10 / 3 779

ŠKODA představí na Auto Shanghai 2019 svou vizi

10.4.2019 |  Štítky: Škoda | VW | elektrický pohon | elektromobily | SUV

Škoda chce navázat na úspěch na svém nejvýznamnějším trhu vstupem do elektromobility, která zaznamenává nárůst zejména v Číně.

Studie ŠKODA VISION iV a jednostopý koncept KLEMENT, které se představí na autosalonu Auto Shanghai 2019 od 16. do 25. dubna, naznačují, jak si ŠKODA představuje elektrickou, moderní a trvale udržitelnou budoucnost na čínském trhu. Další potenciál k růstu má oblíbený segment vozů SUV. Čína je jediným trhem, na kterém ŠKODA nabízí čtyři různé vozy SUV. Jedná se o exkluzivní vůz ŠKODA KODIAQ GT, model ŠKODA KODIAQ a verze vozů ŠKODA KAROQ a ŠKODA KAMIQ.
 
Studie VISION iV nabízí konkrétní výhled na budoucí sériový elektromobil. V roce 2020 bude na evropském trhu uveden první čistě elektrický vůz značky ŠKODA na bázi modulární platformy pro elektromobily (MEB). Po jednání s partnerem SAIC VOLKSWAGEN v rámci společného podniku se již intenzivně pracuje i na uvedení vozu na čínský trh. Současně ŠKODA na čínském trhu poroste především díky nabídce vozů SUV.  
 
ŠKODA VISION iV: Konkrétní vize elektromobility „made by ŠKODA“
Společnost ŠKODA AUTO opticky a technicky upravila studii VISION iV speciálně pro čínský trh a vybavila ji elektromotorem u zadní nápravy o výkonu 150 kW, který pohání zadní kola a nabízí bezemisní provoz. Maximální rychlost činí 160 km/h. Kompaktní lithium-iontová baterie má kapacitu 83 kWh a je umístěna v podlaze mezi nápravami. Maximální dojezd na jedno nabití činí až 500 km. 
 
Kromě sportovních, aerodynamických a emocionálních linií nabízí studie také velkorysý prostor. Dalším charakteristickým znakem jsou například osvětlené skleněné prvky ve vertikálních lamelách masky chladiče nebo kamery namísto klasických zpětných zrcátek. Novými prvky v interiéru jsou uspořádání přístrojové desky a středové konzole v různých úrovních nebo obrazovka, která se zdánlivě vznáší. Počátek nové éry naznačuje i infotainment systém a digitální technologie. Chytré telefony jsou přímo zabudované v infotainment systému a fungují také jako digitální klíč k odemčení vozu. 

KLEMENT představuje elektrickou, inovativní a moderní mikromobilitu
Společnost ŠKODA AUTO se konceptem KLEMENT vrací k zakladatelům automobilky Václavu Laurinovi a Václavu Klementovi, do doby před 124 lety, kdy začala výrobou bicyklů úspěšná historie firmy. Současně představuje vizi, jak by mohla vypadat elektrická, inovativní a moderní mikromobilita v čínských velkoměstech. KLEMENT s motorem o výkonu 4 kW, integrovaným v náboji zadního kola, dosahuje maximální rychlosti 45 km/h. Hydraulická brzda vpředu s ABS a zabudované LED osvětlení se starají o bezpečnou jízdu. 
 
Čtveřice vozů SUV nabízených v Číně – ŠKODA KODIAQ, KODIAQ GT, KAROQ a KAMIQ
Čína je jediným světovým trhem, na kterém ŠKODA nabízí hned čtyři vozy SUV. Kromě vozu ŠKODA KODIAQ, který je nabízen na přání v sedmimístné verzi, a ŠKODA KAROQ, který je o 50 mm delší než verze nabízená v Evropě, patří do čtveřice vozů také čínská verze vozu ŠKODA KAMIQ a model ŠKODA KODIAQ GT. Poslední dva zmiňované vozy byly vyvinuty speciálně pro čínský trh.  
 
Vůz ŠKODA KODIAQ, který znamenal počátek SUV ofenzívy značky ŠKODA, byl prvním modelem, který ukázal současný designový jazyk. Jak je pro vozy ŠKODA typické, je pro něj charakteristický skvělý poměr ceny a užitné hodnoty, promyšlená funkčnost a velkorysý interiér s místem až pro sedm cestujících. Nabízí také zavazadlový prostor o objemu až 2 065 l. Jedná se tak o největší hodnotu ve své třídě. Obě verze vozu KODIAQ nabízí špičkové možnosti konektivity a ve vrcholné verzi s pohonem všech kol dosahují výkonu 162 kW.  
 
ŠKODA KODIAQ GT je první SUV značky ŠKODA v karosářské verzi kupé. Vůz charakterizuje dynamický vzhled, moderní prvky konektivity a inovativní asistenční systémy. Společně se sportovním a stylovým exteriérem i interiérem kombinuje vůz ŠKODA KODIAQ GT všestranné vlastnosti vozu SUV s elegantním designem karosářské verze kupé a chce tak oslovit lifestylově orientované zákazníky. 
 
Čínská verze vozu ŠKODA KAROQ nabízí ještě větší komfort než jeho evropská varianta. V porovnání s vozem nabízeným v Evropě je o 50 mm delší a nabízí také o 50 mm větší rozvor. Nabízí také mnoho asistenčních systémů a v oblasti konektivity patří k nejlepším ve své třídě.  
 
Základní SUV nabízené v Číně je vůz ŠKODA KAMIQ s motorem o výkonu 81 kW. Jednou z technologických novinek je hlasové ovládání na bázi umělé inteligence od společnosti iFLYTEK, která je jedním z předních asijských poskytovatelů technologií v oblasti rozpoznávání hlasu.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků