10 / 3 580

Skupina PSA optimalizuje svá výrobní zařízení v Evropě

23.3.2018 |  Štítky: Opel

Opel/Vauxhall vyráběných na platformách skupiny PSA.
Příprava výrobních podniků na změny v podílech jednotlivých druhů spalovacích motorů a na nárůst výroby elektromotorů.
Umístění výroby automatických převodovek do Francie jako reakce na očekávání zákazníků.


Skupina se pro urychlení svého rozvoje a zlepšení své konkurenceschopnosti v Evropě rozhodla:

- zvýšit reakceschopnost výrobních nástrojů tím, že se budou součásti vyrábět co nejblíže produkci vozů
- přizpůsobit výrobu očekávání zákazníků s ohledem na vývoj z hlediska technologií a způsobů pohonu

Tento vývoj představuje rovněž příležitost k přizpůsobení kapacit výroby motorů skupiny, kdy je stále více modelů Opel/Vauxhall postupně vyráběno za využití platforem skupiny PSA, s motory a technologiemi skupiny PSA.

Skupina se proto rozhodla ke 3 změnám:

- Zvýšení výroby benzínových tříválcových turbomotorů PureTech, které třikrát za sebou získaly ocenění „Motor roku“ ve své kategorii, co nejblíže k továrnám na výrobu automobilů. Vedle zdvojnásobení kapacity výroby, k němuž došlo oproti roku 2016 ve Francii, jmenovitě v továrnách v Douvrinu a v Trémery, se budou benzínové motory PureTech vyrábět od roku 2019 i v Tychy (Polsko) a v Szentgotthárdu (Maďarsko).
- Od roku 2019 nárůst výroby převodovek, konkrétně licenční výroby automatické převodovky ve Valenciennes (Francie) díky partnerství se společností Aisin, která svého potenciálu dosáhne v roce 2020. Doposud se tyto převodovky dovážely z Japonska a z Číny. Skupina bude rovněž investovat do zvýšení výroby ručních převodovek „ML“ v Metách (Francie) a „MB6“ v Aspernu (Rakousko), které jsou určeny především pro vyšší verze výbavy a pro užitkové vozy a mají uspokojit rostoucí potřeby spojené s výrobou vozů Opel/Vauxhall.
- Příprava továrny v Trémery (Francie) na výrobu elektromotorů ve Francii od roku 2019, která se má v roce 2021 urychlit díky společnému podniku se společností Nidec. Tato výroba pokryje rostoucí poptávku po elektromobilech, od roku 2025 budou totiž všechny modely skupiny nabízeny i ve verzi s elektromotorem.

Tyto přesuny výroby kopírují závazky dohody nazvané Nový elán pro růst, kterou v červenci 2016 podepsalo 5 ze 6 odborových organizací. Tento výrobní program zohledňuje rovněž vše, co bylo představeno sociálním partnerům v rámci plánu Pace! podepsaným se společností Opel/Vauxhall.

Výrobní ředitel skupiny PSA Yann Vincent prohlásil: „Naší devízou bude naše schopnost přizpůsobit organizaci výroby součástí potřebám zákazníků a vývoji podílu výroby elektromobilů, což díky zlepšení naší výkonnosti vytvoří podmínky pro udržitelnou budoucnost. Všech 15 továren skupiny PSA pro výrobu mechanických součástí v Evropě, konkrétně ve Francii, Německu, Rakousku, Maďarsku a Polsku, se již nyní těší na to, že budou zákazníkům při výrobě každé součásti nabízet špičkovou kvalitu a výkonnost.“

Autor: Autosystem.cz

Reklama X
<<

máme 32 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků