10 / 3 877

Víte, kolik modelových řad s pohonem všech kol nabízí ŠKODA?

3.7.2020 |  Štítky: Škoda

Dokážete vyjmenovat, kolik modelových řad s pohonem 4x4 všech kol aktuálně nabízí automobilka ŠKODA? Nebojte se, nebudeme vás zkoušet jako ve škole. Správnou odpověď vám okamžitě prozradíme. ŠKODA momentálně nabízí tyto čtyři modelové řady s pohonem všech kol: OCTAVIA, SUPERB, KAROQ a KODIAQ. Pokud si chcete pořídit vůz značky ŠKODA s pohonem 4x4, není to žádný problém. Právě jich máme 190 skladem.

Vůz roku s pohonem všech čtyř kol

Značka ŠKODA se může pochlubit čerstvým ziskem titulu "Vůz roku s pohonem všech čtyř kol" pro modely ŠKODA OCTAVIA a ŠKODA SUPERB. O jaký titul jde? V červnu tohoto roku čtenáři německého motoristického časopisu „Auto Bild Allrad“ zvolili dva modely ŠKODA jako „Čtyřkolku roku“. Model OCTAVIA 4×4 se v kategorii „Osobní vůz 4×4 do 40 000 eur“ stal jak nejlepším dováženým vozem i jejím absolutním vítězem.
Nutno dodat, že model SUPERB 4×4, vlajková loď značky ŠKODA, se v kategorii „Osobní vůz 4×4 nad 40 000 eur“ prosadil mezi importovanými vozy. Čtenáři v Evropě nejprodávanějšího motoristického časopisu, zaměřeného na vozy s pohonem všech čtyř kol, zvolili model OCTAVIA za vítěze ve své kategorii již počtvrté; model SUPERB u nich uspěl dokonce již pojedenácté.

ŠKODA AUTO vyrobila už více než 1.000.000 vozů s pohonem všech kol

První prototypy s pohonem více náprav vyvinula ŠKODA AUTO již na konci 30. let 20. století. Úspěch moderních vozů ŠKODA s pohonem 4×4 započal v roce 1999 s příchodem modelu OCTAVIA COMBI 4×4. Model SUPERB se poprvé začal nabízet s pohonem všech kol v roce 2008 v karosářské variantě liftback; o rok později pak přišel model SUPERB COMBI 4×4. ŠKODA AUTO vyrobila už více než milion vozů s pohonem všech kol – jen v roce 2019 jich z továren automobilky vyjelo 157 000. Zájem o vozy s pohonem všech kol je tak velký, že česká automobilka poslední čtyři roky neustále rozšiřuje jejich nabídku. Dnes tvoří portfolio vozů 4×4 modelové řady OCTAVIA, KAROQ, KODIAQ a SUPERB.

Skladové vozy ŠKODA s pohonem všech čtyř kol

TIP REDAKCE: Aktuální nabídku všech vozů ŠKODA s pohonem 4x4 naleznete na stránce: skladové vozy ŠKODA 4x4.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků