10 / 3 835

ŠKODA KODIAQ RS míří na české silnice

2.10.2018 |  Štítky: Škoda | RS | SUV

Škoda KODIAQ RS potvrzuje, že i vozy SUV mohou mít sportovní nadání.

Specifikace vozu ŠKODA KODIAQ RS je výjimečná řadou prémiových prvků. Na první pohled vyniká spoilerem na předním nárazníku a matnou maskou chladiče s lesklým orámováním, na níž spočívá plaketa RS. Zadní nárazník dostal difuzor a odrazku přes celou šířku zádi, která je typická pro provedení RS značky ŠKODA. Dominantou interiéru jsou sportovní sedadla s červeným prošitím a novým logem RS. To lze najít i na multifunkčním sportovním volantu, prahu dveří či nástupních lištách dveří. O příjemné prostředí na palubě se stará ambientní osvětlení interiéru. Mezi prvky základní výbavy patří rovněž Virtuální kokpit.

Provedení RS pohání exkluzivní motorizace. Čtyřválcový vznětový motor s dvojitým přeplňováním 2,0 Bi-TDI Green tec produkuje nejvyšší výkon 176 kW a maximální točivý moment 500 N.m. Je tak nejsilnějším turbodieselem ve více než stodvacetileté historii mladoboleslavské automobilky. Dvoulitrový vznětový dvojitě přeplňovaný agregát spolupracuje se systémem Dynamic Sound Boost, který se stará o patřičnou akustiku vozu nejen uvnitř, ale také zvenku. Na vytříbených jízdních vlastnostech mají zásluhu adaptivní podvozek DCC s volbou jízdního profilu Driving Mode Select, progresivní řízení a pohon 4×4. 
 
Ještě před svým uvedením na trh dokázala nová ŠKODA KODIAQ RS, že obstojí i na nejnáročnější závodní trati světa. Na legendární severní smyčce německého Nürburgringu zajela závodnice Sabine Schmitz rychlostní rekord pro 7místná SUV. 
 
Vrcholné provedení modelové řady KODIAQ, bude k dispozici v pětimístné i v sedmimístné verzi v průběhu listopadu letošního roku.  Již během několika málo dnů bude možné vůz zarezervovat u všech autorizovaných prodejců značky ŠKODA v České republice, jeho doporučená prodejní cena pro koncového zákazníka začne na částce 1 189 900 Kč včetně DPH pro pětimístnou verzi vozu. První vozy dorazí k tuzemským zákazníkům na počátku roku 2019.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků