10 / 3 810

Toyota C-HR v novém provedení GR SPORT je dynamická a ještě originálnější

10.11.2020 |  Štítky: Toyota

V rámci uvedení nové verze GR SPORT přináší Toyota C-HR v modelovém provedení 2021 více originality a luxusu, společně s markantním designovým jazykem a mimořádnými dynamickými schopnostmi.

První Toyota C-HR byla uvedena v roce 2016 a koncipovaná jako dynamický crossover kombinující extravagantní vzhled s výbornou ovladatelností, současně s nejnižšími emisemi v dané třídě.

V prvním roce prodeje se na evropských trzích pro C-HR rozhodlo 120 tisíc zákazníků, model okamžitě získal desetiprocentní podíl v dané třídě. Úspěšný příběh pokračuje až do dnešních dnů. Za volant C-HR pravidelně usedá již přes 400 tisíc evropských řidičů, kteří mají v tomto segmentu jedinečnou možnost volby mezi hybridním ústrojím 1,8 litru / 122 koní a 2,0 litru / 184 koní.

Nové provedení GR SPORT, inspirované sportovně zaměřenými modely Toyota s označením GR a barvami závodní stáje TOYOTA GAZOO Racing, obohacuje markantní vzhled Toyoty C-HR o ještě ostřejší stylistické ztvárnění exteriéru a interiéru.

Výbavová linie Executive pro modelové provedení 2021 přináší ještě vyšší míru elegance a exkluzivity prostřednictvím širší nabídky odstínů pro exteriér i interiér a nových čalounění, včetně nových dvoubarevných kombinací, 18" litých kol a dvoutónového koženého čalounění.

V neposlední řadě se celá modelová řada C-HR 2021 může pochlubit modernizovanou verzí systému Toyota Safety Sense s řadou nových funkcí aktivní bezpečnosti, aby C-HR bylo každým coulem stejně bezpečné, jako je zábavné za volantem. 

Specifické ztvárnění přední partie Toyoty GR SPORT zahrnuje černé pozadí emblému a černé kryty světlometů, střed nárazníku a lemování mlhových světel v provedení černý lak, mřížku chladiče v tmavém chromu a nový sportovněji stylizovaný přední spoiler.

Pro GR SPORT je k dispozici celkem sedm exkluzivních dvoubarevných schémat vč. nového šedého laku Dynamic Grey (výhradně pro tento model) v kombinaci s černou střechou. 

Dynamické jízdní vlastnosti provedení GR SPORT znatelně vylepšuje specifické obutí a odladění soustavy zavěšení kol i řízení, samozřejmě při zachování příkladného jízdního pohodlí jako u dalších zástupců modelové řady C-HR. K lepším záběrovým schopnostem předních kol i stabilitě v zatáčkách přispívají nové 19“ prémiové pneumatiky Continental Premium Contact 6 (225/45), jejichž použití se odrazilo i v lepší stáčivé odezvě vozidla a menší nedotáčivosti v reakci na srovnatelné síly bočního zrychlení. 

Toyota C-HR v modelovém provedení 2021 nabízí nejnovější verzi systému aktivní bezpečnosti Toyota Safety Sense, jehož smyslem je napomoci předcházet nehodám nebo zmírňovat jejich následky za nejrůznějších dopravních situací. Systém Toyota Safety Sense v této podobě už model Toyota C-HR nabízí od modelového provedení 2020 uvedeného letos v září.

Předkolizní bezpečnostní systém (PCS) byl doplněn o několik nových funkcí. Jedná se např. o nouzový asistent řízení (ESA) propojený s rozpoznáváním chodců ve dne a asistentem pro odbočování na křižovatkách. 

Toyota C-HR v modelovém provedení 2021 je kromě toho vybavena asistentem pro udržení v jízdním pruhu (LTA), jenž automaticky udržuje vozidlo uprostřed daného jízdního pruhu, a pokud usoudí, že hrozí riziko vyjetí vozidla, vyvine sílu na volant, aby pomohl řidiči ve vyjetí z pruhu zabránit. 

Nové provedení C-HR GR SPORT i nová výbavová linie Executive se začnou prodávat v lednu 2021.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků