10 / 3 774

V Japonsku začali prodávat inteligentního robota Kirobo Mini

6.12.2017 |  Štítky: ToyotaBezmála 20centimetrový přítel s umělou inteligencí a schopností přirozeně konverzovat je zmenšenou verzí Kiroba, prvního robota, který vedl přátelský rozhovor s člověkem ve vesmíru.

Kirobo Mini se již od svého prvního uvedení do provozu učí od svého majitele, pozoruje okolí, zapamatovává si společně strávené okamžiky. Díky tomu se rozhovory s ním stávají stále zajímavější a stále lépe ladí se zájmy majitele a jeho každodenním životem.

Kirobo otáčí hlavu směrem k člověku, s nímž hovoří, a během rozhovoru vykonává pohyby hlavou i rukama charakteristické pro japonskou kulturu. Je schopen zapamatovat si společné zážitky a umí žertovat. Robot se také může vzdáleně spojit s multimediálním systémem a navigací některých modelů Toyoty, ale i se systémem inteligentního domu Toyoty, a v rozhovoru umí uplatnit informace, které získá tímto způsobem. Díky kompaktním rozměrům a obalu můžete vzít robota všude s sebou. V sedící poloze měří pouhých 10 cm.

Od května 2017 bylo možné koupit Kiroba v předprodeji v Tokiu a v prefektuře Aiči, kde se nachází hlavní sídlo Toyoty. Nyní byl spuštěn běžný prodej ve všech japonských salonech Toyoty. Robot stojí 39 800 jenů, necelých 8 000 Kč, obal se židličkou pak vyjde na 5 950 jenů, zhruba 1 200 Kč.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků