10 / 3 874

ŠKODA AUTO zprovoznila rychlodobíjecí stanice


Mladoboleslavská automobilka se připravuje na elektromobilní ofenzívu, což dokazuje zcela konkrétními kroky. 

U svého Zákaznického centra v Mladé Boleslavi otevřela 3 veřejné dobíjecí stanice, které významně přispějí k rozšíření infrastruktury v regionu. Celkem nabídnou 9 parkovacích míst, přičemž najednou lze nabíjet až 6 elektrických vozů. 
 
Škoda AUTO se intenzivně připravuje na éru elektromobility nejen ve svých závodech, ale i v jejich okolí. Již loni investovala 3,4 milionu eur do výstavby interní dobíjecí infrastruktury uvnitř hlavního výrobního závodu v Mladé Boleslavi, nyní otevírá 3 veřejné rychlodobíjecí stanice u Zákaznického centra. Vytváří tak podmínky pro elektrifikované vozy značky ŠKODA, které budou představeny již v letošním roce, ale současně popularizuje téma elektromobility obecně. Majitelům elektromobilů a plug-in hybridů se tak rozšíří počet dobíjecích na Mladoboleslavsku.   
 
První veřejné rychlodobíjecí stanice představují teprve začátek, na který navážou další kroky. ŠKODA AUTO chce počet dobíjecích bodů do roku 2025 navýšit na téměř 7 000 a za tímto účelem plánuje objem investic ve výši přibližně 32 milionů eur. K více než 3 600 dobíjecím bodům v areálu závodů přibude dalších 3 100 v jejich okolí, které budou k dispozici všem zaměstnancům společnosti ŠKODA AUTO. 
 
Společně s energetickou společností ŠKO-ENERGO, která pro automobilku již více než 20 let dodává energii, a ve spolupráci s místní samosprávou chce připravit město Mladá Boleslav na éru elektromobility a přeměnit ho ve Smart City. Souběžně bude investovat do veřejných dobíjecích míst i v dalších městech České republiky. Významným přínosem pro infrastrukturu bude především přechod autorizovaných prodejních a servisních partnerů značky ŠKODA na elektromobilitní centra. Do konce roku 2019 budou všichni partneři značky v České republice splňovat standardy pro prodej a servis elektromobilů. 

Příchod nových elektrifikovaných vozů ŠKODA na trh dostává zcela konkrétní obrysy. Už letos uvede mladoboleslavská automobilka první modely s hybridním či elektrickým pohonem. Prvním z nich bude model SUPERB v plug-in-hybridní verzi, v samém závěru roku bude následovat elektrická verze vozu ŠKODA CITIGO, která se na trhu objeví počátkem příštího roku. Do závěrečné fáze jízdních zkoušek byla zařazena desítka testovacích exemplářů ŠKODA CITIGO  E-PILOT, jež jsou k dispozici vybraným firmám, fleetovým zákazníkům a institucím státní správy. Testovací prototypy CITIGO E-PILOT již začínají absolvovat první testovací kilometry v reálném provozu a poslouží ke sběru cenných poznatků z jejich každodenního provozu před uvedením finální podoby prvního sériového elektromobilu značky ŠKODA na trh. V roce 2020 pak bude zahájena výroba sériového elektromobilu na koncernové platformě MEB. V rámci Strategie 2025 investuje ŠKODA AUTO v příštích čtyřech letech 2 miliardy eur do vývoje elektrických vozidel a nových služeb souvisejících s mobilitou. Jedná se doposud o největší investiční program v historii společnosti. 

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků