10 / 3 810

ŠKODA na autosalonu v Ženevě

28.2.2019 |  Štítky: Škoda | elektrický pohon | elektromobily | SUV

Na ženevském autosalonu, který se bude konat od 5. do 17. března, představí Škoda ​veškeré své služby související s mobilitou. 

Studie VISION iV je konkrétní vizí prvního čistě elektrického vozu značky ŠKODA vycházejícího z modulární platformy pro elektromobily (MEB). S novým modelem KAMIQ rozšiřuje česká automobilka svou úspěšnou rodinu vozů SUV o zástupce rostoucího segmentu městských SUV. SCALA pro značku ŠKODA zcela nově definuje kompaktní třídu.
 
Rok 2019 představuje mimořádný moment ve 124leté historii společnosti: ŠKODA AUTO vstupuje do éry eMobility. V příštích letech bude automobilka investovat zhruba dvě miliardy eur do alternativních pohonů a nových služeb souvisejících s mobilitou, což bude představovat největší investici v historii firmy, a do konce roku 2022 uvede na trh deset elektrifikovaných modelů. Kromě toho bude ŠKODA AUTO svou nabídku služeb souvisejících s mobilitou dále rozšiřovat. Příkladem je carsharingová platforma HoppyGo nebo služba CareDriver, která kombinuje mobilitu se sociálními službami. Vysoká úroveň propojení mezi vozem, řidičem a okolním světem umožňuje zapojit vozy ŠKODA do sítí Smart Home nebo ovládat aplikaci ŠKODA Connect pomocí Alexy, hlasového asistenta společnosti Amazon. Na ženevském stánku automobilky se návštěvníci mohou seznámit s multimediálními službami značky ŠKODA souvisejícími s mobilitou a na User Experience Table si sestavit vlastního avatara,  
 
ŠKODA VISION iV: Konkrétní vize eMobility „made by ŠKODA“
VISION iV je předzvěstí budoucí rodiny vozů ŠKODA s čistě elektrickým pohonem. Studie je prvním vozem značky postaveným na modulární platformě pro elektromobily (MEB) koncernu Volkswagen. Zaujme svou atletickou karoserií a důrazem na aerodynamiku a nabídne velmi prostorný interiér, který je pro vozy ŠKODA typický. Nápadnými detaily jsou také osvětlené krystalické prvky ve vertikálních žebrech masky chladiče nebo kamery namísto klasických zpětných zrcátek, jejichž kryty připomínají žraločí ploutve. O bezemisní pohon se starají dva elektromotory, jeden na přední a jeden na zadní nápravě, díky čemuž VISION iV disponuje pohonem všech kol. Plochá ion-lithiová baterie je zabudovaná v podlaze vozu, čímž šetří místo, a umožňuje dojezd až 500 kilometrů v měřicím cyklu WLTP. Inovativní technologie zajišťují větší bezpečnost a komfort a do nové éry vstoupila také oblast infotainmentu a digitalizace. Do infotainment systému vozu lze integrovat chytré telefony, které mohou být mimo jiné použity jako digitální klíč k otevření vozu. 
 
Nová ŠKODA KAMIQ, první městské SUV značky
Modelem KAMIQ pokračuje ŠKODA ve své úspěšné SUV-ofenzívě a prezentuje své první městské SUV. KAMIQ je po modelech KODIAQ a KAROQ třetí modelovou řadou kategorie SUV pro evropský trh a rozšiřuje portfolio SUV značky ŠKODA o zástupce tohoto populárního segmentu. Jméno KAMIQ podtrhuje příslušnost k rodině SUV a důsledně pokračuje v již etablované nomenklatuře: také jména KODIAQ a KAROQ začínají písmenem K a končí písmenem Q. Slovo KAMIQ pochází z jazyka Inuitů žijících na severu Kanady a v Grónsku a znamená něco, co dokonale vyhoví každé situaci a má vlastní charakter. V rámci stále oblíbenějšího segmentu městských SUV v sobě ŠKODA KAMIQ spojuje výhody SUV, jako je větší světlá výška a vyšší pozice sedadel, se stylovým terénním vzhledem a agilitou kompaktního vozu. ŠKODA KAMIQ, který se vyznačuje emocionálním designem a nabízí nejmodernější asistenční a infotainment systémy, velkorysý prostor a mnoho prvků Simply Clever, splňuje nároky lifestylově orientovaných zákazníků i rodin. 
 
ŠKODA SCALA přichází s emocionálním designem
Emocionálním designem, vysokou funkčností a nejmodernějšími možnostmi konektivity ŠKODA SCALA nově definuje kompaktní třídu vozů značky ŠKODA. Nový charakter vozu a moderní technologie vyjadřuje i nový název vozu. Název SCALA pochází z latiny a v překladu znamená schody nebo žebřík. Znamená také velký pokrok, který česká automobilka tímto modelem učinila. Výrazným prvkem je nový designový jazyk, který vzbudil pozornost již při představení studie ŠKODA VISION RS. ŠKODA SCALA dále nabízí vysokou úroveň aktivní a pasivní bezpečnosti, full LED přední světlomety a zadní skupinové svítilny, dostatek místa pro cestující i jejich zavazadla, pět úsporných motorů s výkony od 66 kW (90 k) do 110 kW (150 k) a mnoho prvků Simply Clever. Model vstoupí na trh začátkem druhého čtvrtletí 2019.  
 
SUV ŠKODA KAROQ a KODIAQ s novými a volitelnými prvky výbavy
SUV ŠKODA KAROQ a ŠKODA KODIAQ se v Ženevě představí s inovacemi, které budou v průběhu roku nabízeny v rámci standardní výbavy nebo výbavy na přání. Oba modely už budou mít na pátých dveřích nápis ŠKODA. Oba zmiňované vozy také budou moci být vybaveny asistentem změny jízdního pruhu (Side Assist), který dokáže upozornit řidiče až na vzdálenost 70 m. Adaptivní podvozek DCC bude v budoucnu dostupný i pro verze s pohonem předních kol. Nabídka motorů vozu ŠKODA KAROQ bude rozšířena o naftový motor 2,0 TDI o výkonu 140 kW (190 k) v kombinaci se sedmistupňovou převodovkou DSG. Model ŠKODA KODIAQ bude vybaven například novým systémem kontroly tlaku pneumatik se senzory tlaku umístěnými na každém kole. Novinkou budou i na přání dostupná ventilovaná sedadla pro vůz ŠKODA KODIAQ SCOUT. Pro verze RS a SPORTLINE budou nabízena nová 20" kola z lehké slitiny Ignite. 
 
Tisková konference značky ŠKODA na autosalonu v Ženevě
ŠKODA bude zhruba patnáctiminutovou tiskovou konferenci 5. března od 9:40 hodin přenášet živě na internetu. Přímý přenos lze sledovat na platformě značky ŠKODA Storyboard nebo na twitterovém kanálu ŠKODA AUTO NEWS.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků