10 / 3 779

Vítěz Tour de France Christopher Froome pozdvihl k pařížskému nebi křišťálovou trofej věnovanou společností ŠKODA AUTO

25.7.2017 |  Štítky: Škoda

Pohár pro nejlepšího jezdce bodového hodnocení předal Michaelu Matthewsovi předseda představenstva společnosti ŠKODA AUTO Bernhard Maier. Trofej, vyrobená ze zeleného skla, byla navržena v oddělení ŠKODA Design, stejně jako ceny pro nejúspěšnějšího mladého jezdce a nejlepšího vrchaře, které v letošním roce získali Simon Yates a Warren Barguil. Automobilka podporuje cyklistický závod od roku 2004 a v roli oficiálního partnera a dodavatele oficiálního vozu se tedy představila již počtrnácté. Automobilka poskytla 250 pořadatelských a doprovodných vozů, mezi nimiž nechyběl i jeden vůz typu ŠKODA SUPERB, coby ředitelský vůz (tzv. „Red Car“) ředitele Tour Christiana Prudhommea. Vrcholnou událostí úvodní etapy v Düsseldorfu byla účast nového modelu ŠKODA KAROQ.
 
104. ročník Tour de France začal 1. července v Düsseldorfu a skončil po třech týdnech ve francouzské metropoli. Christoper Froome si již v průběhu závodu oblékl Žlutý trikot pro vedoucího jezdce a suverénně v něm dojel až do Paříže. Pro dvaatřicetiletého britského jezdce to bylo 4. vítězství Tour v jeho kariéře.
 
Zelený trikot pro nejlepšího jezdce bodové klasifikace, kterým se v letošním ročníku stal Michael Matthews, sponzorovala značka ŠKODA již potřetí. Všechny trofeje pro vítěze vytvořil ŠKODA Design a vyrobila je česká sklářská společnost Lasvit. Zatímco výška 60 centimetrů a hmotnost čtyři kilogramy zůstávají nezměněné, designéři ŠKODA AUTO každým rokem překvapí novými kreativními nápady při tvorbě dekoru. Pro letošní Tour de France se nechali inspirovat studií ŠKODA VISION E. Stejně jako tento elektromobil, představený v dubnu na autosalonu v Šanghaji, ztělesňují skleněné trofeje moderní interpretaci umění českých sklářů.
 
Nová ŠKODA KAROQ debutovala na Tour
ŠKODA patří mezi nejdůležitější partnery Tour de France. Česká automobilka byla oficiálním partnerem a oficiálním poskytovatelem vozů pro tento závod okolo Francie již počtrnácté. Značka poskytla celkem 250 organizačních a doprovodných vozů. Součástí flotily bylo mimo jiné i nové SUV ŠKODA KODIAQ a výrazně modernizované vozy ŠKODA OCTAVIA a ŠKODA SUPERB.

Stejně jako v minulých letech vedla peloton vlajková loď české značky jakožto ředitelský vůz. Limuzína ŠKODA SUPERB, lakovaná v nápadném červeném odstínu Corrida, je mobilním dispečinkem ředitele Tour Christiana Prudhommea a disponuje četnými detaily výbavy a technickými doplňky, mezi které patří mimo jiné i panoramatická prosklená střecha, kterou lze stisknutím tlačítka otevřít i z druhé řady sedadel. 
 
Jako mimořádnou novinku nasadila značka ŠKODA v rámci premiérové etapy v Düsseldorfu tři nové vozy ŠKODA KAROQ jako servisní vozy tří týmů. Během svého třítýdenního působení urazila flotila vozů značky ŠKODA zhruba 2,8 milionu kilometrů. Od roku 2004 ujely vozy během Tour de France celkem již více než 30 milionů kilometrů. Značkový servis ŠKODA denně připravoval na další etapy všech 250 vozů.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků