10 / 3 877

Světová preméra Citroën C5 Aircross Hybrid, Hybridní Plug-In SUV ve třídě Ë-Confort

7.1.2020 |  Štítky: Citroën | hybridní pohon

Pro 98. ročník bruselského autosalonu, který se koná od 10. do 19. ledna 2020, si Citroën připravil stánek, jehož motto zní „Inspirëd By You All“.

SVĚTOVÁ PREMIÉRA PRO SUV C5 AIRCROSS HYBRID, HYBRIDNÍ PLUG-IN SUV „INSPIRËD BY YOU ALL“

Citroën již 100 let zpřístupňuje automobily co nejširšímu počtu lidí a v roce 2020 tak bude činit s elektromobily. Svou elektrickou ofenzívu zahajuje s novým motem „Inspirëd By You All“ a svou technologickou vlajkovou lodí, novým SUV C5 Aircross Hybrid, hybridním plug-in SUV pro Silent Urban Vehicle ve třídě ë-Confort, který představuje přechod k bohatší modelové řadě, kde výkonné spalovací motory doplní 100% elektrické a hybridní plug-in verze.  V roce 2020 tak Citroën zpřístupní vozidla s nízkými emisemi všem zájemcům, v nabídce bude 6 modelů v elektrifikované verzi. Všechny nové modely uvedené na trh budou nyní navíc k dispozici i v elektroverzi, jako důkaz závazku značky k odpovědnému přechodu na nové zdroje energií, s cílem nabídnout co nejvíce lidem nabídku nejzásadnějších vozů přizpůsobenou potřebám každého jednotlivce, v každém segmentu a na každém trhu.

SUV C5 Aircross, které už se stalo referencí z hlediska komfortu zejména díky tlumičům s progresivními dorazy®, sedadlům Advanced Comfort a 20 technologiím asistenčních systémů řízení, vstupuje do nové etapy programu

Citroën Advanced Comfort® a nabízí hybridní plug-in verzi:

•             NEKOMPROMISNOST: řízení inspirované zvyklostmi našich zákazníků, s nulovými emisemi ve 100% elektrickém režimu pro každodenní kratší jízdy (dojezd 50 kmi) a s neomezeným dojezdem pro dlouhé cesty díky využití benzínového motoru.

•             TICHO NA PALUBĚ: cestování na palubě tohoto Silent Urban Vehicle v elektrickém režimu v naprostém klidu, v tlumené atmosféře bez hluku, otřesů a vibrací.

•             LUXUSNÍ ZÁŽITEK Z ŘÍZENÍ: elektrizující výkon díky spojení benzínového motoru PureTech 180, elektrického motoru 80 kW a osmistupňové automatické převodovky ë-EAT8, tedy díky kumulovanému výkonu 225 k a okamžitému točivému momentu 320 Nm.

•             INTUITIVNOST: komplexní, intuitivní a uživatelsky přívětivý ekosystém zahrnující automatické řízení režimů jízdy, snadné nabíjení a vyhrazený portál služeb konektivity.

Nové SUV C5 Aircross Hybrid je díky své mimořádné modularitě nejvariabilnějším SUV na trhu: má 3samostatná sklopná a podélně posuvná sedadla s nastavením sklonu opěradla, objem zavazadlového prostoru je „Best in Class“, pohybuje se od 460 do 600 l.

Nové SUV C5 Aircross Hybrid, které nabízí dojezd v elektrickém režimu 50 kmi, emise CO2 39 g/kmi a spotřebu 1,7 l / 100 km1 v cyklu WLTP, představuje novou etapu přechodu značky Citroën na nové zdroje energií. Jeho hybridní plug-in motor kombinuje nejnovější technologie a konkurenceschopné provozní náklady.

Vůz se vyrábí ve Francii v závodě Rennes – La Janais vedle verzí se spalovacími motory, jichž se prodalo již více než 100 000 kusů. První dodávky se uskuteční na konci prvního pololetí roku 2020. Plug-in hybridní verze SUV C5 Aircross, která se právě dostátá na trh, je prvním plug-in hybridním modelem Citroën v rámci jeho Core Model Strategy, jehož výsledkem bude 100% elektrifikovaná řada do roku 2025, do níž každý rok přibude nový vůz v elektroverzi.

Tato nabídka rozšířené elektrifikované mobility značky Citroën splňuje potřeby soukromých i firemních zákazníků, kteří mají všichni stejnou potřebu úsporné mobility a nízkých provozních nákladů.

AMI ONE CONCEPT, OSVOBOZENÁ MĚSTSKÁ MOBILITA „INSPIRËD BY YOU ALL“

Citroën představuje s koncepčním vozem Ami One Concept svou vizi městské mobility reagující na nové potřeby i na výzvu přechodu na nové zdroje energií. Tento 100% elektrický, ultrakompaktní, bezpečný a trendy předmět umožňuje dvěma osobám svobodný pohyb po městě. Ami One Concept klade hlavní důraz na digitalizaci, která zajišťuje cenově dostupnější, snadnější a klidnější mobilitu. Ami One Concept, který je dostupný bez řidičského průkazu, vhodný pro všechny typy využití „à la carte" (od 5 minut do 5 let) a snadno se ovladatelný pomocí speciální mobilní aplikace, je k vidění na stánku Citroën.

MODERNÍ, VÝRAZNÁ A SOUDRŽNÁ ŘADA

Citroën vystavuje zmodernizovanou řadu, která je dynamická, silná a konzistentní, a to díky 6 zásadním modelům uvedeným na trh od roku 2016. Toto nasazení přináší ovoce, protože v roce 2018 značka dosáhla v Evropě rekordních prodejů za posledních 7 let, a to díky úspěchu svých posledních modelů, jimiž jsou: C3, bestseller značky s více než 730 000 prodanými kusy, SUV C3 Aircross s více než 260 000 prodanými kusy, Berlingo a jeho 180 000 prodaných vozů či SUV C5 Aircross s více než 100 000 prodanými kusy v Evropě za méně než rok. Pro všechny uvedené modely je typický výrazný design a příkladný komfort.

K produktové dynamice přispívá i ikonický aspekt značky, která v roce 2019 oslavila 100. výročí svého založení. Od roku 1919 Citroën projevuje odvahu, kreativitu a snahu vyjím vstříc zákazníkům. Citroën je díky svému dědictví a mnoha modelům, které poznamenaly historii, zapsán silně v srdcích všech návštěvníků.

SPACETOURER THE CITROËNIST CONCEPT, CESTOVÁNÍ BEZ OMEZENÍ

SpaceTourer The Citroënist Concept, moderní osobitá dodávka inspirovaná touhou po svobodě a sdílení, která představuje dokonalé mobilní místo pro život i práci umožňující intenzivně cestovat, a přitom neztratit připojení. Jméno vozu odkazuje na náklonnost fanoušků značky, jejíž veškeré základní principy ve voze najdete?  Osobitý výrazný design a příslib mobility v dokonalém komfortu. Nabízí rovněž rozšířenou svobodu pohybu, neboť ho doplňuje exkluzivní model jízdního kola „Rider The Citroënist by Martone“ přebírající designové prvky samotného konceptu, které bylo vyvinuto ve spolupráci se značkou Martone. 

LA MAISON CITROËN, ŽIVOTNÍ PROSTOR „INSPIRED BY YOU“

Koncepce stánku Citroën „La Maison Citroën“ ponoří návštěvníky do prostoru, který je díky použitým materiálům světlý a příjemný. Je to více než jen výstavní stánek, jde o architektonické vyjádření stylu Citroën a programu Citroën Advanced Comfort®.  Přizpůsobuje se novým způsobům používání vozů a široké veřejnosti slibuje zážitek plného ponoření do světa značky Citroën.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků