10 / 3 584

SEAT představí další vozidlo pro městskou mobilitu

11.2.2019 |  Štítky: Seat | autonomní řízení | autonomní vozy

SEAT se již pátým rokem v řadě zúčastní kongresu MWC (Mobile World Congress), přední globální akce se zaměřením na mobilní technologie a konektivitu.

SEAT dokončuje přípravy světové premiéry vozidla, které zásadním způsobem přispěje k realizaci strategie značky v oblasti městské mikromobility.

Luca de Meo říká, že „se mobilita mění a s tím se mění i naše role výrobce a poskytovatele mobility. Musíme být schopni řídit a nabízet nové platformy pro mobilitu, které budou hrát klíčovou roli ve velkoměstech budoucnosti. SEAT se intenzivně podílí na několika projektech tohoto druhu a MWC je ideálním místem pro jejich prezentaci světu“.

„5G Connected Car“ je na cestě
V rámci projektu 5G Barcelona, jehož účelem je propagace Barcelony jako jednoho z referenčních evropských center pro technologii 5G, zahájí SEAT a Telefónica zkušební provoz síťově propojeného automobilu „5G Connected Car“. Tato iniciativa umožní komunikaci mezi vozidlem, okolní infrastrukturou a dalšími automobily. Jedná se o první krok směrem k autonomní jízdě založené na spolupráci.

XMOBA a Metropolis:Lab ve svém živlu
Na kongresu MWC budou přítomny také týmy XMOBA a Metropolis:Lab, dvou nezávislých společností skupiny SEAT Group, které vyvíjejí chytrá řešení pro zlepšování městské mobility.

SEAT bude ve své expozici podrobně informovat o vývoji projektu „Bus on Demand“, jehož cílem je zvýšit efektivitu veřejné hromadné dopravy pomocí služby, která se přizpůsobuje požadavkům uživatelů. Dalším prezentovaným projektem je iniciativa pro sdílení jízd. Ta dává dohromady uživatele, kteří pravidelně dojíždějí do zaměstnání, a umožňuje jim cestovat společně. Obě řešení vstoupí v roce 2019 do druhé fáze realizace a budou dostupná v Barceloně.

Hledání talentovaných odborníků s největšími inovacemi na setkáních 4YFN
SEAT se znovu zúčastní mezinárodních technologických setkání 4YFN (4 Years From Now) pro podnikatele a startupy. Společnost na nich bude navazovat kontakty s návštěvníky kongresu, kteří patří mezi talentované odborníky v oblastech inovací a průlomových řešení. SEAT bude na setkáních organizovat různé aktivity. Jejich cílem je šířit povědomí o aktuálních projektech společnosti SEAT a souvisejících výzvách a získávat talentované odborníky pro vývoj a realizaci příslušných řešení.

Projekt Start4big, první mezioborová, otevřená digitální iniciativa, podporovaná společnostmi Aigües de Barcelona, Caixabank, Naturgy, SEAT a Telefónica, hledá etablované mezinárodní startupy pro vývoj revolučních pilotních programů, zaměřených na zlepšování zkušeností zákazníků. Zástupci iniciativy Start4big budou podnikatele seznamovat s výzvami, jimiž se iniciativa zabývá, a přesvědčovat je, aby se zapojili do následujících vln inovací.

Předseda představenstva společnosti SEAT, Luca de Meo, odhalí koncepční vůz, vyvinutý jako platforma pro mobilitu, během tiskové konference, která se uskuteční v pondělí 25. února.

Autor: Autosystem.cz

Reklama X
<<

máme 32 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků