10 / 3 916

Skupina PSA pokračuje v testování autonomního řízení

4.4.2019 |  Štítky: DS | Peugeot | autonomní řízení | autonomní vozy

Od začátku dubna jezdí v rámci evropského projektu L3Pilot po běžných francouzských silnicích vozy skupiny vybavené systémy pro autonomní řízení 3. úrovně. 

Během doby celého projektu bude 6 až 8 vozů skupiny intenzivně testovat autonomní funkce na silnicích s oddělenými jízdními pruhy v každém směru.

Účast skupiny PSA v tomto projektu posiluje její zkušenost ve vývoji autonomních vozidel, za využití globálního ekosystému partnerů, k nimž patří evropské automobilky, výzkumná centra, instituce zabývající se silničním provozem, aj. Skupina PSA bude se všemi partnery projektu sdílet zpětnou vazbu, která umožní systémy přizpůsobit a stanovit soubor osvědčených postupů.

Cílem projektu L3Pilot je otestovat a potvrdit autonomní řízení jako efektivní a zabezpečený dopravní prostředek. Všechny testy proběhnou v několika evropských zemích v běžném provozu. Umožní vyhodnotit technické aspekty, chování při jízdě, přijetí ze strany uživatelů, dopad na provoz a bezpečnost v různých podmínkách jízdy (městský provoz, silnice, dálnice).

Na tento čtyřletý evropský projekt, který byl spuštěn v roce 2017, bylo vyčleněno celkem 68 milionů eur, z čehož polovinu hradí Evropská komise.

Účast skupiny PSA na tomto mezinárodním projektu potvrzuje její zapojení do vývoje technologií autonomního řízení. Skupina prostřednictvím svého programu AVA „Autonomous Vehicle for All“ postupně rozvíjí jednotlivé funkce autonomního řízení.

Funkce 2. úrovně jsou již nyní k dispozici u vozů DS 7 Crossback, DS 3 Crossback a Peugeot 508 & 508 SW.

3. úroveň autonomního řízení = Řidič již není povinen trvale na řízení dohlížet, ale musí být schopen ho převzít.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků