10 / 3 829

Volkswagen Touareg Masaj: Bojovník s krví kočovníků

21.11.2016 |  Štítky: VW | luxusní vozy | SUV

Zatímco kočovný národ Tuaregů obývá vyprahlé pouštní oblasti Sahary a stepy savany Sahelu na severu Afriky, vymezuje domovinu Masajů, kteří si získali pověst udatných bojovníků, vyhaslá sopka Kilimandžáro v Tanzanii a hora Mount Kenya.

Po vzoru obou afrických národů je i Volkswagen Touareg Masaj, nabízený do konce letošního roku za zvýhodněné ceny již od 1 536 900 Kč, koncipován pro drsné podmínky a neúnavný každodenní provoz. Luxusní SUV s všestranným nadáním poskytuje cestujícím pocit naprosté jistoty a bezpečí při jízdě městskou džunglí i na dobrodružných výpravách za hranice všedních dní. Stejně jako všechny verze modelu Touareg má i speciální edice Masaj odpověď na každou výzvu.

Robustní a zároveň elegantní exteriér přitahuje pozornost 18“ koly „Karakum“ z lehké slitiny, tmavě tónovanými skly oken od střešních sloupků B a eloxovanými podélnými střešními nosiči. Doslova bránou do jiného světa je prostorný pětimístný interiér s veškerým myslitelným komfortem a kompletní bezpečnostní výbavou. Atmosféru výjimečnosti umocňuje paket čalounění kůží „Cricket“, zatímco navigační systém RNS 850 se postará o to, abyste vždy dojeli do svého cíle, ať je kdekoli.

Zdrojem suverénní hnací síly je vznětový šestiválec 3.0 TDI SCR, jehož nejvyšší výkon 193 kW (262 k) je přenášen na vozovku prostřednictvím osmistupňové samočinné převodovky Tiptronic a trvalého pohonu všech kol 4MOTION. Alternativně nabízený paket Terrain Tech je zárukou nejvyšší úrovně schopností pro jízdu v nejnáročnějším terénu díky redukční převodovce a uzávěrce mezinápravového diferenciálu. Touareg Masaj si tak hravě poradí i se 45° stoupáním a bezpečně projede brody hlubokými až 580 mm. A se stolitrovou palivovou nádrží prokáže mezi zastávkami pro doplnění paliva výdrž skutečného maratonce.

Mimořádné pohodlí na silnici i v terénu zajišťuje vzduchové odpružení, zatímco bi-xenonové světlomety včas odhalí nebezpečné překážky i při jízdě za zhoršené viditelnosti. K výjimečné úrovni komfortu a bezpečnosti přispívají rovněž parkovací senzory „Parkpilot“ s akustickým upozorňováním na překážky. Touareg Masaj je skvělou volbou také pro jízdu s těžkým přívěsem, kterou již na samém začátku usnadní elektricky ovládané tažné zařízení.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků