10 / 3 877

Toyotu GR Yaris už je možné objednávat i v Česku

5.5.2020 |  Štítky: Toyota

Toyota začala v Česku v rámci předprodeje přijímat objednávky na vrchol modelové řady Yaris v podobě sportovního provedení GR.

Jde o zcela nový vůz, který vychází z poznatků a zkušeností Toyoty získaných ve světovém rallyovém šampionátu (WRC), kde automobilka vybojovala titul mistra světa.

Cena modelu GR Yaris začíná na 899 000 Kč a k dispozici jsou dva nekombinovatelné příplatkové pakety. Paket VIP obsahující doplňkovou komfortní výbavu v podobě ambientního osvětlení interiéru, head-up displeje, audiosystému JBL, parkovacích asistentů či sledování mrtvého úhlu vyjde na 50 000 Kč,  Paket Sport obsahující samosvorné diferenciály Torsen či závodní tlumiče pak na 100 000 Kč s DPH.

Nový model GR Yaris vzbudil velký zájem ještě před zahájením předprodeje. Řada zákazníků si jej již dopředu zamluvila. Je tak možné, že se zbývající vozy určené pro český trh v letošním roce během několika týdnů vyprodají.

Vůz v roli oficiálního homologačního modelu pro vývoj nového modelu Yaris WRC disponuje všemi atributy, po nichž volají zájemci o účast v místních rallyových podnicích. Má zcela nový podvozek kombinující platformu  GA-B standardního Yarise a  GA-C Corolly. 

Pohání jej zbrusu nový přeplňovaný tříválec o objemu 1618 cm3, který dosahuje výkonu 261 koní a točivého momentu 360 Nm. Kilogramový výkon vozu je pouze 4,9 kg/k, což automobilu umožňuje zrychlovat z 0 na 100 km/h za necelých 5,5 s a rozjet se až na 230 km/h (elektronický omezovač).

GR Yaris má nové zavěšení, lehkou konstrukci, aerodynamický styl a také nový systém stálého pohonu všech kol GR-FOUR. Od uvedení modelu Celica GT-FOUR v roce 1999 je prvním originálním sportovním vozem Toyota s pohonem 4x4.

K prvním zákazníkům v Česku se vozy dostanou v druhé polovině letošního roku.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků