10 / 3 914

ŠKODA AUTO testuje dobíjecí infrastrukturu

6.2.2019 |  Štítky: Škoda | elektrický pohon | elektromobily | hybridní pohon

Škoda AUTO se intenzivně připravuje na požadavky éry elektromobility ve svých závodech i jejich okolí. 

V roce 2018 investovala česká automobilka 3,4 milionu eur do výstavby interní dobíjecí infrastruktury v hlavním výrobním závodě v Mladé Boleslavi. Více než 300 dobíjecích bodů je již intenzivně využíváno ve zkušebním provozu, a to za účelem další optimalizace dobíjecí infrastruktury i času dobíjení. Automobilka tak vytváří podmínky pro elektrické vozy značky ŠKODA, které budou představeny již v letošním roce. 

Michael Oeljeklaus, člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO za oblast výroby a logistiky, říká: „Přípravy na elektromobilitu ve společnosti ŠKODA AUTO běží na plné obrátky. Už od loňského roku je v areálu našeho závodu v Mladé Boleslavi ve zkušebním provozu více než 300 dobíjecích bodů. Zkušenosti a poznatky, které tak získáme, nyní využijeme při další výstavbě dobíjecí infrastruktury i mimo areál závodu, kterou zahájíme s naším partnerem ŠKO-ENERGO.“ 
 
Dobíjecí infrastrukturu v areálech společnosti ŠKODA AUTO již v současné době testují oddělení technického vývoje, řízení kvality, prodeje a výroby. Do její výstavby automobilka v minulém roce investovala celkem 3,4 milionů eur: 1,65 milionů eur směřovalo do modernizace a rozšíření elektrické sítě a dalších 1,75 milionů eur investovala společnost ŠKODA AUTO do instalace více než 300 dobíjecích bodů. To zahrnuje více než 220 dobíjecích bodů na střídavý proud (AC) a více než 80 moderních dobíjecích bodů na stejnosměrný proud (DC).  
 
ŠKODA AUTO v příštích letech plánuje výstavbu dobíjecí infrastruktury i mimo areál závodu. Společně s energetickou společností ŠKO-ENERGO, která pro společnost ŠKODA AUTO již více než 20 let dodává energii, a také s městem chce automobilka připravit Mladou Boleslav na éru elektromobility a přeměnit ji ve Smart City. 
 
První modely značky ŠKODA s elektrickým pohonem budou představeny v roce 2019 V letošním roce uvede společnost ŠKODA AUTO na trh první modely s elektrifikovaným pohonem. Prvním bude ŠKODA SUPERB s plug-in-hybridním pohonem, následován plně elektrickou verzí vozu ŠKODA CITIGO. V roce 2020 pak bude zahájena výroba sériové verze studie ŠKODA VISION E. V rámci Strategie 2025 investuje ŠKODA AUTO v příštích čtyřech letech dvě miliardy eur do vývoje elektrických vozů a nových služeb, souvisejících s mobilitou. Jedná se o největší investiční program v historii společnosti.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků