10 / 3 877

ŠKODA SCALA získala prestižní ocenění Red Dot Award

27.3.2019 |  Štítky: Škoda | skladové vozy | Škoda Superb

Model Škoda SCALA obdržel ještě před uvedením na trh první ocenění.

Porota složena ze 40 mezinárodních odborníků udělila novému kompaktnímu modelu renomovanou cenu Red Dot Award 2019 v kategorii produktového designu. Modely značky ŠKODA pokračují ve svém vítězném tažení, neboť se jedná o zisk již třinácté ceny. Jako první sériový model ukazuje SCALA další vývojový stupeň designového jazyka značky ŠKODA, který bude aplikován i v budoucích modelech značky.  
 
Model ŠKODA SCALA ukazuje jako první sériový vůz nový emocionální designový jazyk exteriéru a interiéru, jehož typickými prvky jsou nové krystalické tvary, dynamické linie a precizně zpracované detaily. Perfektními proporcemi, čistými plochami, plynulými liniemi a vylepšenými aerodynamickými vlastnostmi působí nový vůz ŠKODA SCALA moderním a sportovním dojmem. Výraznými designovými prvky jsou příď se svisle orientovanou maskou chladiče, dynamický tvar střechy nebo sportovní difuzor umístěný pod zadním nárazníkem. Navíc má SCALA jako první sériově vyráběný model ŠKODA v Evropě na pátých dveřích místo známého loga nápis ŠKODA. V případě prodlouženého zadního skla, dodávaného na přání, je tento nápis umístěn přímo na skle. 
 
Red Dot Award patří ke světově nejprestižnějším oceněním v oblasti designu. Mezinárodní odborná porota, která se skládá z nezávislých výtvarníků, profesorů designu a oborových novinářů, hodnotila každý z letošních přibližně 5.500 podaných návrhů na základě kritérií jako např. stupeň inovace, kvalita designu, funkčnost a ohleduplnost k životnímu prostředí. V roce 2019 se bude cena Red Dot Award, která je celosvětově považována za etalon kvalitního produktového designu, udělovat 1. listopadu a letošní ročník je již 64. v pořadí.  
 
Nová SCALA je již 13. modelem značky ŠKODA, který prestižní ocenění Red Dot Award získal. Jako první ji v roce 2006 obdržela ŠKODA OCTAVIA COMBI.   
 
Zde je přehled všech vyznamenaných modelů značky ŠKODA: 
2019 ŠKODA SCALA
2018 ŠKODA KAROQ
2017 ŠKODA KODIAQ a ŠKODA OCTAVIA III COMBI
2016 ŠKODA SUPERB III
2015 ŠKODA FABIA III
2014 ŠKODA RAPID SPACEBACK
2013 ŠKODA RAPID
2010 ŠKODA SUPERB II a ŠKODA YETI
2008 ŠKODA FABIA II
2007 ŠKODA ROOMSTER
2006 ŠKODA OCTAVIA II COMBI 

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků