10 / 3 810

V testu ADAC zvítězil Lexus ES se spotřebou 4,3 litrů

30.8.2019 |  Štítky: Lexus | hybridní pohon | luxusní vozy

Ecotest autoklubu ADAC pomáhá posuzovat ekologické dopady aut prodávaných na německém trhu.

První místo v kategorii vyšší střední třída získal luxusní sedan Lexus ES 300h, který jako jediný model v Ecotestu 2019 získal 4 hvězdičky z maximálních 5.

Každému vozu je udělen určitý počet hvězdiček podle emisí znečišťujících látek podléhajících zákonným omezením (oxid uhelnatý, uhlovodíky, oxidy dusíku a pevné částice) a oxidu uhličitého CO2. Při vyhodnocování se postupuje vždy stejně, a to bez ohledu na typ pohonného ústrojí nebo paliva.

Co se týče emisí CO2, jež jsou přímo úměrné spotřebě paliva, Lexus ES dosáhl mimořádně dobrých výsledků. V komplexním testu, který kombinuje měření na zkušební stolici s měřením v reálném provozu, dosáhl vůz spotřeby paliva jen 5,5 litru na 100 km. Ve městě pak spotřeba klesla dokonce až na 4,3 l/100 km, protože tento model dokáže plně uplatnit přednosti hybridního pohonu Lexus.

Hybridní vozy Lexus s autonomním dobíjením se dokáží v městském provozu pohybovat až z 55 % celkové doby jízdy v režimu s nulovými emisemi bez ohledu na dobu cesty a bez nutnosti vůz dobíjet ze zásuvky.

Nový Lexus ES 300h se na evropských trzích začal prodávat počátkem roku 2019. Jeho hybridní pohon s autonomním dobíjením kombinuje ultra hospodárný benzínový motor 2,5 litru s elektromotorem a maximální systémový výkon činí 218 koní.  V Česku je Lexus ES k dostání již od 999 000 Kč bez DPH v rámci skvěle vybavené Business Edice.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků