10 / 3 917

Renault EZ-PRO: robotický vůz pro dodávky zboží ve městě

2.10.2018 |  Štítky: Renault | autonomní řízení | autonomní vozy

Ve světě, kde dochází k rychlé urbanizaci, bude do roku 2030 žít ve městech více než 70 % populace. Otevírá se nová etapa v oblasti přepravy zboží – rychlost, pružnost a spolehlivost –, což jsou hlavní charakteristiky, které spotřebitelé v současné době, kdy prudce vzrůstá počet nákupů přes internet, očekávají. S touto neustále narůstající poptávkou po rychlejší a přesnější dodávce zboží souvisí regulační omezení, která jsou ve městech a centrech měst čím dál přísnější.

Motto skupiny Renault je: zajistit udržitelnou mobilitu pro všechny. Abychom toho dosáhli, vyvíjíme řešení mobility pro širokou veřejnost. Mobilita zítřka bude elektrická, propojená, autonomní a sdílená; včetně a zejména u dodávek „na poslední míli“.

Představujeme EZ-PRO

Renault EZ-PRO (vyslovujte „EASY PRO“) je 100% elektrický, propojený, autonomní a sdílený „robotický vůz“. Je určen k přepravě a dodávce balíků ve městě. Tento futuristický koncept se skládá z „autonomního pod leaderu“ a z jednoho nebo více různých autonomních robotických „podů“ založených na téže vysoce individualizovatelné platformě, kterou lze přizpůsobit široké škále použití a formátů.

  • „Pod leader“ má lidského asistenta, který sleduje dodávku zboží a služeb.
  • Autonomní robotické „pody“ bez řidiče jsou modulární a plně individualizovatelné. Jede (jedou) za „pod leaderem“ v režimu „platooning“ (konvoj) nebo nezávisle až na místo dodání.

Pro profesionály

Renault EZ-PRO přináší řešení pro přepravu nákladu či zboží a poskytování služeb přizpůsobené celé řadě specifických obchodních požadavků. Je také určen nejen pro odborníky v oblasti dodávky zboží a logistiky „na poslední míli“, ale také pro řemeslníky, podnikatele a obchodníky podnikající ve městě nebo v centru města. Vzhledem k tomu, že umožňuje dodávat balíky nebo poskytovat služby maloobchodním zákazníkům, jsou jeho uživatelé ze soukromého i veřejného sektoru.

Sdílení

Renault EZ-PRO představuje sdílené řešení. Konvoj „podů“ vycházejících z téhož „hubu“ a řízený týmž operátorem, který může přepravovat různé druhy nákladů a zboží; každý z „podů“ má svého hlavního partnera, svůj koncept, své zákazníky a své místo dodání. Podobně jeden „pod“ může provádět jednu sérii dodávek pro internetový obchod a jinou sérii pro jiný obchod. „Pody“ mohou být také dočasně pronajímány jejich vlastníkem s jednou platformou podle konfigurace a zjištěných potřeb dodávky. Tyto sdílené scénáře přispívají k maximalizaci produktivity „podů“ a snižují náklady dodávky.

Konektivita s inteligentními městy

Renault EZ-PRO se přirozeně začleňuje do ekosystému inteligentních měst, který se vytváří mezi veřejnými orgány, městskými úřady a soukromým sektorem. Podílí se na plynulé dopravě omezením otáčení a počtu nezbytných parkovacích míst. Tato pozitiva jsou umocněna designem konceptu navrženého tak, aby splynul s městem a zrcadlil jeho prostředí, a jeho elektrickým pohonem ztělesňujícím ohleduplnou, tichou a neznečišťující mobilitu. Tato pozitiva také ocení koncoví uživatelé, kteří budou moci sami řídit své dodávky, pokud jde o časové plánování a lokalizování.

Technický list: RENAULT EZ-PRO

Délka: 4,80 m

Šířka: 2,10 m

Výška: 2,20 m

Rozvor: 3,88 m

Hmotnost autonomního „pod leaderu“: 2 500 kilogramů

Hmotnosti autonomního robotického „podu“ 2 800 kilogramů

Objem

-     „pod leader“: 6m3

-     robotický „pod“: 12 m3

Užitečné zatížení:

-     „pod leader“: - 1 tuna

-     robotický „pod“: - 2 tuny

Pohonná jednotka: 1 elektrický motor

Dobíjení: indukční

Hnaná kola: Zadní

Řízená kola: Přední/Zadní

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků