10 / 3 829

Volvo Cars se chystá urychlit vývoj technologií autonomního řízení

2.4.2020 |  Štítky: Volvo | autonomní řízení

Společnost Zenuity, která se soustředí na vývoj softwaru pro asistované a autonomní řízení, se v zájmu maximalizace potenciálu aktuálního vývoje rozdělí na dvě části.

Jednu část bude tvořit nově vzniklá samostatná společnost zaměřující se na vývoj a komercializaci softwaru pro bezobslužné autonomní řízení. Tu bude vlastnit automobilka Volvo Cars.

Druhá část společnosti bude pokračovat ve vývoji a komercializaci pokročilých asistenčních systémů řidiče. Tato odnož bude integrována do společnosti Veoneer, která se specializuje na výrobu bezpečnostní výbavy pro automobily.

Firma Zenuity byla doposud společným podnikem společností Volvo Cars a Zenutity, v rámci něhož měla každá z nich 50% podíl. Pod taktovkou obou spoluvlastníků vyvinula Zenuity spolehlivou softwarovou platformu pro pokročilé asistenční systémy řidiče a pro systémy autonomního řízení, na jejíchž základech budou obě strany stavět svůj další vývoj.

V rámci dohody přejdou operace i lidé pracující pro společnost Zenuity ve švédském Göteborgu a čínské Šanghaji pod novou společnost, jejímž vlastníkem bude automobilka Volvo Cars. Operace a zaměstnanci pracující v Německu a v USA budou nově spadat pod Veoneer.

Odnož společnosti Zenuity, která připadne automobilce Volvo Cars, se bude zabývat vývojem softwaru pro autonomní řízení bez nutnosti supervize. Ten bude představen pro příští generaci vozů Volvo postavených na platformě SPA2. Nová společnost bude fungovat nezávisle na automobilce Volvo Cars a bude využívat vlastní distribuční kanály.

„Společnost Volvo Cars se zavázala v rámci své příští generace vozidel představit bezpečnou technologii autonomního řízení pro jízdu na dálnicích,“ uvedl generální ředitel automobilky Volvo Cars Håkan Samuelsson. „Pokud necháme novou společnost, aby se plně soustředila na požadovaný vývoj, pomůže nám to v dosažení naší ambice.“

„Nová společnost se zaměří na vývoj bezpečného a pokročilého softwaru pro autonomní řízení,“ uvedl Dennis Nobelius, generální ředitel společnosti Zenuity. „Věříme, že se v budoucnosti v celosvětovém měřítku uchytí jen omezený počet softwarových platforem pro autonomní řízení. Naším cílem je dostat náš software mezi vítězné platformy.“

Očekává se, že nová společnost zahájí svůj provoz nejpozději ve třetím čtvrtletí roku 2020.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků