10 / 3 810

S vozy ŠKODA iV vstupuje ŠKODA AUTO do elektrické a trvale udržitelné budoucnosti


Představením prvních elektrifikovaných, sériově vyráběných vozů SUPERB iV a CITIGOe iV a značky ŠKODA iV vstupuje společnost Škoda AUTO do nové éry elektromobility a zároveň činí další krok v přípravě na úspěšnou budoucnost. SUPERB iV s plug-in hybridním pohonem, který se vyrábí v závodě v Kvasinách, a čistě elektrické CITIGOe iV, budou uvedeny na trh na začátku roku 2020.

Elektromobilita je hlavním pilířem strategie trvale udržitelného rozvoje společnosti ŠKODA AUTO pod názvem GreenFuture. Je také součástí DNA značky ŠKODA. Očekává se, že v roce 2025 bude činit podíl elektrifikovaných vozů značky ŠKODA na celkovém prodeji až 25 %. O 30 % by se také měly snížit emise CO2 vozů značky v porovnání s rokem 2015. Po vozech CITIGOe iV a SUPERB iV vzroste počet modelů nové značky ŠKODA iV do konce roku 2022 na více než deset elektrifikovaných vozů. ŠKODA iV zahrnuje kromě výroby vlastních elektrifikovaných vozů, které se vyznačují emocionálním vzhledem, futuristickým interiérem a nejmodernějšími technologiemi, také vývoj speciálního ekosystému pro řešení v oblasti mobility.

ŠKODA CITIGOe iV

První lokálně bezemisní městský vůz se sportovním duchem ŠKODA CITIGOe iV je první čistě elektrický sériový vůz ve 124leté historii společnosti ŠKODA AUTO. Díky dynamickým jízdním vlastnostem v městském provozu a kompaktním rozměrům je tak skvělým vozem do moderního města. Nabízí také lokálně bezemisní jízdu a nízké provozní náklady. Řidič může volit z jízdních režimů Normal, Eco a Eco+, které umožňují široký rozsah nastavení dynamické nebo úsporné jízdy. Vysokou úroveň bezpečnosti zajišťují nové asistenční systémy, například Asistent jízdy v pruzích (Lane Assist). Mobilní online služby ŠKODA Connect umožňují pomocí aplikace pohodlné a rozsáhlé Služby vzdáleného přístupu k vozu CITIGOe iV. Aplikace Move&Fun nabízí také novou funkci e-Manager, která zobrazuje řidiči dojezd, tok energie ve voze a rekuperaci brzdné energie. Dokáže také před jízdou nastavit nabíjení baterie nebo zapnutí klimatizace.

ŠKODA SUPERB iV

ŠKODA SUPERB iV nabízí dojezd v čistě elektrickém režimu až 62 km je prvním vozem značky ŠKODA s plug-in hybridním pohonem, který dokáže v čistě elektrickém módu v režimu WLTP lokálně bezemisní dojezd až 62 km. Má rovněž nízké provozní náklady. Celkový kombinovaný dojezd činí až 930 km. SUPERB iV s plug-in hybridním pohonem je nabízen ve výbavových stupních Ambition a Style, L&K a také ve verzi SPORTLINE. Oproti verzím se spalovacím motorem má infotainment nejnovější třetí generace modulární platformy MIB a také na přání nabízené dodatečné asistenční systémy, například Asistent pro manévrování s přívěsem (Trailer Assist) nebo Panoramatický kamerový systém (Area View). Pomocí aplikace lze na dálku ovládat klimatizaci. Z běžné domácí zásuvky se baterie, která má brutto kapacitu 13 kWh, resp. Netto kapacitu 10,4 kWh, nabije pohodlně přes noc za zhruba pět hodin. Pomocí výkonnějšího wallboxu trvá nabití zhruba 3,5 hodiny.

ŠKODA iV: inovativní, inteligentní a inspirativní

CITIGOe iV a SUPERB iV nabízí nejmodernější asistenční systémy a technologie Čistě elektrický vůz ŠKODA CITIGOe iV je standardně vybaven Asistentem jízdy v pruzích (Lane Assist). SUPERB iV nabízí vedle všech moderních asistenčních systémů modernizovaného vozu SUPERB také exkluzivní, na přání dostupný Asistent pro manévrování s přívěsem (Trailer Assist) a Panoramatický kamerový systém (Area View). V nabídce jsou také inovativní full LED Matrix světlomety s animovanou funkcí Coming/Leaving Home a adaptivní podvozek DCC včetně volby jízdního režimu Driving Mode Select. Nová, větší maska chladiče nedávno modernizovaného vozu SUPERB je téměř celá v chromovaném provedení. Konektor nabíjecího kabelu se nachází pod krytkou v masce chladiče. Zvukový generátor E-noise s předstihem upozorní chodce a cyklisty, že se k nim blíží vůz jedoucí v elektrickém režimu. Identifikačním znakem vozu ŠKODA SUPERB iV je nápis ŠKODA a specifická plaketa iV na zádi. Stejné identifikační znaky má i pětidveřové CITIGOe iV, které má navíc masku chladiče v barvě vozu, nový tvar předního nárazníku a vnější zpětná zrcátka s integrovanými směrovými světly.

Specifické designové prvky vozů iV v interiéru a inovativní možnosti konektivity Oba modely iV mají nové specifické ukazatele, které řidiči zobrazují důležité informace o spotřebě energie, stavu dobití baterie nebo rekuperaci brzdné energie. Novou přístrojovou desku vozu CITIGOe iV zdobí designové dekory se stříbrným nebo černým motivem. Zelené prošití na manžetě volicí páky a na přání také na sedadlech dodává interiéru nový design. Automatická klimatizace Climatronic a centrální zamykání s dálkovým ovládáním, ambientní LED osvětlení, výškově nastavitelná přední sedadla s velmi kvalitním látkovým potahem a kožený volant s plaketou iV jsou součástí standardní výbavy. Interiér vozu SUPERB iV se odlišuje od vozů SUPERB s benzinovým nebo naftovým motorem tlačítky volby elektrického režimu a režimu Sport. Součástí standardní výbavy je nabíječka pro nabíjení z domácí zásuvky. Na přání je v nabídce propojovací kabel pro veřejnou dobíječku nebo wallbox. V oblasti infotainmentu a konektivity má model SUPERB iV systémy nejnovější generace. Díky zabudované kartě eSIM včetně datového balíčku je vůz neustále online. Model CITIGOe iV je standardně vybaven rádiem Swing včetně držáku pro chytré telefony, které v kombinaci s aplikací Move&Fun jsou schopny vytvořit druhý displej k zobrazení údajů o voze, mapy navigace nebo přehrávání médií. Nabízí také přístup k funkci e-Manager.

Do konce roku 2022 bude představeno více než deset vozů ŠKODA iV Společnost ŠKODA AUTO očekává, že podíl elektrifikovaných vozů na celkovém prodeji bude do roku 2025 činit přibližně 25 %. Po vozech CITIGOe iV a SUPERB iV se nabídka nových vozů ŠKODA iV rozroste do konce roku 2022 na více než deset elektrifikovaných vozů. V roce 2020 se objeví nová generace vozu ŠKODA OCTAVIA s plug-in hybridním pohonem a první dva čistě elektrické vozy na bázi modulární platformy pro elektromobily (MEB) koncernu Volkswagen.

Inovativní, inteligentní, inspirativní – písmeno „i“ v názvu nové značky ŠKODA iV označuje hned několik vlastností, které charakterizují nové, elektrifikované vozy ŠKODA iV. Může také znamenat ikonický, individuální nebo intuitivní, protože modely ŠKODA iV mají specifický charakter, nabízí možnosti personalizace a jsou lehce ovladatelné. Písmeno „V“ v názvu ŠKODA iV znamená „vozidlo“. Modely ŠKODA iV se vyznačují moderním, sportovním, a především emocionálním vzhledem. Při pohledu zvenku se budou dále a více zaměřovat na čisté, krystalické prvky. Dále budou mít futuristický interiér a budou vybaveny nejmodernějšími možnostmi konektivity a inovativními technologiemi. Všechny vozy ŠKODA iV budou také nabízet pro značku ŠKODA typický výborný poměr ceny a užitné hodnoty a typické prvky Simply Clever. 

Snižování emisí CO2 a trvale udržitelný rozvoj Do roku 2025 chce společnost ŠKODA AUTO snížit emise CO2 vozů značky ŠKODA o 30 % v porovnání s rokem 2015. Dalším cílem je vyrábět vozy v českých výrobních závodech od roku 2025 s využitím elektrické energie, vyrobené při zachování neutrální bilance CO2. ŠKODA AUTO také vybuduje interní dobíjecí infrastrukturu. Do roku 2022 plánuje ŠKODA AUTO výstavbu přibližně 1 500 dobíjecích bodů přímo v závodech nebo v jejich okolí. SUPERB iV se vyrábí v Kvasinách na stejné výrobní lince jako ostatní varianty modelu SUPERB. Společnost ŠKODA AUTO, která je jedním z největších zaměstnavatelů v České republice, zřídila v Kvasinách nové, speciální tréninkové centrum iV, kde vzdělává své zaměstnance a připravuje je na nové požadavky v oblasti elektromobility. V hlavním závodě v Mladé Boleslavi jsou vyráběny vysokonapěťové baterie pro vůz SUPERB iV a ostatní vozy s plug-in hybridním pohonem koncernu Volkswagen. V roce 2020 začnou z výrobních linek v Mladé Boleslavi sjíždět také čistě elektrické vozy značky ŠKODA postavené na platformě MEB.

Moderní možnosti dobíjení elektrifikovaných vozů Aby mohla být elektromobilita Simply Clever, podporuje značka ŠKODA iV také výstavbu dobíjecí infrastruktury. Nabízí například cenově dostupné wallboxy, které umožňují pohodlné nabíjení doma, které je rychlejší a efektivnější než nabíjení z běžné domácí zásuvky. SUPERB iV lze nabít pomocí wallboxu s výkonem až 3,6 kW. Vůz CITIGOe iV lze dobít pomocí wallboxu s výkonem až 7,2 kW nebo prostřednictvím veřejné rychlonabíjecí stanice na stejnosměrný proud s výkonem až 40 kW. Mobilní online služby ŠKODA Connect pomáhají inteligentně vyhledat dobíjecí stanice. V budoucnu umožní tyto služby také předem si zarezervovat požadovanou dobíjecí stanici. Další novinkou je připravovaná karta ŠKODA eCharge s mezinárodním přesahem, která nebude závislá na jednom poskytovateli elektrické energie a nabídne jednoduché placení za dobíjení v rámci Evropy prostřednictvím jediné karty.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků