10 / 3 810

Toyota Corolla byla vyhlášena fleetovou novinkou roku

22.10.2019 |  Štítky: Toyota | hybridní pohon

Model Toyota Corolla získal ve 12. ročníku ankety Fleet Awards ocenění Fleetová novinka roku.

Porota u Corolly ocenila širokou nabídku karosářských verzí, celkové užitné vlastnosti i nabídku hned dvou hybridních pohonů.

„Hybridní pohon s autonomním dobíjením u Corolly redakce magazínu FLEET firemní automobily považuje za významný příspěvek k reálnému, nikoli pouze proklamovanému snižování spotřeby a emisí," uvedl šéfredaktor FLEET firemní automobily Richard Plos.

Toyota nabízí novou generaci Corolly od začátku letošního roku jako kompaktní hatchback, sedan i kombi. Vůz nově pro všechny karosářské varianty využívá jedinou podvozkovou architekturu TNGA (Toyota New Global Architecture). Ve všech provedeních je k dispozici hybridní pohon kombinující benzínový spalovací motor a elektromotor.

„Ocenění potvrzuje úspěšnost našeho směřování do tuzemských firemních flotil. Firemní zákazníci oceňují především spolehlivost a flexibilitu našich vozů, stejně jako jejich vysokou zůstatkovou hodnotu, nízké provozní náklady a ekologický aspekt," říká Michal Velička, fleetový manažer Toyoty v ČR.

Corolla je celosvětově nejprodávanějším automobilovým modelem, pro nějž se od uvedení v roce 1966 rozhodlo už přes 45 milionů zákazníků. V Česku si letos od ledna do září Corollu pořídilo bezmála 1800 zákazníků.   

Anketu Firemní auto roku pořádá specializovaný magazín FLEET firemní automobily od roku 2008. Celkem 36 nominovaných modelů se ucházelo o přízeň manažerské poroty, sestávající ze stovky manažerů stovky domácích firem a organizací. V porotě jsou jak zástupci vrcholového managementu, tak fleetoví manažeři, vedoucí nákupu, provozu a podobné pozice vztahující se jak ke strategickému, tak operativnímu řízení vozových parků.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků