10 / 3 779

V Amsterodamu startuje služba sdílení vozů Hyundai IONIQ Electric

7.10.2017 |  Štítky: Hyundai | elektromobily | hybridní pohon

Flotila stovky modelů IONIQ Electric tak rozšiřuje nabídku ekologické dopravy pro občany a návštěvníky nizozemské metropole. Na základě tzv. plovoucí koncepce si mohou zákazníci vozy IONIQ půjčovat a vracet kdekoliv v Amsterdamu a jeho okolí. V souladu s globální strategií pro čistší budoucnost tak společnost Hyundai Motor pomáhá zlepšovat kvalitu ovzduší nejen v nizozemském hlavním městě.

„Jsme hrdí na to, že jsme jako první spustili službu sdílení čistě elektrických vozů v Evropě, a tím pomohli městské vládě v Amsterdamu dosáhnout svých klimatických cílů," řekl Thomas A. Schmid, výkonný ředitel společnosti Hyundai Motor Europe, během inauguračního ceremoniálu. „Plánem uvést na trh 15 ekologických automobilů do roku 2020 Hyundai jasně demonstruje svou průkopnickou roli v oblasti ekologické mobility. Nabídkou nejrůznějších pohonných jednotek - elektrických, hybridních a palivových článků Hyundai přispívá k čistotě budoucí mobility."

Holandská krajina bez hor, mírné klima a relativně krátké vzdálenosti stejně jako pomalé cestovní rychlosti poskytují ideální podmínky pro použití alternativních pohonných jednotek. Model IONIQ Electric nabízí vynikající dojezd až 280 km na jedno nabití. Díky tzv. plovoucí koncepci tak mají zákazníci možnost cestovat v podstatě po celém území Nizozemska. Amsterdam-Rotterdam (jednosměrná vzdálenost 80 km), Amsterdam-Nijmegen (120 km) nebo Amsterdam-Eindhoven (125 km) jsou všechno vzdálenosti, které lze pokrýt na jedno nabití. Bez ohledu na to, kam zákazníci jedou, auto musí být vždy vráceno v Amsterdamu.

Vozy bude možné vzájemně nabíjet
Registrace pro službu sdílení vozidel trvá jen několik minut a může být odeslána přes IONIQcarsharing.nl nebo prostřednictvím aplikace pro sdílení aut IONIQ, která je k dispozici jak pro Apple tak i v GooglePlay. Osobní údaje, informace o platbě a oskenovaný řidičský průkaz mohou být odeslány prostřednictvím běžných digitálních kanálů. S pomocí aplikace mohou zákazníci snadno najít i nejbližší volné vozidlo. Mohou si ho také rezervovat. Vozy mohou být vybaveny mobilní rychlo-nabíječkou umožňující nabíjení vozů vzájemně mezi sebou.
 
Modelová řada Hyundai IONIQ představuje první automobil na světě, nabízený ve třech variantách elektrifikovaných poháněcích ústrojí. Modelovou řadu, tvoří varianty, a to IONIQ Hybrid, IONIQ Electric a IONIQ Plug-in. Od uvedení na trh před rokem prodala společnost Hyundai Motor už více než 15 000 vozů řady IONIQ.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků