10 / 3 874

ŠKODA AUTO vyrobila milionté SUV

21.8.2018 |  Štítky: Škoda | SUV

Společnost Škoda AUTO vyrobila své milionté SUV. Jubilejním vozem je Škoda KAROQ v odstínu zelená Emerald. Úspěšný příběh české automobilky v segmentu SUV začal v roce 2009 uvedením modelu Škoda YETI. Vozy SUV KODIAQ a KAROQ patří mezi nejdůležitější zdroje růstu společnosti Škoda AUTO. SUV ofenzíva je integrální součástí Strategie 2025.
 
Michael Oeljeklaus, člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO za oblast výroby a logistiky řekl: „1 000 000 vyrobených vozů v kategorii SUV představuje skvělý úspěch. V současné době přijímáme potřebná opatření, abychom mohli i v budoucnosti uspokojit rostoucí poptávku po vozech tohoto segmentu. Například náš závod v Kvasinách bude kompetenčním centrem pro výrobu vozů kategorie SUV. Model ŠKODA KAROQ se kromě toho jako jediný vůz naší značky vyrábí od začátku roku ve dvou českých závodech naší společnosti“.
 
Základní kámen úspěchu palety vozů SUV značky ŠKODA položil model ŠKODA YETI, uvedený na trh v roce 2009. Do ukončení jeho výroby v roce 2017 bylo zákazníkům dodáno více než 680 000 vozů tohoto modelu. Jako začátek aktuální SUV-ofenzívy představila značka ŠKODA na jaře roku 2017 model ŠKODA KODIAQ a v říjnu 2017 následoval model ŠKODA KAROQ. Od letošního jara doplňuje portfolio vozů SUV model ŠKODA KAMIQ, který česká automobilka nabízí exkluzivně pro čínský trh. 
 
Atraktivní univerzální vozy patří mezi nejdůležitější faktory trvalého růstového kurzu společnosti ŠKODA AUTO. Do poloviny července sjelo z linky 215 700 vozů řady ŠKODA KODIAQ a 87 800 exemplářů kompaktního SUV ŠKODA KAROQ. ŠKODA své modely kategorie SUV vyrábí kromě České republiky také v Indii, Rusku, Číně a v Německu. 
 
Milionté SUV značky ŠKODA, vůz KAROQ 1,5 TSI ACT DSG 110 kW (150 k) v odstínu zelená Emerald ve výbavě Ambition, sjelo z výrobní linky v českém závodě v Kvasinách. Vůz byl určen pro manželský pár Eike Schröder a Carmela Garbajosa ze Španělska. Pan Schröder se pro model KAROQ rozhodl kvůli vysoké kvalitě zpracování, přesvědčivému poměru ceny a výkonu a bohaté nabídce moderních technologií. Nový KAROQ je jeho prvním vozem značky ŠKODA.  Populární kompaktní SUV nabízí nejen expresivní tvarosloví typické pro vozy této značky, velkorysou nabídku prostoru, nejmodernější asistenční systémy, komfort, ale také výkonné a úsporné motory. 
 
Ofenzíva v segmentu SUV je jedním z pilířů Strategie 2025 společnosti ŠKODA AUTO. Tímto plánem definovala automobilka hlavní cesty, kterými povede hlubokou proměnu automobilového průmyslu v další růst. Jedná se zejména o témata elektromobilita, autonomní řízení a konektivita. Dalšími důležitými oblastmi jsou digitalizace produktů a procesů, získávání nových trhů a rozšíření klasické výroby automobilů o širokou nabídku služeb spojených s mobilitou.

Milion SUV značky ŠKODA v číslech
(Dodávky zákazníkům od roku 2009 do poloviny července 2018):
ŠKODA YETI  684 500
ŠKODA KODIAQ  215 700
ŠKODA KAROQ  87 800
ŠKODA KAMIQ  12 000

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků