj ve společnosti Volvo Cars. „Protože se jako společnost snažíme minimalizovat dopad naší činnosti na okolní svět, inovativní přístup tohoto projektu, jehož cílem je vypořádat se se zásadním ekologickým problémem, dokonale souzní s naší filozofií a s našimi cíli, mezi které patří v neposlední řadě také elektrická budoucnost.“
 
Vůz samotný pomůže bojovat proti znečištění moří svou výbavou, jako jsou koberečky z Econylu®, což je materiál vyrobený ze 100% recyklovaného nylonu, a to včetně rybářských sítí vylovených z mořského dna.
 
Za podobou modelu Volvo V90 Cross Country edice Volvo Ocean Race stojí designéři automobilky Volvo a skupina konstruktérů z oddělení speciálních vozidel, které sídlí v areálu společnosti Volvo Cars ve švédské Torslandě. Konstruktéři z oddělení speciálních vozidel se soustředí na vývoj zakázkových modelů a jsou mimo jiné zodpovědní za ultraluxusní modely Excellence značky Volvo a za policejní verze modelů Volvo V90 a Volvo V90 Cross Country.
 
Jako výchozí bod pro vytvoření modelu Volvo V90 Cross Country v edici Volvo Ocean Race jim posloužil stávající model se všemi standardními funkcemi, které zákazníci od varianty Cross Country očekávají. Mezi ty patří například pohon všech kol, vyšší jízdní pozice nebo podvozek optimalizovaný pro dosažení většího komfortu a ovladatelnosti za každého počasí a za všech jízdních podmínek.
 
Od ostatních sourozenců řady 90 se model V90 Cross Country v edici Volvo Ocean Race liší především svým speciálním výrazným designem a barevnou paletou vybavení interiéru. Při pohledu zvenku rozhodně upoutají pozornost matně šedé a jasně oranžové detaily, které se poprvé objevily v roce 2014 u velmi pozitivně přijatého koncepčního vozu Volvo Concept XC Coupé a které ladí s perleťově bílým lakem Crystal White, se speciálními koly a s prošíváním v interiéru.
 
„Volvo V90 Cross Country v edici Volvo Ocean Race je výborně vyváženým praktickým vozem stvořeným pro každé dobrodružství, který se cítí jako doma na běžných silnicích i na polní cestě,“ prohlásil Dan Olsson, viceprezident pro speciální vozidla a příslušenství ve společnosti Volvo Cars. „Mimoto se může pochlubit širokou škálou speciálně vyvinutých funkcí – od integrované přenosné svítilny přes přídavné napájecí zásuvky až po chytré vodě a nečistotám odolné materiály.“
 
První tři tisícovky vozů z plánovaného úvodního výrobního objemu se budou prodávat na třiceti trzích celého světa včetně regionu EMEA, Spojených států amerických, Japonska a Číny.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků