10 / 3 829

S vozy ŠKODA bezpečně a pohodlně na lyžařskou dovolenou

21.1.2020 |  Štítky: Škoda | skladové vozy | Škoda Superb | SUV

Pohon všech kol, který je součástí sériové nebo volitelné výbavy, zaručí bezpečnou jízdu na sněhu.

Prostorné, variabilní a skvěle vybavené do zimních podmínek: vozy značky ŠKODA, jako je SUV KODIAQ a modely SUPERB a OCTAVIA ve verzi COMBI, jsou skvělí průvodci pro lyžařskou dovolenou. Nabízí dostatek prostoru pro lyže, snowboardy a veškerá zavazadla na dovolenou a chytré vychytávky pro řidiče i spolucestující, jako jsou vyhřívaná čelní skla, vyhřívané volanty, vyhřívaná přední a zadní sedadla. Díky volitelnému nebo u některých modelů sériovému pohonu všech kol bude snadná i cesta do zasněžených horských center, pokud budete před cestou dodržovat několik pokynů.

Před odjezdem na zimní dovolenou je vhodné vůz značky ŠKODA nejprve připravit na zimu. Mimo jiné to znamená mít namontované zimní pneumatiky s dostatečně hlubokým vzorkem, doplnit nemrznoucí kapalinu do chladiče a do nádržky ostřikovače a zkontrolovat akumulátor. Standardní zimní servisní program nabízejí všichni autorizovaní prodejci ŠKODA.

Důležité je také vůz správně naložit. Lyže, snowboardy a zimní oblečení pro celou rodinu, to vše zabere ve voze hodně místa. ŠKODA KODIAQ, SUPERB COMBI nebo OCTAVIA COMBI jsou na to ideálně vybavené. Všechny nabízí největší objem zavazadlového prostoru ve své třídě a na přání speciální vaky na lyže do průchozího otvoru uprostřed zadního opěradla pro jejich bezpečné a čisté uložení. Pokud je třeba obsadit všechna tři místa na zadních sedadlech, lze lyže a snowboardy naložit do speciálních střešních nosičů, které jsou k dispozici v rámci ŠKODA Originální příslušenství.

Ještě pohodlnější jsou střešní boxy, které nabízí až 380 litrů dodatečného úložného prostoru. Pojmou většinu zavazadel, tím případně odpadne nutnost sklopit zadní opěradlo a cestující mají víc místa a užívají si vyššího komfortu. Střešní boxy jsou uzamykatelné a díky dobré aerodynamice mají nižší odpor vzduchu než běžné střešní nosiče, což snižuje spotřebu vozu a jízdní hluky.

Střešní boxy ale mají ještě další výhodu: Po dlouhém dni na sjezdovce do nich lze uložit alespoň některé, po celodenním používání zvlhlé oděvy. Pokud byste je uložili do interiéru vozu, mohla by se orosit okna, což ovlivní bezpečnost provozu. Nejlepším prostředkem proti oroseným oknům je a bude klimatizace, protože při aktivované klimatizaci je vzduch, proudící z výdechů – bez ohledu na jeho teplotu – mimořádně suchý, rychleji pojme kondenzovanou vodu, která rosení skel způsobuje. Tento pozitivní efekt lze velmi dobře pozorovat, když suchý vzduch při maximální rychlosti ventilátoru nasměrujete přímo proti čelnímu sklu. Vyhřívaná přední a zadní sedadla, stejně jako vyhřívaný volant, nabízí řidiči i cestujícím značný komfort, vyhřívané čelní sklo a vyhřívané trysky ostřikovačů kdykoli zajistí dobrý výhled vpřed. Mokrým koberečkům v důsledku roztálého sněhu, přineseného na zimních botách, se účinně vyhnete, když vůz vybavíte gumovými koberci a praktickou vložkou do zavazadlového prostoru ze sortimentu ŠKODA Originálního příslušenství.

Modely ŠKODA KODIAQ, SUPERB nebo OCTAVIA nenabízí jen velkoryse dimenzované a mimořádně variabilní interiéry s dostatkem místa pro cestující i jejich výbavu, ale v závislosti na motorizaci, výbavovém stupni nebo variantě mají ve volitelné nebo standardní výbavě i pohon všech kol. S ním se budete pohodlně a bezpečně pohybovat i po zimních centrech s vysokou sněhovou pokrývkou. Při extrémních zimních podmínkách nabízí dodatečnou podporu sněhové řetězy ze ŠKODA Originálního příslušenství. Nasazení řetězů byste si měli ale už před odjezdem vyzkoušet a natrénovat doma.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků