10 / 3 829

Rok 2018 byl pro značku ŠKODA v ČR opět rekordní

10.1.2019 |  Štítky: Škoda | SUV

V prosinci bylo na domácím českém trhu zaregistrováno 4 424 nových osobních automobilů značky Škoda, automobilka díky tomu úspěšně završila svůj prodejní výkon v roce 2018.

Během celého loňského roku se pro některý z modelů mladoboleslavské značky rozhodlo 84 172 zákazníků, a to z řad soukromých osob i firem, což překonalo rekordní výsledek loňského roku. Jedná se tedy o nový absolutní rekord v historii značky ŠKODA na českém trhu a automobilka díky tomu vykazuje nepřetržitý meziroční růst na našem trhu již od roku 2014, tj. již pět let v radě.
 
K dalším významným úspěchům minulého roku patří tržní podíl značky ŠKODA, který činí 32,2 % a je tedy nejvyšší za posledních více než deset let. V roce 2018 překonala ŠKODA AUTO v České republice hned čtyřikrát své nejlepší měsíční výsledky, a to v lednu, únoru, dubnu a srpnu, stejně tak dosáhla s registracemi 46 976 vozů nejlepšího výkonu za první pololetí v historii. Tím ale výčet úspěchů nekončí – v loňském říjnu byl totiž hodnotou 10 669 objednávek rovněž překonán dosavadní rekord z března 2017 v počtu příchozích klientských objednávek během jednoho kalendářního měsíce. Kumulovaně přijala značka ŠKODA během loňského roku z celé své tuzemské prodejní sítě 90 918 zákaznických objednávek. ŠKODA AUTO také v loňském roce zavedla on-line prodej svých vozů a doposud takto prodala 239 vozů. 
 
Pro značku ŠKODA je rovněž velmi příjemný pohled na detailnější statistiky registrací nových vozů. Nejenže na celém českém trhu patří z předních deseti pozic modelům značky ŠKODA 1.-3. a 5.-7. místo v pořadí OCTAVIA, FABIA, RAPID, SUPERB, KAROQ, KODIAQ, ale mladoboleslavská převaha pokračuje i ve všech segmentech, v nichž má ŠKODA své zástupce. Nejžádanějším modelem je již tradičně OCTAVIA, která s celkovým ročním prodejem 25 834 vozů drží první příčku a více než tříčtvrtinový podíl ve střední třídě. Polovina malých vozů registrovaných v Česku nosí na zádi označení FABIA. Celkem u nás bylo registrováno 21 080 těchto oblíbených malých vozů s karoserií hatchback či kombi. Pro model RAPID se v nižší střední třídě rozhodlo 14 353 českých zákazníků, což mu kromě první příčky zajišťuje také více než čtvrtinový podíl ve třídě. Tradičně vysoký zájem je ve vyšší střední třídě o model SUPERB, který si vloni zvolilo 6 760 zákazníků a jeho podíl na prodejích v této třídě je 65 %. Z hlediska registrací je v těsném závěsu model KAROQ s prodejem 6 548 vozů, který vede třídu kompaktních SUV těsně následován modelem KODIAQ (6 227 vozů). Také sedmý model z nabídky značky ŠKODA, kterým je minivůz ŠKODA CITIGO, vede s celkovým loňským prodejem 2 770 vozů svou třídu, v níž drží 40% podíl. Vozy škoda bodují nejen díky svému atraktivnímu designu, ale také díky špičkovým řešením konektivity. 
 
Ruku v ruce s úspěchy v oblasti registrací nových osobních automobilů, zaznamenala značka ŠKODA významný posun i v dalších důležitých oblastech svého podnikání. Citelným meziročním nárůstem zájmu o 20,1 % se může pochlubit certifikovaný program prodeje ojetých vozů ŠKODA PLUS, jehož prostřednictvím se v loňském roce prodalo celkem 50 312 prověřených ročních, zánovních a ojetých automobilů. Celkem téměř 3 000 privátních zákazníků uzavřelo v roce 2018 smlouvu v rámci programu ŠKODA Bez starostí, díky kterému mohou využívat zcela nový vůz značky ŠKODA formou dlouhodobého pronájmu, což znamená nárůst o 6,7 % oproti roku 2017. ŠKODA značkové pojištění bez financování využilo o +33,2 % více zákazníků, ŠKODA značkové pojištění s financováním pak o + 10,7 % více zákazníků než v roce 2017. 
 
Tuzemský trh zůstává pro jediného a plnohodnotného českého výrobce osobních automobilů nadále jedním z prioritních odbytišť. Značka ŠKODA vstupuje do nového roku ve skvělé kondici, kdy se může opřít o profesionální a modernizovanou síť autorizovaných partnerů po celém území České republiky. Ta v současnosti čítá 185 prodejních a 230 servisních míst. 

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků