10 / 3 779

Renault EZ-ULTIMO: robotické vozidlo pro luxusní mobilitu

8.10.2018 |  Štítky: Renault | autonomní řízení | autonomní vozy

Luxusní služba pro všechny

EZ-ULTIMO završuje letošní trilogii koncepčních robotických vozidel Renault, která zkoumá možnosti sdílené mobility zítřka.

Renault EZ-ULTIMO (čteno jako anglické „EASY ULTIMO“) je plně elektrické, propojené a autonomní robotické vozidlo. Toto přepychové robovozidlo by mělo být nabízeno jako služba pro konkrétní cestu, okružní jízdu či denní pronájem. Pro uživatele bude dostupné vícero různými způsoby.

 • Specializované firmy, například pětihvězdičkové hotely či letecké společnosti, by tuto službu mohly nabízet jako doplněk ke svým stávajícím službám pro nejnáročnější klientelu. Svým zákazníkům by mohly nabízet zcela jedinečný, značkový a luxusní cestovní zážitek.
 • Nabízení této služby svým zákazníkům by mohli zvážit rovněž provozovatelé „ride-hailingu“ (jízd na přivolání) a mobility. EZ-ULTIMO může každý občas využít jak pro zvláštní příležitost (nabídku k sňatku, výročí nebo narozeniny, rezervaci v michelinské restauraci apod.), tak má-li prostě jen chuť využít službu luxusní mobility.

Naším posláním je přinášet udržitelnou mobilitu pro všechny. I u této vize robotického vozidla proto předpokládáme jedinečné a luxusní služby, dostupné pro všechny.

Jedinečné luxusní zážitky

Vaše cesta první třídou, začínající u dveří vašeho domu
Díky EZ-ULTIMO může letecká společnost nabízet svým zákazníkům na úrovni First Class či Business Class přímou dopravu na letiště/z letiště v podobě luxusního cestovního zážitku, doplněného místním a individuálně přizpůsobeným obsahem a bezproblémovou navigací.

Prestižní transfery

Díky EZ-ULTIMO může luxusní hotel nebo hotelový komplex, například Evian Resort , nabízet svým zákazníkům atraktivní a luxusní transfer např. z ženevského letiště do hotelu Royal***** Evian, včetně péče přizpůsobené prestižnímu postavení konkrétního místa a zážitkům, které tam jeho klienta očekávají. Tato silniční přeprava pro nejnáročnější klientelu by mohla být nabízena rovněž jako doplněk k plavebním službám, nabízeným již nyní l’Evian One na Ženevském jezeře.

Luxusní okružní jízdy

Hotel nebo cestovní kancelář mohou svým zákazníkům nabízet komentovanou prohlídku nejdůležitějších pamětihodností či lokalit města v luxusním autonomním vozidle, jako je EZ-ULTIMO, jehož palubní technologie (konektivita, obrazovky, předkládané informace apod.) mohou být přizpůsobeny individuálním potřebám a mohou během jízdy plnit funkci jakési hotelové informační služby či turistického průvodce.

Klub s nabídkou nejexkluzivnějších zážitků

Provozovatel organizovaných zájezdů pro náročnou klientelu, například Club Med , může EZ-ULTIMO využít k dalšímu vylepšení luxusních zážitků, nabízených klientům v rámci své Exkluzivní kolekce (například v Cefalu Club Med Resortu na Sicílii), celou řadou způsobů: klienti mohou být odvezeni z domova na letiště, odkud odlétají, popř. z letiště, kam přiletěli, do své prázdninové destinace. EZ-ULTIMO pak mohou využívat i nadále v průběhu celého svého pobytu k výletům na vybraná zajímavá místa – opět s individuálně přizpůsobeným, zajímavým a atraktivním obsahem.

Jedinečné nakupování

Luxusí značka s několika prodejními provozovnami v témže městě může svým klientům nabízet exkluzivní nákupní akci s využitím EZ-ULTIMO k přepravě mezi jednotlivými prodejnami. Palubní služby vás pak mohou informovat o aktuálních slevách, propagačních kampaních či jiných akcích v jednotlivých prodejnách. Není přitom třeba chodit ověšený nákupními taškami, protože si je můžete nechat ve vozidle až do svého návratu do hotelu.

Vyzkoušet novou luxusní mobilitu

Díky EZ-ULTIMO může provozovatel služeb mobility nabídnout svým zákazníkům možnost luxusního zážitku – buď v průběhu určité cesty, nebo po předem stanovenou dobu (například půlden či večer).

Zákazník pak má EZ-ULTIMO k dispozici po veškeré cesty, které chce v objednané době podniknout. Ideální způsob, jak se dostat do restaurace, kde chcete oslavit výročí svatby, nebo jak rychle projet navštívené místo, s využitím veškerých výhod luxusního interiéru a služeb během jízdy nabízených.

Autonomní technologie 4. úrovně

Renault EZ-ULTIMO je robotické vozidlo - bez místa pro řidiče – vybavené schopností autonomního řízení 4. úrovně v rámci mezinárodní pětiúrovňové škály  SAE International*. To znamená, že dokáže hlídat svou vzdálenost od vozidla před sebou, držet se v jízdním pruhu, přejíždět do jiného pruhu (např. při předjíždění) a odbočit na křižovatce. Dokáže také samo sebe zabezpečit v případech mimořádných událostí v  bezprostředním okolí, buď samo, nebo prostřednictvím svého propojení s řídícím centrem.

Díky své autonomní technologii 4. úrovně je EZ-ULTIMO schopno jezdit jak po městě, tak v mimoměstském prostředí, například dojet na letiště nebo z hotelu k nějaké turistické zajímavosti. Aby to dokázalo, musí být splněny dvě klíčové podmínky:

 • Zóna provozu musí být jasně vymezena a zmapována v HD, aby vozidlo mělo mimořádně spolehlivé informace o své přesné poloze na silnici.
 • Vozidlo musí být propojeno se silniční infrastrukturou, například semafory, křižovatkami a případnými systémy pro výběr mýtného, aby jeho autonomní systém mohl předvídat jakákoli kritická místa či dočasné překážky na silnici.

Bez ohledu na prostředí jsou využívány stále tytéž senzory: radar, lidar, kamery a ultrazvukové senzory. Softwarová nastavení pak zpracovávají a analyzují data těmito senzory shromážděná, která se liší v závislosti na tom, zda vozidlo jede městem nebo mimoměstskou oblastí. Tato nastavení se automaticky přepnou, jakmile vozidlo detekuje změnu svého prostředí.

*Mezinárodní organizace se sídlem v USA, zaměřující se na dopravní odvětví a normy.

Technický list: Renault EZ-ULTIMO v číslech

 • Délka: 5,70 m
 • Šířka: 2,20 m
 • Šířka s otevřenými bočními dveřmi: 2,63 m
 • Výška: 1,35 m
 • Výška s otevřeným horním oknem: 1,64 m
 • Rozvor náprav: 3,88 m
 • Hmotnost: 1 800 kg
 • Motor: 1 elektromotor
 • Dobíjení: bezdrátové
 • Poháněná kola: PŘEDNÍ
 • Řízená kola: PŘEDNÍ/ZADNÍ
 • Autonomní technologie: 4. úroveň
Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků